7 sárga, 2 piros lap és hazai győzelem a szomszédvárak ütközetében: Puskás Akadémia FC II-Bicskei TC 2-1 (2-0)

2021. augusztus 22. - ventil66

dscf3906.JPGRitkán adatik meg az NB III-ban, hogy egy csapat mindössze 5 kilométert utazzon egy idegenbeli mérkőzésre. Ez vitathatatlan előnye a Puskás-Bicske párharcoknak és ennek köszönhetően népes létszámmal tudott megjelenni a Bicske Tigers szurkolói csoport és a többi drukker is, akik mindannyian végig biztatták kedvenceiket. Az elmúlt idényben mindkét alkalommal a hazai csapat diadalmaskodott, Bicskén 2-1, Felcsúton pedig 7-2 arányban. Most a halványabb idénykezdés után mindkét gárda nyílt sisakos játékra és a 3 pont megszerzésére törekedett, amiből egy jó kis meccs kerekedett ki, sok párharccal, némi dulakodással és 9 lappal fűszerezve. Az állandó kérdés ezúttal is felmerült: a szabadnapos NB I-es csapatból kik érkeznek vajon "lejátszani"? Folytatáshoz kattints!

Nos, dominancia e téren nem volt, azonban így is igazi nemzetközi társulat a PAFC II., gyakran hangzott el a pályán délszláv, ukrán, angol vagy portugál vezényszó, utóbbi a most már állandó csapattag Faustino de Melo, művésznevén Weslen Junior révén, aki ebben az osztályban egymaga képes eldönteni mérkőzéseket. Csordás Csaba bicskei szakmai igazgató a nagy melegben indult derbin még mindig nélkülözni kényszerült a sérült Lencsést, Pekowskit és Dencingert, Szűcs kapus pedig jókora rögzítőszalaggal a lábán kezdte meg a háló őrzését. A Bicskei TC a Szűcs 6 - Grabant 6, Hirman 6-2=4, Vékony 6, Gaszner 6 - Mlinárcsik 6, Popovics 6 - Kürti 4, Kovács Á. 6, Lassú 6 - Sóron 6 összetételben kezdett, míg csereként Németh 5 (46.p. Kürti helyett), Bajor 0 (79.p. Kovács Á. helyett) és Molnár 0 (85.p. Lassú helyett) kapott lehetőséget. Lendületesen kezdett a két csapat, 11 perc elteltével Weslen Junior jobb oldali beadását Janyickij 10 méterről mellé fejelte. Két perccel később újra a brazil lódult meg a jobb oldalon, több csel után betört a 16-oson belülre és a tehetetlen Szűcs mellett 10 méterről, ballal a kapuba lőtt (1-0).

A 16. percben ismét a dél-amerikai játékos villant, Hirman csak szabálytalanul tudta megállítani, a 20 méteres szabadrúgást azonban Magasföldi fölé lőtte. A 20. percben Gaszner került lövőhelyzetbe a bal oldalon, de 15 méterről mellé lőtte a labdát. A 24. percben Sóron, Kürti, majd Lassú volt a labda útja, utóbbi emelése fölé sikerült. Tíz perccel később Sóron és Vékony egy sarokrúgást követően egymást zavarták, így odalett a kedvező lehetőség. Az ellentámadásból gólt szereztek a hazaiak, Janyickij a bal oldali 16-os sarkától bődületes nagy gólt lőtt a hosszú sarokba, úgy, hogy Szűcs csak ujjheggyel tudott beleérni a labdába (2-0). A 43. percben Kovács Á. 22 méteres lövési kísérlete a blokkoló védőkről pattant szögletre, ami veszélytelenre sikerült. A félidő utolsó eseményeként Grabant tálalt Kürti elé, de Kiss a 16-oson kívülre futva kezezésgyanúsan mentett.

A II. játékrész vendégtámadásokkal kezdődött, amit öt perc után gólra is sikerült váltani, visszajött a mérkőzésbe a Bicske. Jobb oldali trükkös szögletrúgás után, több labdaátlépést követően Sóron kissé balról 12 méterről magabiztosan a kapu bal oldalába lőtt (2-1). A középkezdést követően Sóronhoz került a labda, Némethet indította, aki kissé elhamarkodottan 15 méterről fölé lőtt. Az 55. percben Sóron elkapkodott szabadrúgásával Weslen teljesen egyedül vezethette kapura a labdát óriási ziccerben, a 16-oson belül azonban Szűcs lelopta azt a lábáról. Az ellentámadást vendégszöglet követte, ami után Sóron 10 méteres lövését fogta Kiss. Az 59. percben Gaszner kapott labdát Sórontól, majd beadott, Németh lövését blokkolták a védők, a játékszer Popovicshoz pattant, aki lőtt a 16-ostól, ezúttal a léc mentett. A 80. percben Lassút borították fel a jobb oldalon a 16-os oldalvonalánál, az alapvonaltól 6-7 méterre, Sóron lövésszerű beadása elsuhant mindenki lába előtt. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt Nahirnij durva belépője miatt a kiállítás sorsára jutott, majd így járt a 90. percben Hirman is, ő a második sárga lapja után mehetett zuhanyozni.

A hosszabbítás ötödik percében Molnár futott el a jobb oldalon, beadása után a labdára rajtoló Németh gyanús körülmények között esett el a 16-oson belül. Dombi játékvezető nehezen tartotta kézben a mérkőzést, a második 45 percben igazi kártyapartit tartott 6 sárga és 2 piros lap kiosztásával. Ebből a mérkőzésből többet lehetett volna kihozni bicskei részről. .Az első félidőben jobbára a hazaiak uralták a játékot, de már akkor is voltak kínálkozó lehetőségek, amik kihasználatlanul maradtak. A II. játékrészben egy kivételtől eltekintve, már a mi csapatunk akarata érvényesült inkább, amivel közel volt legalább az egyenlítés, de sajnos még az sem jött össze. Folytatás kupahétvégével, szombaton 18.00 órától Kaposváron, majd 1-én szerdán a ZTE II. elleni hazai bajnokival. A Bicske II. csapata repülőrajtot vett szombaton a fejér megyei II. osztályú bajnokságban a Pákozd elleni 8-0 (3-0) arányú magabiztos győzelmével. A gólokon Bajor (2), a második félidőben a mezőnyben játszó kapus Rigó (2), Molnár (2), Peinlich és Vicz osztozott. (tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!