Lehengerlő első félidővel és gólcsúccsal biztos vendéggyőzelem: Balatonfüredi FC-Bicskei TC 2-4 (0-2)

2021. október 25. - ventil66

dscf4469_1.JPGAz igen sűrű mezőnyben azonos pontszámmal várta a két csapat a vasárnap kora délutáni összecsapást. A bicskeieknél külön öröm volt, hogy Kovács Ádám szerdai rosszulléte után már a lelátótól figyelhette társait, kifejezetten jól van, bár még számos vizsgálat vár rá annak megállapítására, hogy mi okozhatta a hétközi eseményeket. A ragyogó napsütésben, kellemes időben, a Bicske Tigers lelkes szurkolása mellett csapatunk  a Kovács D. - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Dencinger, Popovics - Peinlich, Hirman, Madarász - Sóron összetételben kezdte a találkozót . Az első fertályórában nem történt említésre méltó esemény, a két 16-os között folyt a játék. A 15. percben Róth ellen szabálytalankodtak védőink a bal oldali 16-os sarkánál, Szabó a hosszú sarkot vette célba, de sikertelenül. Folytatáshoz kattints!

A 20. percben Grabant jobb oldali beadása után Popovics 20. méterről lőtt, ám a védők blokkolták a próbálkozást. A 22. percben Grabant futott el a jobb oldalon, beadását Sóron lekészítette Dencingernek, aki kissé balról, 18 méterről a kapu bal oldalába görbített (0-1). Öt perc elteltével villámgyors. szinte követhetetlen Sóron-Madarász adogatás után utóbbi Gaszner elé passzolt, aki lemásolva csapattársát, a kapuba juttatta labdát (0-2). A 33. percben a jobb oldali beadás átkerült a túl oldalra, Gaszner a 16-os sarkától leadott lövése lepattant a blokkról, de az újra hozzá pattanó labdát a hosszú sarokba bombázta (0-3). Régen várt 10 percet produkált a Bicske, sokkolta a házigazdát és idejekorán eldőlni látszott az ütközet. Két perccel később trükkös sarokrúgás után Sóron találta fejen az egyik védőt, az újabb szöglet után Madarász a léc fölé emelt.

A II. játékrészben Hirmant Mlinárcsik váltotta, szerkezeti változást nem hozott a csere. A 48. percben Szabó 25 méterről bátran elvállalta a szabadrúgást, Kovácsnak nem okozott gondot a védés. Az 55. percben Róth próbált fejessel veszélyeztetni, sikertelenül. A 60. percben Peinlich helyére Kürti állt be. A 67. percben jobb oldali szöglet után az egyedül felejtett Bartha három lépésről gurított a hálóba (1-3). Újabb csere a kapott gól után, Madarász helyén Lassú folytatta. A 75. percben újabb zavar a védekezésben a vendég kapu előtt, ami után Takács a hozzá kerülő labdát 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (2-3). Váratlanul szorossá vált a mérkőzés, bizony aggódva figyelték a vendégszurkolók az eredmény alakulását. Két perccel később egy kósza labda kis szerencsével Lassúhoz került, de lövése a kifutó kapus zsákmánya lett. Az utolsó tíz percre lehetőséget kapott, bemutatkozásként, Vörös Sóron helyén, valamint pályára lépett Grabant helyett Bajor is.

A 83. percben Kürti cselezgetett a bal oldalon, átívelését Dencinger egy pimasz csel után visszagurította Popovicsnak, aki 18 méterről kapásból, védhetetlenül lőtt a léc alá (2-4). A 88. percben a korábban Bicskén is futballozó Burucznak az ötös sarkától leadott lövését Kovács D. remek mozdulattal védte. A következő percben Lassú Vöröst indította, aki elfutott, majd Kürtinek továbbított, de cselezésbe bonyolódott és oda lett a gólszerzési lehetőség. A ráadásban Bene jobb oldali beadását Burucz fejelte a léc tetejére. Az első félidőben helyenként remek támadásokat vezetve szerzett biztos vezetést csapatunk, ami talán túlságosan megnyugtatta őket, a II. játékrészre magunkra húztuk a hazaiakat, de a két kapott gól után Popovics találata "lezárta" a meccset. Örömteli, hogy újkori (ez alatt az elmúlt két és fél esztendő NB III-as időszakát értjük) gólcsúcsot is elért a csapat, jó helyzetkihasználással sikerült kicsit "kiszakítani" a gólzsákot. Folytatás október 31-én vasárnap 16.00 órakor hazai pályán a sereghajtó Tarr Andráshida SC csapata ellen. (Tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Katinka) További helyszíni fotóinkhoz görgess!