Kapusbravúr is kellett az értékes egy ponthoz: Pápai Perutz FC-Bicskei TC 0-0

2021. május 10. - ventil66

dscf3048.JPGLe a kalappal a pápai Perutz Stadion személyzetének munkája előtt! Szinte hihetetlen, hogy az NB III-ban ilyen kiváló minőségű gyepszőnyegen futballozhatnak itt a csapatok, több első és másodosztályú klub is megirigyelhetné ezt a játékteret. A múlt héten 6 pontot kasszírozó Bicskei TC vendégjátéka előtt az volt a kérdés, hogy meg tudja-e őrizni a biztonságos távolságot a kiesőjelölt csapatoktól Csordás Csaba együttese. A roppant küzdelmes döntetlen ellenére a kritikus távolság még nőtt is némiképp a pápai kirándulás után, köszönhetően a riválisok eredményeinek is. A kissé szeles, de gyönyörű napsütéses időben Muhari Gergő sípszavára (partjelzői Nagy Alex és Rózsás Rita voltak) a következő összetételben kezdett a BTC: Szűcs 7 - Kákonyi 6, Radó 7, Vékony 6, Lencsés 6 - Mlinárcsik 6, Lassú 6, Dencinger 7 - Farkas 5, Varga 6, Kürti 5. Csereként Rétyi 6 (46.p.), Pekowski 5 (46.p.), Németh 6 (63.p.), Peinlich 0 (75.p.) és Móri 0 (75.p.) kaptak lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

Szólhatott a Bicskei Tigers dobja a vendég szektorban és a lelkes bicskei szurkolók mellett még 100-150 hazai néző végre igazi foci hangulatot teremtett a nem is olyan régen még első osztályban vitézkedő pápaiak stadionjában. Már az első perc meleg pillanatot hozott, miután Szalai beadását követően először fejjel, majd Kalász lövésével közel került a gól szerzéshez a Perutz, de a vendég védők állták a sarat. A 7. percben Kürti labdát szerzett a hazai 16-os közelében, kapura tört, már túljutott a kapuson, de kisodródva 8 méterről a felső lécet találta el. Két perccel később nagy kavarodás a hazai kapu előtt, Lassú lövését azonban blokkolták a védők. A 12. percben Hanzl jobb oldali sarokrúgását Molnár az "égbe" fejelte, az ellentámadás után Varga eresztett el egy löketet 18 méterről, szöglet lett belőle, ami nem volt veszélyes. A 16. percben Vékony szabálytalankodott a fürge Szilágyi ellen az alapvonaltól mintegy 22 méterre, Molnár a szabadrúgást fölé bombázta. A 32. percben Skriba cselezgetett a térfél közepe táján, Molnárt hozta játékba, aki 18 méterről Szűcs kezébe lőtt. A gyors kapuskirúgást követően Varga fejjel veszélyeztetett, majd Mlinárcsik 14 méterről elcsúszva lőtt mellé. A 42. percben Nagy sokadik óriási bedobása után Koronczai 6 méterről mellé fejelt.

A 49. percben a frissen beállt Rétyi vette el a labdát az ügyetlenkedő hazai védőtől, elfutott, de a beadása nem sikerült. Az 54. percben ismét Rétyi lódult meg a jobb oldalon, de beadását Kürti elvétette. A 60. percben a szokásos Nagy bedobás után szöglet következett, amit Molnár mellé fejelt. A 66. percben Lassú indította Vargát, aki elől a kapujából messzire kifutó Szigeti lábbal mentett. A 71. percben Kákonyi jobb oldali beadását Németh 8 méterről, fejjel a kapu mellé csúsztatta. A 72. percben Radó Lencsést futtatta, aki Varga elé továbbított, de előle Szigeti kifutva mentett. A 81. percben Lencsés faultolt az oldalvonalnál, az alapvonaltól 25 méterre, Hanzl beívelésekor a játékvezető szabálytalanságot látott Peinlichnél és kissé jóindulatúan 11-est ítélt. A büntetőt Hanzl a bal sarok felé lőtte, Szűcs azonban megérezve az irányt, gyors vetődéssel megfogta a labdát.

A 83. percben Peinlichet borították fel a kaputól 25 méterre, Németh bombája alig kerülte el a lécet. A 87. percben Rétyi indítása némi szerencsével Peinlich elé került, de az emelése mellé ment, majd Lencsés bal oldali beadása után Móri 6 méteres fejesét fogta a hazai kapus. És még nem volt vége, a 4 perces hosszabbítás utolsó percében kis zavar a vendég védelemben, ami után a lesen levő Jurik lövését Szűcs nagy bravúrral védte. A kezdés előtt kiegyezett volna talán az egy ponttal a vendégcsapat, a játék képe alapján azonban többet érdemelt volna, csak az a fránya helyzetkihasználás... Folytatás szerdán 18.30-kor hazai pályán a THSE Szabadkikötő ellen. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!