Megérdemelt bravúrgyőzelem: Bicskei TC-Érdi VSE 2-0 (1-0)

2021. április 13. - ventil66

dscf1311_1.JPGMárciusban szerkesztőségünket is utolérte a koronavírus-járvány, amelynek következtében a Bicskei TC NB III-as bajnoki mérkőzéseinek tudósításait csak késve tudjuk közölni. Megértésüket köszönjük, április 14-től visszatérünk a normál kerékvágásba! Remek tavaszias időben, viszonylag jó talajon csapatunk a Szűcs 6 - Radó 6, Sötét 6, Vékony 6 - Kákonyi 6, Dencinger 6, Mlinárcsik 7, Lassú 7, Rétyi 6 - Kürti 5, Varga Z. 7 összeállításban kezdte a mérkőzést, miután Pekowski nem érezte magát jól és kimaradt a csapatból. Ezek után az első akcióként Kócsa emelt a a 3. percben félpályáról a kapura, Szűcs kicsit kint helyezkedett, de a kísérlet célt tévesztett. A 6. percben egy jobb oldali átívelés után Kollega lőtt kapura, Szűcs a léc fölé tolta a labdát. A 11. percben egy hazaadás rövidre sikerült, Szűcs elérte ugyan a labdát, menteni igyekezett, de Kollegát találta el, akiről az alapvonalon túlra pattant a játékszer. Folytatáshoz kattints!

A 25. percben Koós mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát, a bicskei hálóőr azonban a léc fölé paskolta a labdát. A 29. percben az első komolyabb hazai lehetőségként Radó fejelt kapu fölé egy jobb oldali sarokrúgás után. A 35. percben Varga Z. Kürtit indította, akinek a beadása a vendég védőkről szögletre pattant. Kürti a sarokból cselesen Kákonyihoz passzolt, aki visszagurított, Lassú pedig állítás nélkül a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A 43. percben Kürti cselezgetett a jobb oldalon, beadása szögletre pattant, ami nem hozott eredményt. Az első félidő utolsó eseményeként Kollega beadását Molnár a léc tetejére emelte.

A 47. percben Kollega bal oldali beadását Koós fejjel csúsztatta a kapu mellé. Az 50.percben Varga Z. futtatta Lassút a jobb oldalon, ő 15 méterről lőtt, Kertész F. kiütötte a labdát, éppen az érkező Varga Z. elé, aki pazar mozdulattal, sarokkal a gólvonalon túlra juttatta a játékszert (2-0). Az 59. percben Kalmár 20 méteres löketét Szűcs biztos kézzel fogta. Egy perccel később Kürti helyett Peinlich 6 lépett pályára. A 73. percben Lassút és Varga Z-t Németh 5 és Móri 6 váltotta. A 83. percben Móri Peinlich elé emelt, aki elől a kapujából messze kifutó Kertész F. fejjel mentett. A 84. percben Kollega 8 méterről, kissé jobbról, nagy helyzetben leadott lövése elsuhant a kapu előtt.

A 90+3. percben a közben beálló Valentics 0 Peinlich elé varázsolta a labdát, aki átemelt a kapus fölött, de mellé pattant a pettyes. Az esélyesebbnek tartott vendégek ellen ezúttal végre kijött a lépés a hazai csapatnak. Ehhez kellett a fegyelmezett védekezés mellett a hatékony helyzetkihasználás. Nagyon kellett már a három pont Bicskén, erre most maximálisan rászolgált a Csordás-csapat (egy olyan ellenfél ellen, amelyet az elmúlt 2 évben egyszer sem sikerült legyőzni), bár még nem lehet hátradőlni , sőt... (tudósított: Venczel József, címlapfotónk a két csapat őszi találkozóján készült!)