A kupa után a bajnokságban is hazai siker született: Kaposvári Rákóczi FC-Bicskei TC 3-1 (2-0)

2021. november 07. - ventil66

20211105_191614.jpgA bicskei Sport Büfében elköltött ebéddel kezdődött a kaposvári, estébe nyúló utazás napja pénteken. Nem először találkozott a két csapat az ősz folyamán, hiszen a MOL Magyar Kupa 2. országos fordulójában, augusztus végén a somogyiak diadalmaskodtak (2-1) szoros mérkőzésen. A merőben szokatlan péntek esti időpont oka az, hogy az NB II-es Szentlőrinc albérletben használja vasárnap a kaposvári stadiont. Emiatt sajnos szurkolói sem tudták elkísérni idegenbe a fejér megyei kék-sárgákat. A bajnoki összecsapásra csapatunk Kovács D. - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Hirman, Dencinger - Lassú, Popovics, Madarász - Sóron összetételben vonult pályára. Az első tíz percben két Lassú elleni szabálytalanság utáni szabadrúgás hozott izgalmat, amelyeket nem sikerült hasznossá tenni. Folytatáshoz kattints!

A 16. percben Pintér bal oldali szabad rúgását Lakatos 15 méterről fejelte a léc fölé. Öt perccel később Pintér egy bal oldali beadást lőtt kapura, Kovács D. nagy bravúrral védte szögletre a kísérletet, az ismételt sarokrúgás kavarodást hozott, Szederkényi kibújt a védők közül és egy csel után 14 méterről a kapuba lőtt (1-0). A 22. percben Sóron Popovicsot hozta játékba, aki 20 méterről lőtt, a labda azonban a léc fölé szállt. Még ugyanebben a percben Pintér ugrott ki a bal oldalon, egyedül vezette a kapu felé a labdát, de talán túl önzetlenül Jánoshoz továbbított, akinek lövését Kovács D.védte. A 37. percben Bíró rúgott szögletet a bal oldalról, a beívelést Kovács D. könnyedén húzta le, de a labda kiesett a kezéből, ahogy utána kapott, az asszisztens szerint a gólvonalon túlról húzta vissza (2-0).

A szünetben Csordás mester cserélt, Madarászt Mlinárcsik váltotta. Az 51. percben trükkös próbálkozás volt egy jobb oldali sarokrúgás, ami Sóronra jött ki, de csúnyán a kapu fölé szállt a 20 méteres lövés. Az 55. percben Lassút Vörös váltotta. A bicskei szépítő gól a 60. percben érkezett, Sóron bal oldali elfutás után belőtte a labdát, minden támadó játékos előtt elsuhant a játékszer, amely végül az egyik hazai védőről került az alapvonalon túlra. A szöglet beívelése közben Lapost borították föl egy "tasli" kíséretében, a játékvezető sárga lapot osztott Szederkényinek, de mivel ez már a második volt, jött a piros és a 11-est is. Sóron higgadtan értékesítette a büntetőt (2-1). A 66. percben Dencinger helyén Peinlich folytatta. A 73. percben Peinlich futott el a bal oldalon, az első beadása visszapattant a védőkről, az ismétlés után Sóron 12 méterről lőtt mellé. A 80. percben Hirman is megkapta magas lábemelésért (talán túl szigorúan) a második sárgáját és egyben a piros lapot is.

A 85. percben játéklehetőséget kapott Molnár és Kürti, Grabant valamint Popovics helyén. A 87. percben Peinlich rövid passza után Vékony cselezgetni próbált a saját 16-osán belül, Mayer szerelte, laposan belőtt labdáját pedig Pintér három lépésről a kapuba pofozta (3-1). A befejezésig még volt egy-két biztató lehetőség, de ezen a napon nem ment. Nagy Tamás, a győztes Kaposvár edzője dicsérte csapatunk eredményeit és játékát, majd az övéire is büszke volt, hogy a nehézségek ellenére sikerült győzni. A dicsért bicskei játék talán a II. félidő első negyedórájára lehet valamennyire igaz, de egy jó Kaposvár ellen ez kevés. Jól jelzi a BTC pénteki produkcióját, hogy legjobbunk a második hazai gólnál szarvashibát vétő Kovács Dániel kapus volt. Nincs megállás, november 14-én vasárnap 16.00 órától a listavezető BVSC-Zugló érkezik Bicskére, ahol ismét nagy küzdelemre van kilátás a még mindig jó helyen tanyázó BTC otthonában. (tudósított: Venczel József, fotó: Nagy György) További helyszíni fotóinkhoz görgess!