Nem sikerült az ünneprontás: III. ker. TVE-Bicskei TC 5-1 (2-0)

2021. május 31. - ventil66

dscf3475_2.JPGSzinte tökéletes játéktér, remek idő és táblás ház fogadta a csapatokat Óbudán az NB III Nyugati csoportjának zárófordulójában. A rengeteg hazai szurkoló ünnepre készült, hiszen a találkozó után kerültek átadásra a bajnoki aranyérmek, míg a vendégek mindig aktív tábora (Bicske Tigers) arra készült, hogy talán egy kis meglepetés belefér az igen fárasztó idény tét nélküli zárásaként. A BTC nem kevesebb, mint 53 mérkőzést játszott az elmúlt 10 hónapban, ebből 37 bajnoki (a Nagyatád elleni párharc 3 pontja a zöld asztalnál dőlt el), 2 Magyar Kupa és 14 felkészülési meccs van a fiúk lábában. Nem csoda, hogy már hétfőtől szabadságra mehetett az egész keret annak érdekében, hogy a június 21-től induló felkészülésre mindenki fitt legyen. Folytatáshoz kattints!

Csordás Csabának mindössze Vékony "kisárgulása" és Lencsés tartós sérülése (térdszalag-szakadás) okozott fejfájást, így a Szűcs 7 - Kákonyi 4, Radó 5, Madarász 5, Szabó 4 - Mlinárcsik 5, Dencinger 5 - Kürti 5, Lassú 4, Rétyi 4 - Varga 4 összetételű kezdőt küldte pályára, míg csereként Peinlich 5 (50.p.), Pekowski 5 (50.p.), Farkas 4 (62.p.), Németh 5 (62.p.) és Sötét (72.p.) kapott lehetőséget. Zimmermann Márió sípszavára gyászszünettel és ajándék kezdőrúgással indult a mérkőzés. A 2. percben Lassú jónak tűnő szabadrúgásáról Rétyi alig maradt le. A 8. percben Remili beadását Balogh fejelte kapura, Szűcsnek nem okozott gondot. A 16. percben Tóth bal oldali beadását Szűcs még kiütötte, ami Balogh elé került, ő pedig fél fordulattal, 14 méterről a kapuba emelt (1-0). Egy perccel később Remili 16 méteres lövését hatástalanította Szűcs. A következő percben Balogh futott el a jobb oldalon, beadását Tóth 6 méterről védhetetlenül a kapu bal oldalába fejelte (2-0).

A 24. percben jobb oldali Kürti- sarokrúgás után Kákonyi lőtt kapura a 16-os sarkától messze kapu mellé. majd az előre vágott labdát Szűcs a 16-oson kívülre kifutva rúgta el a támadók elől. A 32. percben Balogh ugrott ki a védők közül, találkozott Szűccsel, fel-bukott és sárga lapot kapott műesésért. El kell ismerni, hasonló szituációban számos esetben befújják a tizenegyest habozás nélkül a játékvezetők. Három perccel később Kokenszky került ziccerbe, ismét Szűcsnek kellett bravúrt bemutatva menteni. A következő támadásnál Rétyit bántották a kaputól 20 méterre, a megítélt szabadrúgást Kürti centikkel lőtte a jobb felső sarok mellé. A 38. percben egy bal oldali beadást követően Tamási 14 méteres lövését tornázta ki Szűcs. A 40. percben Madarász szerelési kísérletét Remili ellen szabálytalannak minősítette a "spori", a sértett beívelését először megszerezték, majd elvesztették védőink és újabb szabadrúgás következett ezúttal 18 méterről, középről. Remili lövését Szűcs a jobb felső sarokból ütötte szögletre.

A II. félidő 3. percében a bal oldalról elvégzett szabadrúgás után a labda átkerült a jobb oldalra, az újabb beadást Remili lekezelte és 12 méterről, habozás nélkül a kapu jobb oldalába lőtt (3-0). Két perc elteltével Remili a bal oldalról beadott és az érkező Tamási 12 méterről zörgette meg a hálót (4-0). Gyorsan padlóra küldte ellenfelét a bajnokcsapat, pedig az első félidő jelentős része kiegyenlítettnek tűnt. Az 53. percben Kürti bal oldali beadása után Peinlich 15 méterről az égbe lőtt. A 68. percben Lassú szabálytalankodott Remili ellen közvetlenül a 16-os előtt, a szabadrúgást a sértett lőtte fölé. A 74. percben Mlinárcsik rúgta fel Remili a 16-oson belül, 11-es, amit a nemrég beállt Rajczi a kapu jobb oldalába lőtt (5-0).

A 78. percben Farkas futtatta Szabót, aki elfutott a jobb oldalon, beadott, Kürti pedig némi forgolódás után, védője szorításában, 14 méterről a bal felső sarokba lőtt (5-1). A 82. percben Remili jobb oldali beadása után az alig 17 éves Angyal-Tóth két lépésről mellé gurított. Ezen a mérkőzésen már osztály különbség volt a két csapat között . A bajnokságot simán megnyerő és ezt ünneplő III. kerület ilyen arányban is megérdemelten győzött. A Bicskének a 12. hellyel maradt a vigasz, hogy magabiztosan bent maradt, 6 ponttal megelőzve a legjobb kieső Gárdonyt. Fárasztó idény végére értünk, amelyet még a mérkőzés után szezonzáró vacsorával búcsúztatott a BTC saját sporttelepén. A felkészülés június 21-én kezdődik. A II-es csapat sem járt sikerrel vasárnap, a bronzéremért lejátszott záró mérkőzésen 2-0 arányban kikapott a PAFC III. csapatától. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni felvételeinkhez görgess!