A sérüléséből 10 hónap után visszatérő Lencsés Bálint bombagóllal tette biztossá a hazai győzelmet: Bicskei TC-Gárdony Agárdi Gyógyfürdő 2-0 (0-0)

Csordás Csaba csapata már a 4. helyet ostromolja kiváló tavaszi szereplésével!

2022. március 14. - ventil66

dscf5148.JPGNem akármilyen hétvégével tért vissza a keresztszalag-szakadása utáni 10 hónapos kényszerpihenőből az alig 21 esztendős Lencsés Bálint! Szombaton végig játszotta a tartalékcsapat Puskás Akadémia FC III. elleni megyei II. osztályú bajnokit, majd vasárnap is kapott 37 percet a fejér megyei házirangadón. Élt is a lehetőséggel a fiatal labdarúgó a kiesés ellen küzdő gárdonyi csapat ellen, de nézzük a részleteket! Kék ég, szikrázó napsütés, de még mindig csípős hideg és téli álmából ébredező játéktér várta a csapatokat. A sérültek és betegek gyarapodő listája miatt szokatlan összeállításban és felállásban, a Szűcs - Pekowski, Lapos, Vékony, Hirman, Vörös - Bori, Dencinger, Popovics - Sóron, Wágner üsszetételben kezdte a mérkőzést együttesünk. Folytatáshoz kattints!

Akár az előző fordulóban, most is eltelt egy fertályóra említésre méltó esemény nélkül, bizony gyakran hangzott fel a szurkolóktól az "Előre, ne hátra!" kiáltás, nehezen találta a BTC a vendégek szervezett védekezésének ellenszerét. A 16. percben Pekowskit borították fel a jobb oldali 16-os sarok közelében, a megítélt szabadrúgást Bori emelte be, de szinte a fél csapatunk lesre futott. Két perccel később Sóron nagyszerű ütemben indította Wágnert, aki kisodródva lőtt 14 méterről, de a vendégkapusnak nem okozott megoldhatatlan gondot a kísérlet. A 21. percben Lapos hosszú indításával Wágner a 16-oson belülre vágtázott, de a lövéssel kivárt, így odalett a lehetőség. Újabb két perc elteltével Bori szerzett labdát a vendégtérfélen, Sóron elé tálalt, aki kissé elhamarkodva 18 méterről lőtt, mellé. A 33. perc hozta az első vendéglehetőséget, Emperger bal oldali beadását Földesi 6 méterről fejelte Szűcs kezébe. A 36. percben Popovics próbálkozott 20 méterről a gólszerzéssel, de a labda a léc fölé szállt.

A II. játékrészre Vöröst Kovács Ádám váltotta. Az 52. percben Sóront buktatták az alapvonaltól 12 méterre, a 16-os és az oldalvonal között, Popovics begurítását egy csel után Bori 17 méterről tűzte rá, sikertelenül. Az 56. percben Pekowski helyén a hosszú sérüléséből vissza térő Lencsés folytatta, ez a csere, mint később kiderült, nyerő húzás lett. Az 59. percben Sóron jobb oldali beadását Kovács Á. próbálta a kapuba juttatni, Czerula azonban ezt megakadályozta. A 63. percben Lapos egy kipattanó labdát 20 méterről nagy erővel lőtt rá, a vendégkapusról kipattant a játékszer, majd még kétszer kellett közbeavatkoznia, végül sarokrúgás következett. A 66. percben Lencsés adott be a bal oldalról, Sóron az ötös túlsó sarkáról középre fejelt, de Dencinger 8 méteres lövése az alapvonalon túlra pattant. Popovics ívelte be a szögletet, majd a labdát a magasra felugró Vékony az ötösről a hálóba fejelte (1-0). A várva várt vezetés megszerzése után megélénkült a mérkőzés. A 77. percben Lencsés- Wágner összjáték után Lencsés 12 méterről, kissé balról, ballal a kapu bal oldalába bombázott, tökéletes lövés volt (2-0).

A 80. percben pályára lépett Mlinárcsik és Németh J. is, Popovics és Dencinger helyett. A lefújás előtti percekben még egy szabadrúgást lőhettek a vendégek, ami nem hozott komoly veszélyt, majd Sóron lőtt mintegy 20 méterről, amit Czerula hatástalanított. A 90+2. percben még Varga kapott lehetőséget Hirman helyén, de az eredmény már nem változott. Nehezen indult be a hazai gépezet a nem éppen ideális talajon és a szervezetten, jól védekező vendégek igencsak megnehezítették a hazaiak dolgát. A II. félidőben már kijött a két csapat közötti tudáskülönbség, így tulajdonképpen egy félidő elegendőnek bizonyult a biztos győzelemhez. A bicskei siker azért is mondható abszolút megérdemeltnek, mert a Gárdony lelkesen, becsülettel, de érdemi gólhelyzet nélkül küzdötte végig a mérkőzést. Ezzel már 9 meccsesre hízott a BTC veretlenségi sorozata, karnyújtásnyi közelségbe került a 4. hely, miután az ott tanyázó ETO Akadémia egymás után kétszer is kikapott. Március 20-án vasárnap 14.00 órától igazi erőfelmérőre kerül sor a bajnoki címért versenyben lévő Mosonmagyaróvár otthonában. A jó passzban lévő fejér megyei gárda ott sem esélytelen. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!