Szűcs újabb kivédett tizenegyese ezúttal már győzelmet ért: Bicskei TC-THSE Szabadkikötő 1-0 (0-0)

2021. május 13. - ventil66

dscf3162.JPGAz utolsó előtti lépés megtételére készült szerdán a Bicskei TC annak érdekében, hogy biztosítsa biztos bennmaradását a magyar labdarúgás harmadik osztályában. Mostanra elmondható 99 %-os bizonyossággal, hogy jövőre is NB III-as lesz a csapat, de ehhez szükség volt a mindig acélos, tehetséges és sokat futó fiatalokkal megspékelt THSE Szabadkikötő legyűrésére. A találkozóra kilátogatott Hevesi Tamás énekes is, a 80-as évek legendás Névtelen Nulla zenekarának frontembere (ki ne emlékezne a "Jeremy" és az "Ezt egy életen át kell játszani" című slágerekre, amelyek ma is gyakran forognak a rádióadók programjában). A kezdőrúgást a csapat elkötelezett szurkolója, egyben a Sport Büfé munkatársa, Széplaki Mónika végezte el Varga Zoltán társaságában. Folytatáshoz kattints!

Az immáron közel 400 perce gólt sem kapó BTC ezúttal is a Szűcs 8 - Kákonyi 6, Radó 7, Vékony 6, Lencsés 5 - Mlinárcsik 6, Lassú 7, Dencinger 7 - Farkas 7, Varga 6, Kürti 6 összetételben kezdett, csereként Rétyi 7 (58.p.), Németh 0 (72.p.), Pekowski 0 (78.p.) és Móri 0 (78.p.) kapott lehetőséget. A 7. percig kellett várni az első komolyabb eseményre, ekkor egy jó baloldali beadást követően Varga Z. és Farkas M. egymást zavarták a 16-oson belül, így odalett a lehetőség. A 14. percben Kákonyi továbbított Farkas M-nak, de ő szabálytalankodott az ötös sarkán, a következő támadásnál Kürti baloldali beadását Vékony fejelte kapura, de már lesről. A 20. percben Katona futott el a jobb oldalon, átadását Dala lőtte kapura 12 méterről, Mlinárcsik fejjel mentett szögletre. A 26. percben Lencsés futott fel a bal oldalon, de jól sikerült beadását Farkas M. elvétette a kapu torkában.

Öt perccel később Kürti baloldali beadását Kákonyi kapásból lőtte a blokkba 15 méterről. A 35. percben Mlinárcsik ellen szabálytalankodtak az oldalvonalnál a térfél közepén, Kürti ívelte be a labdát, a teljesen egyedül hagyott Radó 6 méterről nagy erővel fejelt mellé. A 39. percben Varga Ö. faultolt Varga Z. ellen a kaputól 25 méterre, Kürti szabadrúgása azonban gyengére sikeredett, így Czerula könnyen hárított. Egy perccel később Lencsés kapott indítást a bal oldalon, beadása után a szinte követhetetlenül ide-oda pattogó labdát végül Farkas M. 7 méterről a hálóba vágta (1-0). A 42. percben Lassú ugratta ki Farkas M-t, a vendég kapus a 16-oson kívül fejjel mentett előle.

A félidőben négyet cserélő vendégek kezdtek jobban, az 52. percben Gere 18 méterről mellé lőtt. Az 56. percben Varga Z. ívelt át a jobb oldalról, Kürti lekezelte, majd a kapus kezébe lőtt. Az ellentámadásból 25 méterről szabadrúgást végezhetett el Farkas Z., Vékony fejéről pedig a labda szögletre pattant. Egy perccel később Katona a bal oldali 16-os sarkától lövésre szánta el magát, a játékvezető szerint a labda kezet ért, 11-est ítélt. Huszty állt a labda mögé, félmagas, a kapu jobb oldalába tartó lövését Szűcs L. remek vetődéssel szögletre ütötte. A következő öt perc Rétyiről szólt, három alkalommal futott el a jobb oldalon, beadott, lőtt, majd újra beadott, de gól nem született a kínálkozó lehetőségekből. A 74. percben Rétyi Németh J-t futtatta, akinek beadásába beleléptek a védők, a sarokrúgás után Kákonyi 10 méteres lövését fogta Czerula.

A 79. perc nagy vendég helyzetet hozott, kapu előtti kavarodást követően Farkas Z. 10 méterről leadott lövését Szűcs L. nagy bravúrral ütötte az alapvonalon túlra. A 88. percben egy bal oldali beadást Farkas Z. ezúttal fejelt 8 méterről, a léc fölé. A rendes játékidő utolsó percében Pekowski átadását Móri 15 méterről lőtte a vendég kapus kezébe. Újabb nagy csatában elért hazai győzelem, mondhatni szaloneredménnyé kezd válni az 1-0, de aligha bánják ezt a bicskei szurkolók. A szinte reménytelen helyzetben lévő vendégek alaposan megnehezítették a hazaiak dolgát, de megérdemelten jutott a három ponthoz a BTC. Szűcs 4 napon belüli második kivédett büntetője ezúttal már győzelmet eredményezett, Farkas M. pedig szemfüles volt, akárcsak annak idején a tatabányai, feljutást hozó osztályozón (1-0). Vasárnap 18.00 órakor Lipóton vendégszerepel Csordás Csaba csapata, ott sem várható sétagalopp, de biztos valósággá válhat a most még csak nagy valószínűség, azaz a következő évi NB III-as tagság. (tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!