Lélektani pillanatban született a győztes gól, sikerült a visszavágás: Bicskei TC-Gárdony Agárdi Gyógyfürdő 1-0 (1-0)

Jó eséllyel nézők előtt kerülhet sor a vasárnapi, Ménfőcsanak elleni találkozóra!

2021. április 29. - ventil66

dscf2539.JPGKellemetlen és váratlan vereséget (2-0) mért ősszel a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő csapata a mostani házigazdára. Azóta mindkét gárdában sok változás történt és régi, jó ismerősként - egy négymeccses eltiltás után - érkezett Bicskére az a Rigó Gábor, aki sok emlékezetes csata résztvevője volt éveken át a BTC színeiben. Sérülések, eltiltás (Radó nagykanizsai kiállítása miatt, 1 meccset kapott) miatt a megszokottól eltérő összeállításban küldte pályára csapatát Csordás Csaba is. Kertész 6 - Kákonyi 6, Mlinárcsik 6, Vékony 6, Lencsés 6 - Farkas 6, Dencinger 6, Pekowski 6, Lassú 7 - Varga 5, Kürti 6 felállásban futott ki a hazai csapat Szommer Attila sípszavára. Később csereként Németh 5 (51.p.), Horváth 5 (62.p.), Rétyi 7 (62.p.) és Valentics 0 (88.p.) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

Az 5. percben Sárossy nagy bedobása után veszélyesen pattant a labda a hazai kapu felé, de Mlinárcsik mentette a helyzetet. A 14. percben Kercsó nagy erejű 20 méteres lövéssel tette próbára Kertészt, aki kiállta a próbát. Még ebben a percben egy szép háromszögezés után Lassú lőtt a 16-os vonalától, a labda azonban lepattant a védőkről. A 18. percben Kercsó beadása Vékonyról szögletre pattant a játékszer, ezt követően Újvári 6 méteres fejesét bravúrral mentette Kertész. A 21. percben Farkas sarokrúgást harcolt ki, a cseles szögletvariáció ezúttal sikertelen lett. Három perccel később Kürti bal oldali átívelését Kákonyi visszalőtte, a védőkről pattant ki a labda. A 30. percben Sárossy végzett el szabadrúgást az oldalvonal mellől, Vékony fejéről szögletre került a labda, majd Kercsó lövése a védőkről kipattant. A villámgyors ellentámadást követően Lassú jobb oldali beadása elszállt Kürti feje mellett.

A 39. percben Kürti bal oldali beadása jól szállt középre, de Varga és Farkas egymást zavarták az 5-ösön, így odalett a helyzet. A 43. percben bal oldali szöglet után Koronczi mintegy 20 méterről lőtt Kertész kezébe. A 45+1. percben, azaz az első játékrész hosszabbításában Kákonyi lódult meg a jobb oldalon, beadását a túloldalról érkező Kürti 5 méterről pofozta a kapuba (1-0). Az 55. percben Lassú jobb oldali beadását a frissen beállt Németh a kapus kezébe továbbította. Az 59. percben Kercsó hozta szinte kihagyhatatlan helyzetbe Rigót, a korábbi bicskei játékos azonban elvacakolta a lehetőséget. A 67. percben Király ugrott ki a labdával, de Mlinárcsik az utolsó pillanatban bravúros becsúszással mentett. A 80. percben Sárossy 18 méteres lövése Kákonyiról került szögletre, az elrontott lehetőség utáni gyors ellentámadásból Horváth indította Lassút, aki ezúttal rossz megoldást választott.

A 86. percben Lassú szabálytalankodott az oldalvonal mentén, a megítélt szabadrúgást Sárossy váratlanul kapura küldte, de ez sem hozta zavarba Kertészt. A 90+1. percben Némethet gyanús körülmények választották el a labdától a büntető területen belül, bírói síp azonban nem szólalt meg. A hosszabítás 4. percében még kibontakozott egy lehetőség a hazaiak előtt Németh, Horváth majd Valentics volt a labda útja, de nem sikerült a figura. Változatos, mozgalmas meccsen győzte le a megyebeli vetélytársát a hazai csapat. Mindkét oldalon volt lehetőség gólszerzésre, de ez csak az egyre jobban magára találó Kürtinek sikerült, így megérdemelt a hazai győzelem és sikerült a visszavágás az őszi fiaskóért.

A hazai csapat nem volt csúcsformában szerdán, azonban jó pillanatban szerezte meg a vezetést és - végig kézben tartva a mérkőzést - meg is őrizte azt. Kulcsfontosságú hete van a Bicskének, hiszen vasárnap újra hazai mérkőzést játszhat 17.30-kor a Ménfőcsanak ellen. Bő egy év után elképzelhető, hogy erre már - védettségi igazolvánnyal rendelkező - nézők előtt kerül sor, amennyiben addigra eléri az oltottak száma a 4 milliót. A belépés lehetőségéről külön is tájékoztatjuk olvasóinkat. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni képeinkhez görgess!