Három tizenegyest is lőhetett a hazai csapat: FC Nagykanizsa-Bicskei TC 2-1 (0-1)

2021. április 25. - ventil66

dscf2516_2.JPGGyőzelemmel a tarsolyában (3-2 a MOL Fehérvár FC ellen) utazhatott a remek szériában lévő, a tabellán 4. helyezett nagykanizsai csapat otthonába a Bicske, ahol hagyományosan remekül előkészített játéktér fogadta a játékosokat. A napfényes tavaszi időben Héra Csanád sípszavára ennek megfelelő lendülettel kezdett a vendégcsapat, amelyet ezúttal a kiállított és eltiltott Csordás Csaba távollétében Móri Tamás asszisztens edző irányított. Változás csak Peinlich sérülése miatt volt az egy héttel ezelőtti bicskei összeállításhoz képest, amely így festett: Kertész 8 - Kákonyi 5, Radó 5-2=3, Vékony 5, Lencsés 7 - Mlinárcsik 5, Dencinger 5 - Farkas 5, Varga 6, Kürti 5 - Sötét 5. Csereként Pekowski 5 (63.p.), Lassú 5 (63.p.), Németh 0 (76.p.) és Horváth M. 0 (76.p.) lépett pályára. Folytatáshoz kattints!

A 5. percben Vlasics a tizenhatos sarkától emelt kapu mellé. Egy perc múlva Kürti indította a bal oldalon Lencsést, a beadás a kapu tetején landolt. A 9. percben Török lőtt 15 méterről kapura, Kertész kiütötte a labdát, Ekker ismétlését már megfogta. A 14. percben Farkas beadása után az egyik hazai védő látványosan mentett, Kürti elé került a labda, aki 16 méterről fölé durrantott. Még ebben a percben Varga labdájával Farkas léphetett ki, de egy felesleges csel után odalett a helyzet. A 16. percben egy bal oldali beadást követően Ekker csapott le a labdára, az üresen maradt kapura emelt, Lencsés bravúrosan a gólvonalról vágta ki a labdát. Nem sokkal később Kürti beadását húzta le Borsi. A 20. percben Lencsés balról adott be, Varga lőtt 8 méterről fölé-mellé. A 27. percben Dencinger Vargát szöktette, utóbbi továbbításáról Kürti centikkel maradt le. A 36. percben Török lépett ki a vendégvédők között, 15 méteres, nagy helyzetben leadott lövését Kertész szögletre ütötte. A 40. percben Radó ívelt fel egy szabadrúgást, Sötét lefejelte a játékszert Vargának, ő pedig 13 méterről a kiinduló kapus mellett a bal alsó sarokba gurított (0-1).

A második félidő első percében Kürti a bal oldalon futott el, beadását Farkas fejelte kapura, de Borsi bravúrral hárított. Az 55. percben Török 20 méteres, nagy erejű löketét Kertész másodszorra fogta. Egy perc múlva ismét Török veszélyeztetett, kilépett, Radó azonban felvágta, tizenegyes! A sértett a jobbra mozduló Kertész mellett a kapu bal oldalába lőtte a büntetőt (1-1). Az 59. percben Farkas átadását Kürti 22 méterről a kapus kezébe lőtte. A 61. percben Török egy jó csel után 14 méterről, kissé balról tüzelt, Kertész azonban a helyén volt. Két perccel később Horváth B. bal oldali szöglet után remek mozdulattal, hanyatt vetődve lőtt, Lencsés a gólvonalról rúgta szögletre a labdát. Az ismételt szögletrúgás utáni tömörülést követően Héra a lelátóról nézve kissé "könnyű síppal" fújta be a hazaiak második büntetőjét.

A mérkőzés után Radót jelölte meg vétkesnek, aki elmondása szerint mezhúzással rántotta le ellenfelét. A tizenegyest Ekker lőtte magabiztosan a kapu bal oldalába (2-1). A 69. percben Kákonyi szabálytalankodott a kaputól 17 méterre, a szabadrúgást Béli lőtte rá, Kertész vetődve mentett szögletre. A 72. percben Mlinárcsik erőszakosan tört előre a jobb oldalon, beadását Sötét lőtte a kapu mellé egy védő érintésével. A szögletet Radó fejelte fölé. A 77. percben Vékony késlekedett a labda megjátszásával, Ekker elcsente a labdát, a bicskei védő pedig akasztotta őt a büntetőterületen belül, így ritka eseményként már a harmadik tizenegyeséhez jutott a kanizsai együttes. Közben Radó reklamálásáért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A büntetőt Vlasics a felső lécre bombázta. A 90. percben 20 méteres szabadrúgást lőhetett Szegleti, a megpattanó labdát Kertész bravúrral ütótte szögletre. A 93. percben Ekker tizenhatról nagy erővel a bal kapufát trafálta telibe.

Hasonlóan mosonmagyaróvári kirándulásához (1-2), ezúttal sem érdemelt vereséget a bicskei csapat, amely sokat tett a sikerért, de a védekezésben elkövetett hibákat szigorúan büntette a gyors játékot produkáló Nagykanizsa. Üde színfolt volt Lencsés védőmunkája és Kertész kapus teljesítménye, aki több ziccert védett bravúrosan és a hajrában remekül jött ki a hazai kontráknál, nem egyszer saját térfele közepéig. Meghatározó hét következik a Bicske számára, hiszen szerdán 18.30-kor a közvetlen rivális Gárdony érkezik hozzá, vasárnap 17.30-kor pedig - remélhetőleg már nézők előtt - a Ménfőcsanak lesz a vendégszereplő. Kettős győzelem esetén nyugodtabb pozícióban várhatja a BTC a bajnokság finisét. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni képeinkhez görgess!