3-ból 3 - tekintélyt parancsoló sorozatban Csordás Csaba csapata: Tatabányai SC-Bicskei TC 0-3 (0-2)

2021. július 15. - ventil66

217390818_4130670337018722_7752042187879791059_n.jpgTikkasztó időjárás, páradús hőség, jól előkészített pálya és mint később kiderült, kellemes ellenfél várta szerdán csapatunkat Tatabányán. Az elmúlt bajnokságban az azonos (Nyugati) csoportban szereplő házigazda ellen mindössze 1 pontot (0-2 és 0-0) szerzett a Bicskei TC, amely a következő összeállításban kezdett: Szűcs - Grabant, Hirman, Vékony, Madarász - Popovics, Gaszner, Dencinger - Lassú, Kürti, Sóron. Óvatos kezdés után már az 5. percben vezetést szereztünk. Kürti ívelhetett be szabadrúgást a bal oldalról, az oldalvonal mellől, amit a jól érkező Vékony 6 méterről fejjel a kapuba csúsztatott (0-1). A 10. percben Árvai lépett ki a védők közül, de 10 méterről leadott lövését Szűcs biztos kézzel fogta. Folytatáshoz kattints!

A 18. percben villámgyors ellentámadást vezettünk, Lassú és Sóron vezették az egyetlen védőre a labdát, de elpackázták a lehetőséget. A 22. percben a feltűnően aktív Lassú futott el a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját a Sóron elől menteni akaró Hajas előbb a kapusára rúgta, majd a visszapattanó labda végül tatabányai játékosról került a kapuba, öngól (0-2). A 26. percben elrontott labdakihozatalt követően Gyürki lőtt 12 méterről nagyon mellé. A 38. percben előbb Szegleti majd Gyürki próbálkozott mintegy 25 méterről lövéssel, kapu fölé és mellé került a labda. A 40. percben egy hosszú indítással Sóron lódult meg a jobb oldalon, remek belőtt labdáját a túloldalon érkező Kürti az égbe lőtte, miután éppen a lövés pillanatában pattant fel a labda egy göröngyön, nagy ziccer volt. A 42. percben Dencinger indította Lassút, aki elfutott a jobb oldalon, de végül lövés és beadás közöttire sikerült a próbálkozása.

A szünet után Szűcs, Grabant, Hirman, Madarász, Popovics, Gaszner és Lassú helyett Kovács D., Bajor, Mlinárcsik, Pekowski, Peinlich, Kovács Á., valamint Németh léptek pályára. Alig telt el három perc a II.félidőből, amikor szabadrúgást végezhettek el a vendéglátók középről, a kaputól 18 méternyire, Farkas V. lövése a sorfalról lepattant. A 63. percben Hajas beadását Gyüre 8 méterről fejelte mellé. A 68. percben Vékonyt és Dencingert két fiatal, Páli és Vicz váltotta, néhány perccel később Nagy Kürti helyén kapott játéklehetőséget. A 70. percben Peinlich bal oldali beadását Sóron a kapuba lőtte, de az asszisztens lest jelzett. A 80. percben Pekowski bal oldali beadása után Sóron földre került a védők között, a sárga lapot némi meglepetésre ő kapta.

A 80. percben Mlinárcsik lendült előre, 30 méterről lőtt, ám a hazai kapus üggyel-bajjal hárított. Két perc elteltével Bajor vágtázott el a jobb oldalon, laposan belőtt labdáját Németh 15 méterről kapásból lőtte a kapu jobb oldalába (0-3). Két perccel a lefújás előtt Farkas V. került ziccerbe, de 15 méterről centikkel lőtt mellé. Meglepően sima győzelmet aratott a Bicske a jó iramú találkozón, szélvészgyors támadói gyakran veszélyeztették kontráikkal a hazai kaput. A Bicske eddig mindhárom felkészülési mérkőzését megnyerte, nem akármilyen ellenfelekkel (MTK II, FC Dabas, Tatabánya) szemben, ami mindenképpen pozitív előjel bő két héttel a bajnokság kezdete előtt. Folytatás szombaton 10.00 órakor ugyancsak idegenben, a Monor otthonában. (Tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!