Németh hajrágólja hozta az idény első hazai győzelmét: Bicskei TC-SC Sopron 1-0 (0-0)

Győzelmével elkerült a kiesőzónából a BTC és mindössze 3 pont választja el a 6. helytől!

2021. október 11. - ventil66

nemeth_janos.jpgElső hazai győzelmére készült Csordás Csaba együttese, amely a kiadós esők ellenére jól előkészített pályán, jelentős érdeklődés mellett fogadta azt az SC Sopront, amelyet az elmúlt idényben nem sikerült legyőzni (0-1 és 1-1 volt a két összecsapás eredménye) és rendre a tabella első felében foglal helyet. A vasárnapi mérkőzésen Kovács D. 0 - Grabant 6, Lapos 7, Vékony 6, Gaszner 6 - Hirman 6, Popovics 7 (91. p. Molnár 0) - Dencinger 7, Kovács Á. 6 (75. p. Németh 7), Madarász 6 (61. p. Peinlich 6) - Mlinárcsik 6 (61. p. Kürti 6) összeállításban vette fel a harcot csapatunk. Már a 4. percben nagy lehetőség adódott Dencinger előtt, Kovács Á. bal oldali beadása után 12 méterről lőhetett, de a nem túl erős lövés még meg is pattant az egyik védőn, így a kapus könnyedén védett. Folytatáshoz kattints!

A 14. percben ismét Dencinger került helyzetbe, a kapus szögletre mentette 15 méteres lövését. Öt perc elteltével Gaszner a bal oldalról átívelt, Grabant kapásból centerezett, de belül lemaradtak támadóink. A 37. percben Popovics szabadrúgása után Gaszner adott be balról, Lapos centikkel maradt le a labdáról. Két perc múlva Madarász ívelt be balról, ezúttal Hirman előtt suhant el a labda, az ellentámadásnál késlekedtek védőink, de Pető 15 méteres emelése elkerülte a kaput. Az első játékrész utolsó eseményeként Popovics lőhetett szabadrúgást az alapvonaltól két lépésnyire az oldalvonal mellől, Hirman kapta a játékszert, de 10 méteres lövése a kapusról pattant szögletre.

Az 54. percben Grabant ívelt át a jobb oldalról, Madarász levette, egy csel után lövés helyett passzolt, de sikertelenül, így oda lett a kínálkozó lehetőség. A 65. percben Gaszner Popovicsot hozta játékba, de 12 méteres lövését Horváth hárította. A 72. percben Dencinger jobb oldali beadását Hirman a 16-ostól lőtte kapásból, csúnyán fölé. A 90. percben jött a slusszpoén! Egy jobb oldali beadás után Kürti tolta odébb a labdát Némethnek, aki állítgatás nélkül 12 méterről a kapu bal oldalába bombázott (1-0). Tulajdonképpen ott folytattuk, ahol a múlt héten befejeztük, azaz végig egykapuztunk, a sorozatos támadásokat azonban nem sikerült góllal befejezni.

A csapat mentális erejét helzi, hogy a lefújás előtti perc aztán meghozta a győztes találatot, a nem sokkal korábban beállt fiatal Németh (aki ezzel máris beállította az elmúlt szezonban tétmeccseken elért góljai számát) révén, ez azt is jelentette, hogy megszerezte a szezon első hazai győzelmét csapatunk. Folytatás a jövő héten vasárnap 16.00 órakor Pápán, ahol vendéggyőzelem esetén nem csak helyet cserél a két csapat, hanem a Bicske fel tud lépni a tabella első felébe is. (tudósított: Venczel József, címlapfotónkon a győztes gólt szerző Németh János)