Ezért megérte lapátolni - fantasztikus őszt zárt a bicskei csapat: Bicskei TC-Érdi VSE 1-0 (0-0)

2021. december 06. - ventil66

img_20211205_174122.jpg"Szurkolók nélkül nincs futball - tartja a mondás, ami a mai napon rendkívüli módon mutatkozott meg. A mai BTC-Érdi VSE NB III-as labdarúgó mérkőzés előtt ugyanis komoly izgalmakat okozott az éjszaka a pályára lehullott 8 centiméternyi hó. Ha valaki délelőtt kinézett a sporttelepre, azt gondolhatta, hogy itt biztosan nem lesz mérkőzés, de hála a Bicske Tigers rendkívül lelkes tagjainak, végül mégis felharsanhatott a kezdősípszó. Csapatunk kivételes szurkolói ugyanis lapátot ragadtak, és maguk álltak neki letakarítani a havat a pályáról. Le a kalappal előttük! Köszönjük!" - írta a Bicskei TC Facebook oldala. Valóban nagy taps jár a maroknyi szurkolónak, akik... Folytatáshoz kattints!

...a klub és az önkormányzati tulajdonban lévő Bicskei Gazdasági Szervezet (BGSZ) munkatársaival karöltve csodát tettek a kilátástalannak tűnő vasárnap délelőttöt követően, becslésünk szerint legalább 3-400 köbméter havat takarítottak le a pályáról. A körülményekhez képest játékra kifejezetten alkalmas játéktéren futottak ki a csapatok Maml Zoltán játékvezető sípszavára, akinek partjelzői Szabó Dániel és Holpár Gergely voltak. Fűtötte a visszavágás vágya a fejér megyeieket, hiszen az augusztusi idénynyitón kissé váratlan, 4-1-es vereségbe szaladtak bele Érden. Azóta nagyot fordult a világ mindkét csapattal, hiszen a pest megyei csapat csak árnyéka tavalyi önmagának, míg Csordás Csaba alakulata igencsak magára talált, hiszen szeptember 26. óta mindössze egyetlen alkalommal, Kaposváron maradt pont nélkül, számos komoly skalpot begyűjtve.

Csapatunkból hiányzott a sárga lapok miatti eltiltott Mlinárcsik és Sóron, így a BTC a Kovács D. - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Hirman, Popovics, Dencinger - Molnár, Lassú - Kovács Á. összeállításban kezdte a barátkozást a nehéz körülményekkel. Az első komolyabb eseményre a 8. percig kellett várni, ekkor Molnár kissé balról, 20 méterről vállalkozott lövésre, de Kertész kapust nem hozta zavarba. A 14. percben Molnár remek lefordulása után szögletre mentettek az érdi védők. A 18. percben ismét Molnár adott be a bal oldalról, az érkező Grabant elől nagyot mentett az érdi védő. Két perc elteltével Popovics jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Dencinger lőtt a 16-os közeléből, a blokkról az alapvonalon túlra pattant a labda, a sarokrúgás után Lapos 15 méterről mellé lőtt. A 32. percben egy kontratámadás után Kertész B. lőtt 15 méterről kapura, a labda a védőkről az alapvonalon túlra pattant, a rosszul sikerült sarokrúgást gyors ellentámadás követte, Lassú-Grabant összjáték után újabb szöglet következett, csak ezúttal a másik oldalon, sikert azonban ez sem hozott. Az első játékrész utolsó eseményeként az érdi szögletet Kovács D. nagy bravúrral mentette.

A II. félidő ötödik perce hozta az addigi legnagyobb hazai helyzetet, Dencinger ugratta ki Molnárt, aki 15 méterről a kifutó kapust találta telibe. Az 55. percben Lassú cselezte be magát a 16-oson belülre az alapvonalon, az egyik védő szorításában gyanús körülmények között földre került, ám a játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. A 60. percben Popovics indítását Lassú jó érzékkel átlépte a, így lett jó Grabantnak, aki elfutott, beadott, de belül senki sem érkezett. Ezután a kényszerszünet után visszatérő Kovács Ádámot Madarász váltotta. A 66. percben Koós bal oldali beadására Szabó érkezett gólra éhesen, de Lapos bravúrral mentett előle. Két perccel később Koós észrevette, hogy Kovács D. kijjebb áll a kapujából és majdnem a félpályáról emelt mellé. A 70. percben Popovics passzával léphetett ki Molnár, de nem sikerült a lehetőséget kihasználnia. A 73. percben Madarász a bal oldali 5-ös sarkától vissza gurított Molnár elé, akinek 15 méteres lövése az alapvonalon túlra pattant. A beívelést követően a kipattanó labda újra Molnár elé került és egy igazítás után 15 méterről a bal alsó sarokba görbített (1-0).

A gól után a gólszerző és Lassú helyett Németh, valamint Peinlich léptek pályára. A 82. percben Grabant jobb oldali beadását Peinlich előre vetődve fejelte mellé. A 85. percben az előrevágott labdával Szabó ugrott ki, de a jobb oldalról leadott lövése az oldalhálóban kötött ki. A 91. percben Csiszár 20 méterről, kissé balról vette célba a hazai kaput, a hosszú sarokba tartó labdát Kovács D. jó érzékkel ütötte oldalra. A döntetlenért nagy erőket mozgósító vendégek utolsó lehetőségeként Koós 26 méterről lőtt szabadrúgást, de a jól védő Kovács D. a léc fölé paskolta a labdát, a sarokrúgásra már nem jutott idő. Csapatunk keményen megdolgozott a három pontért, részben a körülményeket, részben pedig a jó képességű ellenfelet legyőzve. Sikerült a visszavágás a nyári idénynyitón elszenvedett  súlyos vereségért (1-4) és ezzel az előkelő 6. helyen, kedvező helyzetből várhatjuk a tavaszi folytatást. A csapat a kezdeti botladozás után megtalálta önmagát és stabil őszi teljesítményt nyújtva, jó sorozatokat elérve távolodott el a kieső zónától. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter, Bicskei TC és Bicske Tigers Facebook oldala) További helyszíni fotóinkhoz görgess!