Fontos meccsen múlta alul önmagát a vendégcsapat: BKV Előre-Bicskei TC 1-0 (0-0)

2021. április 13. - ventil66

dscf1267_1.JPGMárciusban szerkesztőségünket is utolérte a koronavírus-járvány, amelynek következtében a Bicskei TC NB III-as bajnoki mérkőzéseinek tudósításait csak késve tudjuk közölni. Megértésüket köszönjük, április 14-től visszatérünk a normál kerékvágásba! Az igen hideg, szeles időben csapatunk Szűcs 5 - Radó 5, Sötét 5, Mlinárcsik 6 - Kákonyi 5, Dencinger 6, Pekowski 5, Lassú 5, Lencsés 5 - Szabó 4, Kürti 4 összeállításban kezdte a mérkőzést. A hazaiak kaptak jobban lábra, időnként bizony csak kerestük a labdát, jellemző, hogy Czuczi kapus a 8. percben találkozott a játékszerrel egy hazaadás formájában, kapujától 20 méterre. Folytatáshoz kattints!

A 20. percben Kürti jobb oldali sarokrúgása után Radó fejjel csúsztatott, sikertelenül. Az ellentámadásból Kiss ugrott meg, Lencséstől kiszorítva lőtt, Szűcs azonban a helyén volt és az alapvonalon túlra mentett. A beívelésnél a bicskei hálóőrt megelőzve Pokó fejelt fölé. A 33. percben Kürti végzett el szabadrúgást az alapvonaltól és az oldalvonaltól is két méternyire, a beívelés a védőkről kipattant. A 40. percben Lassú szabálytalankodott a 16-os előtt, Szegő lövését Kákonyi a bal alsó sarokból fejelte ki. A 45+1. percben Csanálosi került nagy helyzetbe, de 15 méterről fölé durrantott.

A szünetben kettőt cserélt Csordás mester, Szabó és Lassú helyén Varga 5 és Peinlich 5 folytatták. A II. félidő 7. percében Radó nagy hibája után Balogh elfutott, de 14 méteres lövését Szűcs hatástalanította. Az 53. percben Sötét hibázott, ezzel Ihos került helyzetbe, 10 méteres lövése után Szűcs mentett. Az 56. percben Peinlich lódulhatott meg, Vargához továbbított, akit felborította a kaputól 20 méternyire. A megítélt szabadrúgás nem jelentett veszélyt. A 60. percben Rétyi 4, majd jó 10 perc múlva Németh 0 is lehetőséghez jutott. A 69. percben Kákonyi kapott jó labdát a jobb oldalon, de Vargának szánt átadása rövidre sikerült, így oda lett a nagy lehetőség. A 72. percben Peinlich indította a közben Pekowski helyett beálló Némethet, aki kiugrott, 15 méteres lövése a bal kapufa tövéről pattant az alapvonalon túlra. Sarokrúgás következett némi meglepetésre, amit Radó fejelt fölé.

A 85. percben jobb oldali szöglet utáni fejest Sötét a gólvonalról a kapu fölé rúgta, az újabb beívelés utáni kavarodásból Wagner eszmélt és a kapu bal oldalába bombázott (1-0). A 90. percben Peinlich jobb oldali szögletét Németh kiszorított helyzetből fejelte föllé-mellé. A csapatunk az első félidőben ott folytatta, ahol az előző meccsen abbahagyta. Elképzelés és lelkesedés nélküli volt a produkció. A II. játékrészben már valamivel jobban ment és eljutottunk az ellenfél kapujához is. Sajnos a legnagyobb lehetőségnél a labda a kapufán csattant, a hazaiak pedig egy lepattanót szerencsésen értékesítettek, így folytatódik a kiélezett, idegörlő csatározás  a kiesés elkerüléséért. (Tudósított: Venczel József, címlapfotónk archív felvétel, a két csapat őszi összecsapásán készült!)