Nyerhető mérkőzéssel ért véget az idei kupamenetelés: Kaposvári Rákóczi FC-Bicskei TC 2-1 (2-1)

2021. augusztus 30. - ventil66

dscf4087_1.JPGA területalapú, irányított kupasorsolásnak köszönhetően a Budapest-közeli Bicskei TC már másodszor utazott hatalmasat, a korábbi szekszárdi túra után ezúttal oda-vissza 370 km-t Kaposvárra. Érthetetlen, hogyan került a csapat a dél-nyugati zónába a költségkímélőnek hirdetett, új lebonyolítási rendszerben. A két éve még NB I-es ellenfél, immáron Nyugati csoportbeli ellenfél, a Kaposvár csapata fogadta Csordás Csaba csapatát, amely az átigazolási időszak utolsó napjaiban nagy visszatérőt igazolt az NB II-es BFC Siófoktól a védő Lapos Máté személyében. Az impozáns létesítményben kevés érdeklődő volt, azonban ezúttal is ideért a Bicske Tigers szukrolói csoport, a szokásos módon fellobogózva szektorát. A kezdésre elálló eső után csapatunk a Kovács D - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Mlinárcsik, Hirman - Lassú, Popovics, Peinlich - Sóron összeállításban kezdte a mérkőzést. A 9. percben Gaszner, majd Sóron volt a labda útja, utóbbi Peinlichet indította, a 16 méteres jobblábas lövést Ipacs szögletre ütötte. Folytatáshoz kattints!

Még ebben a percben Vékony a kapu mellé fejelt, majd a kilépő Sóron elől szedte fel a labdát a hazai kapus. A 16. percben Gaszner átívelésével Lassú lépett volna ki, de Borbély elsodorta a büntető területen belül, a megmozdulás sárga lapot és 11-est ért. A megítélt büntetőt (lejjebb videón is megtekintheted!) Sóron a bal alsó sarokba lőtte (0-1). A 22. percben egy nagy bedobás után Zvara veszélyeztette a kapunkat, de Kovács D. állta a sarat. A 27. percben Borbély bal oldali beadását Mayer 10 méterről csúsztatta fejjel a hálóba (1-1). A 27. percben Lapos adott be a bal oldalról, Gaszner 8 méteres fejesét a hazai kapus bravúrral védte. A 36. percben támadásban elvesztett labda, majd indult a kontra, két 16-osról leadott lövést még sikeresen blokkolt védelmünk, harmadjára azonban Jancsó 12 méterről a bal felső sarokba bombázott (2-1). A 40. percben egy passzt követően Mayer próbálkozott 12 méteres lövéssel, de Kovács D. védett.

A 48. percben Lassú eladott labdájával Gál lépett ki, de 16 méterről fölé lőtt. Az 51. percben Hirman kapta a labdát Mlinárcsiktól, majd 20 méterről a bal felső sarok mellé bombázott. Négy perccel később Hirman ezúttal elfutott a jobb oldalon, visszagurítását Sóron pörgette fölé az ötös sarkától. Egy perccel később Popovics indította Lassút, aki kissé kisodródva jobbról, 12 méterről lőtt, de a hazai kapus hárított. A 60. percben cserélt csapatunk, Peinlich helyét Németh vette át. A 73. percben óriási egyenlítési lehetőség maradt ki, Gaszner kapott remek labdát, már csak a kapussal maradt szemben, de sikerült telibe találnia, a kipattanóra érkezett Sóron, de ő az üres kapu fölé vágta a labdát. A 74. percben Popovicsot Bajor váltotta. A 78. percben Sóron két jó csel utáni, 12 méteres lövése gyengére sikerült.

A 88. percben Bajor adott be a jobb oldalról, de Lassú pörgetését felszedte a kapus. A 92. percben a kitámadó vendégek hibáztak, Orsóshoz került a labda, a 10 méteres lövését Kovács D bravúrral fogta. Sajnos rövidebb lett a kupakaland az előző évinél, nem érkezik ősszel nagynevű ellenfél Bicskére, de ezt csak magunknak köszönhetjük. Ahogy mondani szokták, több volt ebben a meccsben, ha a helyzeteink felét értékesítjük, sima a győzelem és a továbbjutás. Védekezésben pedig továbbra is nagyobb koncentrációra van szükség. Sok idő nincs búslakodni, hazai bajnoki következik szeptember 1-én szerdán 18.00 órakor a ZTE FC II. csapata ellen. (Tudósított: Venczel József, kép: Komjáthy Péter) Sóron 11-esének videójához és a többi helyszíni fotóhoz görgess!