Derekas helytállás az idénynyitón a tabellaharmadik otthonában: VLS Veszprém-Bicskei TC 1-1 (1-0)

2022. február 14. - ventil66

img-20220213-wa0003.jpgIgen korán és keménynek ígérkező mérkőzéssel kezdődött meg a futballtavasz Veszprémben a Bicskei TC csapatának. Tavaszias napsütésben, de csípős hidegben a Szűcs - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Bori, Dencinger, Hirman, Popovics - Wágner, Lassú összeállításban kezdte alakulatunk az összecsapást, amelyen jó focira kiéhezve drukkolt a Bicske Tigers szurkolói csoport is. Szinte azonnal lerohanást alkalmaztak a vendéglátók, ennek következtében a 2. percben kis híján zavarba jött a Szűcs- Vékony kettős, de némi üggyel-bajjal tisztáztak a gólra éhes hazaiak elől. Folytatáshoz kattints!

A 9. percben már nem sikerült megúszni a kezdeti bizonytalanságot, a védők közül kilépő Molnár Balázst Vékony csak szabálytalanság árán tudta megállítani a 16-oson belül, a játékvezető talán kissé szigorúan 11-est ítélt, amit Major a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A 21. percben Zachán bal oldali szabadrúgása után Gálfi lőtt 12 méterről, Szűcs bravúrja kellett, hogy ne legyen gól. A 30. percben Lassút faultolták az oldalvonal közelénél az alapvonaltól mintegy 20 méterre, Bori emelte középre a labdát, de mindenki lemaradt a lehetőségről. Az esemény után a lábát fájlaló Lassút Kovács Á. váltotta. A 35. percben Gálfi futotta le a bizonytalankodó védőinket, egy csel után 14 méterről lőtt, de kapusunkat nem hozta zavarba a próbálkozás.

A II. félidőben "felébredtek" a mieink, az 56. percben Popovics sarokrúgása után Grabant lőtte a kipattanót 20 méterről, Héningernek bizony nagyot kellett nyújtózni a mentéshez. A 63. percben remek támadás futott a bal oldalon, Gaszner belőtt labdáját középen Kovács Á. átlépte, jobbról érkezett Popovics és 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). A gól után Popovicsot és Wágnert Molnár Attila, valamint Vörös Tamás váltotta. Két perccel később Somogyi 20 méteres, mellé tartó lövésébe a lesgyanús helyzetben levő Galacs belebökött, de Szűcs nagy bravúrral, lábbal mentett. A 72. percben jobb oldali szögletet követően Grabant 25 méterről emelt a léc fölé.

A 74. percben Bori jobb oldali beadását Gaszner az ötös sarkától fejelte kapura, a hazai kapus a léc alól kapta ki a labdát. A 78. percben Hirman helyett Mlinárcsik lépett a játéktérre. A 84. percben egy távoli lövésbe, ami valószínűleg mellé ment volna, Lapos belelépett, ami így lett veszélyes, viszont Lali nagy bravúrral, lábbal védett. Két perccel a vége előtt Molnár Attila jobb oldalról adott be, de a hazai kapus lehúzta a labdát Kovács Á. fejéről, így az eredmény már nem változott. Felejthető első félidőt követően a második játékrészre összekapta magát csapatunk, amely nehezen találta ellenszerét a letámadást sűrűn alkalmazó hazai taktikának.

Az első 45 perc után gyökeresen változott a játék képe számunkra pozitív irányban, aminek eredménye az egyenlítés, végül több lehetőségünk volt a győzelem kivívásához, mint a hazaiaknak. Mindezzel együtt igen értékes eredmény a döntetlen annak fényében, hogy most két nyerhető hazai bajnoki következik Bicskén. Folytatás február 20-án vasárnap 16.00 órától a Komárom VSE csapata ellen, rá egy hétre pedig derbi következik a szomszédvár PAFC II. ellen. (tudósított: Venczel József, kép: Nagy György, Király Dávid) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!