72 percig érett a bombameglepetés, aztán igazolódott a papírforma: Credobus Mosonmagyaróvár-Bicskei TC 3-1 (0-1)

A bajnokesélyesnél véget ért a 9 meccses bicskei veretlenségi sorozat!

2022. március 21. - ventil66

1_18.jpgA korábban még listavezető, feljutásra törekedő csapat ellen napos időben, de csípős szélben csapatunk a Szűcs - Gaszner, Lapos, Vékony, Hirman, Lencsés - Bori, Dencinger, Popovics - Sóron, Wágner összeállításban kezdte a rangadónak is beillő mérkőzést. A hazaiak azonnal támadólag léptek fel, az első figyelemre méltó eseményre a 7. percig kellett várni, ekkor Horváth 20 méterről, kissé balról fölé bombázott. A 10. percben Bori tértölelő átadása után Vékony elöl az utolsó pillanatban mentettek szögletre a hazai védők, a rosszul sikerült sarokrúgás után villámgyors ellentámadás következett. A büntetőterületre betörő Illést akasztották védőink szabálytalanul, a játékvezető pedig 11-est ítélt! Folytatáshoz kattints!

Debreceni volt az ítéletvégrehajtó, Szűcs azonban remek vetődéssel kiütötte a labdát, Vékony pedig felszabadított. A 16. percben Szalka, miután belépett a 16-os vonalára, jobbról lövésre szánta el magát, a labda azonban a hosszú sarok mellett hagyta el a játékteret. A 23. percben a bal oldalról végezhetett el szögletet Bori, az ötösön ide-oda pattogó labdát egy ütemet kivárva végül Vékony vágta a kapuba (0-1). A 37. perc eseményeként Kubicsek játékvezető és Vékony nagy lendülettel összefutottak, a spori mutatós hátra bukfencet produkált, de szerencsére probléma nélkül folytathatták mindketten.

A II. félidőben az 56. percben Bori ívelt előre szabadrúgást, egy óvári védő elöl Sóron szerezte meg a lepattanó labdát a 16-oson belül, kissé kisodródva a rövid sarkot célozta meg, de Heinrich résen volt és szögletre mentett. A 62. percben az előre ívelt labdát Nagy Zoárd vissza fejelte Szalkának, akinek 20 méteres lövése fölé szállt. A 68. percben Wágnert Kovács Á. váltotta. A 72. percben jött az egyenlítés, védőink nem tudták követni a gyors háromszögelést, a friss erő Nagy Zoárd pedig 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1-1). Négy perccel később egy felesleges fault után Szegő ívelt át a jobb oldalra, a háromszögezés ezúttal Véghre jött ki, 10 méterről ő is a kapu jobb oldalába talált (2-1).

A 78. percben Popovics és Sóron hagyták el a pályát, helyüket Vörös, valamint Mlinárcsik foglalta el, majd egy hosszú indítást a messzire kifutó Szűcs rúgott el kissé röviden, Szegő 40 méteres ívelése azonban pontatlanra sikerült. A 82. percben Vörös, majd Dencinger volt a labda útja, ő Kovács Ádámot hozta játékba, akinek bal oldali lövése nem okozott gondot a hazai kapusnak. A 87. percben eldőlt a mérkőzés! Védőink labdavesztését követően a feltünően aktív cserejátékos Nagy Zoárd higgadt megoldással, 13 méterről a tehetetlen kapus mellett a hálóba helyezett (3-1).

Remek kezdés után, Szűcs újabb tizenegyesölését követően megszereztük a vezetést és nem nagyon látszott, hogy fordulhat a kocka. Fokozta az iramot a második 45 percre a bajnoki címre áhító MTE. Az utolsó 20 percre már elfogyott a bicskei koncentráció és a szerencse, így a hazaiak megérdemelten szereztek három pontot, megszakítva Csordás Csaba alakulatának 9 mérkőzésből álló veretlenségi sorozatát. Folytatás március 27-én vasárnap 17.00 órakor Bicskén, a Gyirmót FC Győr II. csapata ellen. (tudósított és címlapfotó: Venczel József)