Győztes mérkőzésen debütált a 16 éves, saját nevelésű Nagy Martin: Bicskei TC-MTK II 3-1 (1-1)

2021. július 03. - ventil66

dscf3560.JPGAlig 3 hetes szünet után június 21-én kezdte meg a felkészülést a Csordás Csaba által irányított Bicskei TC. Jócskán átalakult a keret (erről holnapi cikkünkben külön is írunk), nem kevesebb, mint 11 játékos távozott és eddig 6 labdarúgó érkezett Bicskére. Népes szurkolóhad várta kedvencei nyári bemutatkozó mérkőzését, amelyre szombaton délelőtt, az újonnan létrehozott MTK II csapata ellen került sor. Kissé szeles, mérsékelten meleg, kiváló fociidőben csapatunk a Szűcs - Pekowski, Vékony, Mlinárcsik, Gaszner - Lassú, Dencinger, Popovics, Kovács Á. - Sóron, Kürti összeállításban, Kovács Zoltán játékvezetésével kezdte a meccset. Folytatáshoz kattints!

A 7. percben Pekowski ellen ellen szabálytalankodtak az oldalvonalnál, az alapvonaltól 10 méterre, Kürti emelte be a labdát, de a bíró lesállás miatt már sípolt. A 11. percben Gaszner-Kürti váltás után utóbbi beadását Sóron 10 méterről mellé fejelte. A 21. percben Sóron egy lepattanó labdát lőtt 8 méterről a léc fölé. A 28. percben először Kovács M. 18 méteres, majd Rohrbeck 17 méteres lövését követően is jól blokkolt védelmünk. Három perccel később remek bal oldali támadás, Kürti beadását szögletre mentették a vendégek, a beívelést követő kavarodásban Dencinger az eléje pattanó labdát 12 méterről a léc alá bombázta (1-0). A következő percben Popovics futtatta Kürtit, akinek beadását Sóron a kapu mellé lőtte. A 35. percben Clinton tette próbára Szűcs tudását, de a 15 méteres lövést biztos kézzel fogta, majd Miknyóczki 18 méteres próbálkozása gurult a kapu mellé. A 40. percben nagy védelmi hibát követően egyenlítettek a vendégek, elég volt egy rossz passz és Clinton csapott le a labdára, két jó csel után 12 méterről a kapu jobb oldalába gurított (1-1).

A szünetben cserélt Csordás Csaba, beállt a kapuba Kovács D., valamint Peinlich, Németh és Bajor a pihenőre vonuló Szűcs, Sóron, Kovács Á. és Pekowski helyére. Az 58. percben Gaszner remek keresztlabdájával Bajor iramodott meg a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, ahol Hristovski felvágta. A játékvezető habozás nélkül a 11-es pontra mutatott, Kürti volt az ítélet végrehajtó, aki nagy nyugalommal a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). A 66. percben Kürti Némethet indította, aki egy csellel a büntető területen belülre jutott, őt is szabálytalanul akadályozták, ismét 11-es, amit a sértett a kapu bal oldalába lőtt (3-1). Két perccel később Lassú szerzett labdát az ellenfél térfelén, Némethhez továbbított, aki kapura emelt, de a vendégkapus résen volt. A félidőben teljes sort cserélő vendégek próbálkozásainak egyike sem hozott eredményt az utolsó 10 percben. A nap kiemelkedő eseménye, hogy a hajrában bemutatkozott a csapatban az alig 16 éves, saját nevelésű Nagy Martin. Folytatás szerdán 18.00 órakor idegenben, az FC Dabas vendégeként. További helyszíni fotóinkhoz görgess!