Perceken múlt az újabb kisalföldi pontszerzés: Credobus Mosonmagyaróvár-Bicskei TC 2-1 (1-0)

2021. április 17. - ventil66

dscf2433.JPGA csapatebédet követően megnövekedett önbizalommal utazott újabb kisalföldi kirándulására szerdán kora délután a Bicskei TC. Ehhez alapot az utóbbi időben két hazai siker és a javuló játék adott, míg az MTE kiadós vereségbe szaladt bele Nagykanizsán (1-4). Szép emlék is akad, hiszen 2019 őszén Tornyai 86. percben lőtt góljával sikerült elvinni innen az egyik pontot (1-1). Csordás Csaba csapata ezúttal a Kertész 6 - Mlinárcsik 6, Radó 6, Vékony 6 - Kákonyi 7, Farkas 5, Dencinger 6, Lencsés 6, Peinlich 5 - Sötét 6, Varga 5 összetételben futott ki, csereként Pekowski 5 (58.p.), Kürti 5 (58.p.), Németh 0 (70.p.), Lassú 0 (70.p.) és Horváth 0 (88.p.) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

Az 5. percben került először valamelyik kapu veszélybe, Peinlichet borították fel a bal oldali 16-os sarka közelében, a megítélt szabadrúgást a sértett végezte el, de a labdát lehúzta a hazai kapus. A 10. percben nagy kavarodás a vendég kapu előtt, először Kertész védett, majd a kipattanót Kákonyi takarította el. A 13. percben egy hosszan előre vágott labdával Nagy lépett ki a rosszul záró védők közül és a kiinduló Kertész mellett 16 méterről a hosszú a lőtt (1-0). A 20. percben Varga indította Peinlichet, aki a 16-ős sarkától az égbe lőtt. A 28. percben Oláh beadása után Szálka lőtt mellé. A 34. percben Lencsés szerzett labdát a bal oldalon, elfutott, de beadását a védők az utolsó pillanatban mentették. A 40. percben Dencingertől Sötét kapta a labdát, aki Peinlichet játszotta meg, őt pedig gyanús körülmények közt választották el a játékszertől, Horváth Patrik játékvezető sípja azonban néma maradt.

A II. félidőt jól kezdték a vendégek, először Dencinger jobb oldali beadását Vékony fejjel csúsztatta mellé, majd Kákonyi beadásáról Peinlich centikkel maradt le a kapu előtt. Az 56. percben Oláh került helyzetbe, de Kertész mentett. A 60. percben Kürti ívelt be szabadrúgást bal oldalról a térfélen közepétől, a felfutó Kákonyi pedig 6 méterről a kapus fölött a kapu túlsó, jobb felső sarkába fejelt (1-1).  A 62. percben Bohner vezette fel a labdát, 20 méterről lőtt, Kertésznek nem okozott gondot. A 65. percben Kürti sarokrúgása után Sötét mellé gurított. A 71. percben Oláh ugrott ki, Kertész a kapujából messzire futva, becsúszva mentett taccsra.

A 80. percben Kürti bal oldali szabadrúgása után Vékony fejesét fogta Heinrich, majd Kákonyi jobb oldali beadása utáni Radó fejesét védte bravúrral a hazai hálóőr. A 87. percben D’Urso futotta le a rosszul helyezkedő vendég védőket, az alapvonalról visszapasszolt, az érkező Oláh pedig öt méterről becsúszva a hálóba lőtt (2-1). Fájó, sőt igen bosszantó, de ezúttal vállalható vereséget szenvedett a BTC. A hazai csapat semmivel sem játszott jobban a Bicskénél, sőt a II. félidőre remekül visszajött a meccsbe a fejér megyei csapat, helyenként ellenfele fölé nőtt, több nagy helyzetet is kialakítva. Némi szerencsével, jobb helyzetkihasználással, kicsivel nagyobb figyelemmel akár a három pontra is, de legalább a döntetlenre rászolgált volna ezúttal a csapat.

Újabb élet-halál mérkőzéssel folytatódik a küzdelemsorozat - még mindig zárt kapuk mellett, de reméljük, már nem sokáig - vasárnap 17.00 órakor a MOL Fehérvár FC II. csapata érkezik Bicskére. Jelenleg 3 ponttal és 3 hellyel áll jobban a megyeszékhely tartalékcsapata. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Bence) További helyszíni fotóinkhoz görgess!