Küzdelmes mérkőzésen közelebb állt a győzelemhez a vendégcsapat: Pápai Perutz FC-Bicskei TC 1-1 (0-1)

2021. október 18. - ventil66

20211017_160348.jpgÚjabb korábbi NB I-es stadionba látogatott vasárnap délután a Bicskei TC, az ellenfél a Pápai Perutz FC csapata volt, amely ellen kifejezetten jó mérleggel büszkélkedhetett az elmúlt két évben a fejér megyei alakulat (két győzelem és egy döntetlen). Mivel nem volt további sérült vagy beteg, illetve eltiltott játékos, ezért az előző fordulóban pályára lépő csapattal megegyezően, a Kovács D. 0 - Grabant 6, Lapos 6, Vékony 6, Gaszner 6 - Hirman 5, Popovics 6 - Dencinger 5 ( 65.p. Németh 5), Kovács Á. 6 (74.p. Sóron 0), Madarász 7 (85.p. Kürti 0) - Mlinárcsik 5 összetételben futott ki Csordás Csaba alakulata. Ezúttal is lelkesen köszöntötték kedvenceiket a Bicske Tigers szurkolói csoport jelen lévő tagjai. Folytatáshoz kattints!

Remekül kezdődött az összecsapás a vendégcsapat számára, a 3. percben Dencinger Mlinárcsiknak továbbított, aki Madarász elé tálalt, ő pedig a bal oldali 16-os sarkától, nagy erővel a kapus feje fölött a hosszú sarokba lőtt (0-1). Ezután mintegy fél órán keresztül a két 16-os között gyűrte egymást a két csapat, néhány sárga lappal színesítve. A 38. percben Skriba ellen szabálytalankodtak a bicskei védők, a megítélt 22 méteres szabadrúgást a sértett centikkel lőtte a léc fölé. A 42. percben az ápolását követően Oláh nem adta vissza a bedobást, helyette két csel után 15 méterről fölé lőtt. Az első játékrész hosszabbításában újabb szabadrúgást kapott a hazai csapat, ezúttal az alapvonaltól 3-4 méterre, jobbról, Füredi beadása mindenki előtt elsuhanva hagyta el a játékteret.

Az 50. percben Popovics szabadrúgása után a kipattanót Madarász 22 méterről tűzte rá, csak centiket tévedett. Két perccel később Köles jobb oldali beadását az egyedül felejtett Sandal a kapu mellé csúsztatta. A 62. percben Füredi jobb oldali szabadrúgása nagy kavarodást okozott a kapunk előtt, Juhász játékvezető szerint Vékony kezezett, ezért 11-est ítélt, amit Oláh értékesített (1-1). A 67. percben Popovics bal oldali szabadrúgását Lapos fejelte kapura, a kapusról szögletre pattant a labda, majd a beívelés után Kovács Á. fejelt sikertelenül. A hazai támadás indulásakor Oláh durváskodott és megkapta a második sárga lapját, ennek következtében a pirosat is. A 73. percben Kovács Á. kapott remek labdát Lapostól, de lövés helyett passzolt, majd a visszaemelt labdára ugyanő indult, de a védők felborították az ötös sarkánál, ez is 11-es!

A nem sokkal korábban beállt Németh volt az ítéletvégrehajtó, de a nem túl jól helyezett lövést Dénes lábbal hárította. Miután a labda kipattant, Nagy ütésért azonnali piros lapot kapott, a megítélt 20 méteres szabadrúgást Popovics lőtte és a labda alig kerülte el a bal felső sarkot. A kettős emberhátrányban Iványinak volt egy megugrása, de 20 méterről fölé durrantott. Óriási győzelmi esélyt szalasztott el a BTC. 11-est hibázott, majd kettős emberelőnybe került a hajrára, de nem sikerült a győztes találatot bevinni a szívósan védekező hazai csapat ellen. Az NB III-as bajnokság hétközi fordulóval folytatódik, október 20-án szerdán 18.00 órától villanyfényes mérkőzésen a szomszédvár Tatabányai SC érkezik Bicskére. (tudósított: Venczel József, kép: Nagy György) További helyszíni fotóinkhoz görgess!