Robbant az öltöző, létfontosságú 3 pont maradt Bicskén: Bicskei TC-ZTE FC II 1-0 (0-0)

2021. április 13. - ventil66

felszabadult_energiak.jpgSzűcs Lajos kapus a meccs napján lázasodott be, negatív eredménye ellenére időben, otthonában elkülönítésre került. Ennek ellenére is szokatlan összeállításban kezdett csapatunk, amely a Kertész 7 - Radó 6, Mlinárcsik 6, Vékony 6 - Kákonyi 6, Dencinger 7, Farkas 6, (52. p. Kürti 5), Peinlich 6 (71. p. Pekowski 6), Rétyi 0 (25. p. Lencsés 6) - Sötét 6 (71. p. Németh J. 7), Varga 6 (71. p. Horváth 5) összetételben futott ki az egyre zöldebb gyepre. Kényszerű csereként, sérülés miatt már a 25. percben Lencsés váltotta Rétyit. Némi meglepetésre a belső védő Sötét ezúttal a center pozíciójában kezdett. A vendégek kezdtek aktívabban, a 10. percben Tanasin kínálta meg Kertészt a 16-os sarok közeléből egy lövéssel, ami nem okozott neki gondot. Folytatáshoz kattints!

Három perccel később Farkas lódult meg a jobb oldalon, de ígéretes beadásáról lemaradtak belsőink. A 18. percben Sötét indította Farkast, a jobb oldali beadásáról Peinlich centikkel késett, így oda lett a lehetőség. Az ellentámadás Németh D. lövésével végződött, Kertész biztos kézzel fogta a labdát. A 23. percben Szalay próbálkozott lövéssel 20 méterről, de ez sem okozott problémát a magabiztos hazai kapusnak. A 44. percben Lencsés ívelt át a bal oldalról, a labda viszont Farkas kezén csattant, ezért szabadrúgás következett, ami után a mieink szabálytalankodtak az alapvonaltól mintegy 20 méterre kissé jobbról. Papp végezte el, ám lövése elkerülte a bal felső sarkot.

A II. játékrész egy nagy vendéglehetőséggel kezdődött, Semedo tört előre, 20 méteres lövését Kertész hatástalanította. A 49. percben Peinlich futott el a bal oldalon, beadását Sötét emelte kapura, de a védők és a kapus közös erővel szögletre mentettek, majd Kákonyi mellé lőtt. Az 57. percben Tanasin a jobb oldalról átívelt, Szalay kapásból lőtt, taccsra. A 63. percben Sötét szerzett labdát a vendég térfélen, kilépett, de emelése mellé szállt. A 74. percben egy jó csel után Németh J. kissé elkapkodva lőtt 20 méterről, Köcse szögletre ütötte a labdát. A 83. percben Kürti végzett el szabadrúgást a vendég térfél közepéről, Vékony kapura emelt, de a kapus védett.

A 85. percben Pekowski szerzett labdát, Kákonyihoz továbbított, aki kiugratta Németh J-t, ő egy csel után 8 méterről a kapu bal oldalába gurított (1-0). A következő percben Vékony szabálytalankodott Papp ellen, a megítélt 25 méteres szabadrúgást a sértett lőtte nagy erővel a lécre. Sokat kellett várni a hazai gólra, de ahogy mondani szokták, így nem nagyon volt az ellenfélnek ideje az egyenlítésre. Nagyon kellett a három pont, amit nagy csatában, igen jó iramú mérkőzésen sikerült megszerezni, a jó erőkből álló vendégek ellen. Döntőnek bizonyult Kertész Dániel igen magabiztos kapusteljesítménye és a fiatal, jóval többre hivatott Németh János gólérzékenysége. Joggal ünnepeltek önfeledten társaikkal az öltözőben a lefújás után. Hétközi folytatás következik, szerdán 16.30-kor a 2. helyezett Credobus Mosonmagyaróvár vendége lesz a még mindig sokat hibázó, ám egyre jobb formába lendülő BTC. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!