Telkin és Bicskén halálcsoporttá vált az U17 EB-selejtező magyarországi minitornája: Izland-Észtország 1-2 (1-1)

2021. október 26. - ventil66

248750119_843759362976380_2363176220171734015_n.jpgMagyarország az észtek elleni 3-0-ás, sikeres rajt után meglepetésre 1-0-ra kikapott Grúziától. Egyidőben Bicskén, a BTC Sporttelepen találkozott Izland és Észtország válogatottja. Jó iramú mozgalmas csata kerekedett két csoportbeli ellenfelünk találkozóján. Az északibb együttes kapott jobban lábra, ami már a 11. percben eredményt hozott, igaz kellett hozzá az észt kapus kapitális hibája, labdavezetés közben az ötösön elcsúszott (megjegyezzük, hogy a csapatok a kezdés előtt két ízben is kérték a pálya locsolását). Andresson megszerezte azt és Campbellt hozta játékba, akinek nem okozott gondot az üres kapuba továbbítani (1-0). Kiegyenlített játék folyt ezután a 42. percig, amikor is Moustmaa meglódult, keresztbe vezette a labdát a 16-os vonalnál és középről, ballal a jobb felső sarokba bombázott (1-1). Folytatáshoz kattints!

A II. félidő harmadik percében a tankszerű észt csatár, Dikajev lerázta az izlandi védőket és a kapust is becsapva lőtt a kapuba (1-2). Ezután felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a legnagyobb lehetőségek is kimaradtak. Mindkét csapat sokat tett a győzelemért, de a jobb helyzetkihasználás döntött az észtek javára, a több figyelemre érdemes tehetséget felvonultató meccsen. Érdekesség, hogy az izlandiaknál pályára lépett a korábbi Barcelona- és Chelsea-sztár, Eidur Gudjohnsen fia is, akinek édesanyja pedig a lelátóról, a népes és - egy ideig - igen jókedvű szigetországi szurkolótábor tagjaként drukkolt lelkesen.

Az eredmény, mint később kiderült, talán segítség a magyar korosztályos válogatottnak, de mindenképpen halálcsoporttá vált ez a kvartett, hiszen még mind a 4 csapat továbbjuthat. Érdekes csütörtöki zárónap ígérkezik, a magyarok Izlanddal meccselnek a továbbjutásért, Bicskén pedig Észtország-Grúzia összecsapást rendeznek 17.00 órától(tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni felvételeinkhez görgess!