Papírforma győzelmet aratott a főpróbán a Közép csoport bajnoka: Bicskei TC-Iváncsa KSE 1-3 (1-1)

Jövő vasárnap 17.30-kor Érden kezdi az új idényt a Bicskei TC!

2021. július 25. - ventil66

213665303_878050389586892_6760287682216384701_n.jpgA jövő vasárnap Érden kezdődő bajnoki szezon előtt szombaton délelőtt lejátszotta utolsó előkészületi mérkőzését a Bicskei TC, amely ezúttal a Szűcs - Grabant, Vékony, Hirman, Madarász - Popovics, Dencinger - Gaszner, Lassú, Kürti - Sóron összeállításban kezdett. Az ellenfél az az emlékezetes idényt produkáló Közép csoportos bajnok, az Iváncsa KSE volt, amely ellen korábban sok emlékezetes ütközetet vívott korábban a megyei I. osztályban a bicskei csapat. A későbbiekben többször is módosult a taktikai felállás. A 10. percben Kozma jobb oldali beadása után a vendégek gólzsákja került helyzetbe, de lövését Szűcs szögletre ütötte. Öt perccel később Sóron indította Kürtit, akinek az alapvonalról belőtt labdáját Varga lábbal mentette. A 15. percben Suszter kissé balról, 12 méterről lőtt, Szűcsnek ezúttal sem okozott gondot a hárítás. A 20. percben Kozma jobb oldali beadása Domokost találta helyzetben, a 12 méterről leadott lövését az eléje vetődő hazai védő hatástalanította. Folytatáshoz kattints!

A 23. percben Suszter szánta el magát lövésre, 22 méteres próbálkozásába beleért az egyik hazai védő, így a tehetetlen Szűcs csak nézte a kapu bal oldalába kerülő labdát (0-1). A 27. percben Balogh jobb oldali beadása után csak nézték a hazai védők, hogy Suszter 4 méterről a kapu fölé bombázza a labdát. A 32. percben Sóron ellen szabálytalankodtak a vendégvédők a kaputól 22 méterre, a megítélt szabadrúgást a sértett lőtte laposan a kapus kezébe. A 40. percben Kürti emelt Dencinger elé, aki a kapus mellett gurított kapura, de a labda az alapvonalon túlra pattant róla. A Kürti által elvégzett cseles szögletmegoldás után Vékony két lépésről a jobb felső sarokba fejelt (1-1). Az első félidő lezárásaként Sóron szerzett labdát az ellenfél 16-osánál, Kürtinek továbbított, aki szögletet harcolt ki, amelyet követően Sóron 16 méteres kapáslövése elsuhant a kapu mellett.

A II. félidő 5. percében Kürti bal oldali beadását Lassú visszafejelte Sóronnak, akinek a 8 méterről leadott lövésébe az egyik vendégvédő önfeláldozóan bevetődött, így a lehetőség kimaradt. Egy óra játékidő elteltével hármas cserét hajtott végre Csordás Csaba szakmai igazgató, Peinlich, Németh és Bajor váltotta a Grabant-Lassú-Kürti triót. A 63. percben a frissen beállt, mozgékony Kovács S. bal oldali beadását Kozma 10 méterről, kapásból lőtte a rövid sarokba (1-2). Két perccel később nagy védelmi hibát követően Kozma lépett ki óriási ziccerben, de emelését Szűcs lekapta a levegőből. A 70. percben beállt Mlinárcsik, valamint két próbajátékos, Nagy Barnabás és Bacskai Péter.

A következő percben Peinlich futott el a bal oldalon, egy csel után jobbal lőtt 15 méterről a kapus kezébe. A 78. percben egy bal oldali beadást követően Suszter 12 méterről, kissé jobbról, kapásból a rövid sarokba vágta a labdát a közben a kapuba beálló Kovács D. mellett. A 82. percben Sóron indította a felfutó Madarászt, aki a kapu mellé emelt. A lefújás előtti percekben még lehetőséget kapott játékra a három fiatal, Vicz, Páli és Nagy. Az eddig lejátszott meccseken nem volt ilyen nehéz ellenfelünk, időben jött a figyelmeztetést, hogy "élesben" kicsit más lesz a világ, mint egy előkészületi találkozón. Az idénynyitó bajnokira augusztus 1-én vasárnap 17.30-kor kerül sor Érden(tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Katinka) További helyszíni fotóinkhoz görgess!