Észtország számára szép emlék marad Bicske, két meccsen 6 pontot gyűjtöttek a 17 évesek: Észtország-Grúzia 1-0 (1-0)

Csoportbeli 3. helyezése ellenére is biztosnak tűnik Magyarország továbbjutása!

2021. október 29. - ventil66

dscf4579_1.JPGA két hétfői győztes (akkor Grúzia meglepte a házigazda magyarokat, míg Észtország fordított és 2-1-re nyert Izland ellen) találkozója került sorra Bicskén, csütörtök délután, a 17 éves korosztály EB-selejtező minitornájának zárófordulójában. A korábban Grúzia, manapság Georgia a magyar csapatot győzte le az utolsó pillanatokban, ezzel segített is, meg nem is válogatottunknak a "halálcsoporttá" váló kvartettben. Óvatosan kezdett a két csapat, majd inkább a grúzok veszélyeztettek sikertelenül, sőt egy gyors ellentámadással megszerezték a vezetést az észtek. A 36. percben a rendkívül mozgékony, nagyon tehetséges Pajo vezette fel a labdát, majd pazar átadással hozta helyzetbe Jepihhint, aki a kifutó kapus mellett 15 méterről a kapu közepébe lőtt. Folytatáshoz kattints!

Magyar győzelem esetén ez az eredmény a grúzok harmadik helyét jelentette volna, ezért nagy erővel támadtak, sorozatban dolgoztak és hagytak ki helyzeteket. A második játékrészt ott folytatták, ahol az elsőt befejezték, helyzet helyzet után következett, de mindegyik kimaradt. Az északi csapat még az után is védekezésre kényszerült, miután a játékvezető második sárga lappal kiállította a szünetben becserélt Volossatovot. A szórványos észt támadásokban is előfordult veszélyhelyzet, de többet támadtak és kapufákat is rúgtak a grúzok. Mindentől függetlenül a szervezettebb, fegyelmezettebb észtek megérdemelten nyertek és - mint kiderült - a győzelmük csoportelsőséget ért, de vitték magukkal Grúziát is az elitkörbe, sőt Magyarország az összevetésekben a legjobb csoportharmadikok között van, így minden bizonnyal szintén folytatni tudja a döntőbe jutásért a küzdelmet.

Bicske és a Bicskei Torna Club ezúttal is kiváló házigazdának bizonyult az MLSZ felkérésére, külön öröm, hogy szép számmal drukkoltak a héten a lelátókon izlandi, észt és grúz szurkolók, hozzátartozók. Nincs még vége az idei bicskei nemzetközi mérkőzéseknek, ugyanis november 23-án a 15 évesek Magyarország-Észak-Macedónia, két nappal később pedig a 18 éves korosztály Magyarország-Montenegró felkészülési találkozóira kerül sor. Sporttörténelmi pillanatok lesznek, ugyanis magyar válogatott még sohasem lépett pályára a Kerecsendi Kiss Márton utcai sporttelepen. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni felvételeinkhez görgess!