98 perces győztes húsvéti rangadóval készültek az újabb, sorsdöntő derbire: Bicskei TC-Pápai Perutz FC 1-0 (0-0)

2022. április 24. - ventil66

dscf5387.JPGSorban vívja a történelmi 4. hely megszerzéséért a rangadókat a Bicskei TC, húsvét vasárnapján a közvetlen rivális Pápai Perutz FC érkezett a fejér megyei kisvárosba. A BTC összeállítása megegyezett a hétközi, Sopronban sikeres kezdőcsapattal, azaz Szűcs - Gaszner, Lapos, Vékony, Lencsés - Bori, Dencinger, Hirman, Popovics - Vörös, Sóron összetételben vonult ki a játéktérre a kezdő sípszóhoz. Mozgalmasan kezdődött a meccs, a 9. percben egy némi késéssel befújt les utáni szabadrúgást követően Dencinger indította Vöröst, aki kiszorított helyzetből eresztett el lövést 15 méterről, a labda pedig a kapu mellett hagyta el a játékteret. A következő percben Popovics Gaszner elé ívelt, aki visszapasszolt Borinak, ő a jobb oldalról beadott, Vörös lekezelte, majd lőtt a 16-osról mellé-fölé. Folytatáshoz kattints!

A 13. percben Gaszner jobbról belőtt labdáját Dencinger és Vörös elől szögletre mentették a vendégvédők, a beívelés után Sóron a 16-os vonaláról fölé bombázott. Három perc elteltével Dencinger jobb oldali beadását Sóron elvetődve fejelte mellé. A 21. percben Hajnal adott be a bal oldalról, Szilágyi elől az utolsó pillanatban mentett Lencsés az alapvonalon túlra, a sarokrúgást követően Hajnal 10 méterről fejelt a kapu mellé. A következő vendégszögletet Szűcs öklözte ki, majd Dencinger elleni szabálytalanság az oldalvonal mellett, a megítélt szabadrúgást Bori lőtte rá, sikertelenül. A 35. percben Dencinger akasztotta Hanzlt a kaputól 22 méterre, kissé balról, de a sértett lövése a léc fölé szállt. A 42. percben Bori megsérült és cserét kért, Wágner lépett pályára helyette. Az első félidő utolsó percében Sóron egy remek csel után 15 méterről lőtt, a próbálkozás a védőkről pattant az alapvonalon túlra.

A szünetben a kisebb húzódással bajlódó Vöröst Németh J. váltotta, aki jól szállt be, a jobb oldali kornert követően életerős lövést küldött kapura, újabb szöglet következett, ami után 25-ről tüzelt, de ez kevésbé sikerült. A 64. percben a Németh J. elleni szabálytalanság után, a 16-os bal oldali sarkától Popovics élesen belőtt labdáját fogta Dénes, a következő percben azonban nagyot bakizott a vendégek kapusa! A hozzá kerülő labdával addig totojázott, amíg Dencinger meg nem szerezte tőle, majd ziccerben lerántotta, a játékvezető 11-est ítélt és ki is állította. A meglehetősen hosszúra sikeredő kapuscsere után a büntetőt Sóron biztos lábbal értékesítette (1-0). A 76. percben egy védelmi hiba után Hajnal egy jó csel után lőhetett, de a visszaérkező védőink blokkolták lövését. A 80. percben frissített Csordás Csaba, Popovics és Lencsés helyett Mlinárcsik, valamint Kincses léptek pályára.

Nagy erővel támadott az emberhátrányban levő vendégcsapat, még a kapus is támadott, ennek következményeként Wágner 45 méteres üres kapus, sikertelen lövéssel próbálkozhatott, ám az eredmény már nem változott, Kovács Á. taktikai csereként való beállása után sem. Hatalmas tumultussal párosult a lefújás pillanata, de a piros lapot végül mindenki megúszta. Megint nem egy "hátradőlős" meccset játszott csapatunk, de a stabilt tartást jelzi, hogy ismét sikerrel. Mentség lehet, hogy egy nagy múltú, kiváló képességű és igen motivált, frissen játszó ellenféllel szemben nagy csatában és a Bicske Tigers fantasztikus szurkolása mellett sikerült a három pontot megszerezni. Folytatás derbivel április 24-én vasárnap 17.00 órai kezdettel Tatabányán, a Grosics Gyula Stadionban. A 2019-es osztályozó óta rendre szoros küzdelmet vív egymással a két szomszédvár, ezúttal is háromesélyes az összecsapás, annak ellenére, hogy a botrányos veszprémi kirándulás több kiállítást is eredményezett a bányászoknál. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) további helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!