A szoros vereség ellenére is biztosította a BTC NB III-as tagságát ősztől: Lipót Pékség SE-Bicskei TC 1-0 (1-0)

2021. május 17. - ventil66

dscf3186_1.JPGNem várt országúti tortúra után jutott el vasárnap délután Lipótra a Bicskei TC labdarúgó csapata. Az M1-es autópálya 125. kilométerszelvényében - kamionbaleset miatt - nem kevesebb, mint 1 óra 45 percet állt egy helyben a csapatbusz, így a bajnoki mérkőzés 25 perces késéssel kezdődött. Csordás Csaba több helyen is változtatott sérülések, illetve a bajnoki hajrára történő erőtartalékolás okán. Ezúttal Héra Csanád (igen, ő az, aki 3 tizenegyest ítélt Nagykanizsán a Bicske ellen a közelmúltban) sípszavára a Szűcs 7 - Szabó 5, Radó 5, Vékony 6, Madarász 5 - Kákonyi 5, Dencinger 6 - Farkas M. 5, Lassú 6, Rétyi 5 - Németh 6 összetételű vendég tizenegy futott ki azzal a jó hírrel, hogy a védő Madarász Ádám hosszú kihagyás után végre visszatérhetett a csapatba. Csereként Pekowski 5 (46.p.), Kürti 5 (58.p.), Varga 0 (68.p.), Peinlich 0 (68.p.) és Móri 0 (76.p.) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

A viszontagságos utazás miatt késéssel kezdődő mérkőzést a hazaiak kezdték aktívabban. A 4. percben már a negyedik sarokrúgást végezhette el Sváb, Kiszelly két alkalommal is lőhetett, de a kísérletek nem igazán sikerültek. Az 5. percben Németh labdát szerzett az ellenfél térfelén, két jó csel után lövőhelyzetből Lassúnak továbbított, am utóbbi 10 méteres lövése lepattant a visszazáró védőkről. Két perccel később újabb szöglet,újabb Kiszelly-kapáslövés 20 méterről a kapu mellé. A 15. percben a hosszú idő után először játszó Madarász a térfél közepénél, az oldalvonal mellett felöklelte ellenfelét, Sváb ívelése Madarász fejéről az alapvonalon túlra pattant a labda, majd a szöglet után Winkler mellé fejelt.

Három perccel később újabb, az előzőhöz hasonló szabálytalanság Madarász jóvoltából, Kiszelly ívelését Szűcs lehúzta. A 19. percben Radó elvétette a labdát, majd szabálytalankodott a kaputól 25 méterre, Kovalovszki pedig az oldalhálóba bombázott. A 21. percben Harsányi egy indítást követően a bal oldalon lefutotta Szabót, beadott és az érkező Winkler 12 méterről, középről, kapásból a kapu bal oldalába lőtt (1-0). A 23. percben Kákonyi emelte a labdát a 16-oson belülre, Farkas M. centiket tévesztett és a hazai kapus mentett. A 38. percben Németh 30 méteres szabadrúgása mellé szállt, majd Kákonyi indításával két jó csel után kissé balról 10 méterről lőtt, a labda már túl jutott a kapuson, ám Tóth a gólvonalról kivágta a labdát.

Az 55. percben újabb Madarász-fault a bal sarokzászló közelében, a megítélt szabadrúgással Sváb gonosz módon a rövid sarkot célozta meg, de Szűcsön nem tudott kifogni. A 60. percben Kürti kapott remek indítást, elfutott, de a 16-os sarkától leadott, kissé elhamarkodott lövését blokkolták a védők. A 65. percben Harsányi 15 méterről célozta meg a kaput, Szűcs reflexszerűen kiütötte a labdát, majd Kószás ismételt, amit nagy bravúrral szintén hárított. A következő percben ismét Madarász-szabálytalanság a jobboldali 16-os sarkánál, Sváb ezt is kapura lőtte, Szűcs szögletre tenyerelte a bal alsó sarokból a pettyest.

A 73. percben egy hosszan előre vágott labdát Szűcs a 16-oson kívülre futva elfejelt a rá támadó csatárok elől. A 79. percben Radó Peinlichet futtatta, aki Mórit hozta játékba, a rutinos vendégjátékos 15 méteres lövése azonban fölé szállt. A 80. percben Lassú cselezgetett az ellenfél 16-osa közelében, átadása után Móri kézfogózott a büntető területen belül az egyik hazai védővel, a játékvezető sípja azonban ezúttal néma maradt. Két perc múlva Dencinger borította fel a 16-os vonal előtt Zámbót, a megítélt szabadrúgást Nagy a sorfalba lőtte. A 90+2. percben Farkas D. csúnyán felrúgta Vargát az alapvonaltól mintegy 40 méterre, Peinlich ívelte be a labdát, de Kürti 12 méteres fejese veszélytelenre sikerült.

Nem tudni, hogy az utazási nehézségek miatt-e, de ezen a vasárnapon tompábban futballozott a Bicske Tigers szurkolói csoport által ezúttal is a helyszínen támogatott bicskei alakulat. Sok volt az átadási, labdakezelési hiba, a Lipót pedig dominálni tudott a mérkőzés kulcsfontosságú periódusaiban. Vasárnap 18.00 órakor az SC Sopron érkezik Bicskére, ahol a vendéglátók már felszabadultan, abban a biztos tudatban játszhatnak, hogy ősztől is biztosan az NB III-ban folytatják - figyelembe véve a kieső helyeken álló csapatoktól való távolságát és a többi csoport 15. helyezettjeinek pontszámát (idén a csoportok 16-20. helyezettjei esnek ki, valamint a három csoport leggyengébb 15. helyezettje. (tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Bence) További helyszíni fotóinkhoz görgess!