Felejthető mérkőzésen másolták le az őszi eredményt: Bicskei TC-ETO Akadémia 1-1 (1-0)

Továbbra is nyílt a küzdelem a 4-6. helyekért!

2022. április 10. - ventil66

dscf5318.JPGJókora dörgésekkel és villámlásokkal tarkított égi áldással indult a szombati nap Bicskén. A pálya elmúlt hetekben történt felújítása, újrafüvesítése után aggódó szemek figyelték egész nap, hogy ki fogja-e bírni a terhelést a játéktér. Aztán az ősgyep alappal bíró létesítmény remekül vizsgázott a két, 4. helyért csatázó alakulat összecsapásán, igaz, sokat segített az időközben beinduló erős szél is. Ősszel Győrött 1-1-es döntetlent játszottak a csapatok (érdekesség, hogy akkor is igen szeles találkozó volt) és hasonló forgatókönyvet produkálva végül most sem lett másképp. A rutinos csapatkapitány Bori Gábor aznapi esküvője miatt hiányzott, így a Bicskei TC a  Szűcs - Gaszner, Lapos, Vékony, Lencsés - Mlinárcsik, Dencinger, Popovics, Hirman - Vörös, Sóron összeállításban kezdett. Folytatáshoz kattints!

A két együttes az ismerkedés után a 17. percben jutott el először az ellenfél kapujáig, ekkor egy védelmi megingást követően Múcska futott el a jobb oldalon, beadását Klausz lőtte rá, a Szűcs által kiütött labdát pedig Erdei a kapu fölé emelte. A 24. percben Tóth futtatta Erdeit, akinek a beadása az alapvonalon túlra pattant, a beívelést követően Erdei 22 méterről a keresztlécet találta el. A következő percben Klausz szinte kihagyhatatlan helyzetbe hozta Erdeit, de ezúttal 8 méterről sikerült mellé passzolnia. A 30. percben a bal oldalvonal mellől, az alapvonaltól mintegy 30 méterre Popovics végzett el szabadrúgást, a jól sikerült beívelést a győri védők elvétették, Sóron pedig a jobb oldali ötös sarkától, látványos kapáslövéssel a kapuba bombázott (1-0). A 43. percben Popovics Gasznert indította, aki elfutott a jobb oldalon, beadását Sóron kapásból lőtte 10 méterről fölé.

A II. félidő alig kezdődött el máris szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, 25 méterről próbálkozott Múcska, Szűcsnek nem okozott gondot a kísérlet. Az 54. percben Gaszner fordult le a védőjéről, remek mozdulattal, de beadásán Lencsés túlfutott, így odalett a lehetőség. Az 59. percben Gasznernek még sikerült szögletre menteni a gólra éhes Erdei elől, a belőtt labda ide-oda pattogott, végül Denilson az elé kerülő labdát a kapuba pofozta (1-1). A gól után Vöröst Wágner váltotta. A 69. percben Popovics 25 méterről lövésre vállalkozott, a védőkről pattant az alapvonalon túlra a játékszer, a kornert is ő ívelte be, Sóron kapásból lőtt 15 méterről, centikkel a bal kapufa mellé. A 74. percben Mlinárcsik helyén Lassú folytatta, aki nem sokkal később labdát szerzett az ellenfél térfelén, a beadását szögletre mentették a védők, a beadást követően Vékony lövési kísérletét hatástalanította Kiss kapus.

A 84. percben ismét Lassú adott be a jobb oldalról, de Wágner 12 méteres emelése a léc tetején landolt. A 88. percben Sóron indította Lencsést, a beadás kipattant az egyik védőről, ebből ellentámadás indult, Tóth az elé kerülő labdát 18 méterről tűzte rá, ám Szűcs kiöklözte a próbálkozást. Az utolsó percekre Sóron helyett Németh került bevetésre, első labdaérintésénél nem sok hiányzott a helyzetbe kerüléshez. A 90+2. percben jött a meccslabda, Gaszner jobb oldali beadása Dencingert találta ziccerben, 10 méteres lövése a kapusról kipattant újból elé, nagy erejű ismétlése a léc fölé szállt. Már-már unalmas ismételgetni, hogy a tompább hazai teljesítmény ellenére is nyerhető volt a mérkőzés, hiszen az utolsó pillanatokban óriási lehetőség volt a győzelemre, de ezúttal is kimaradt. "Strapás" hét elé néz a BTC, folytatás hétközi fordulóval, szerdán 18.00 órakor Sopronban lép pályára, majd vasárnap, ugyanebben az időpontban, újabb rangadón fogadja a Pápai Perutz FC-t. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!