A küzdelmes döntetlen mellett folytatódott a 17 meccses bicskei sikersorozat: Bicskei TC-Balatonfüredi FC 2-2 (1-0)

2022. május 01. - ventil66

dscf5608.JPGŐsszel gólzáporos idegenbeli sikert (4-2) hozott a balaton-parti bajnoki, azóta nagyot fordult a világ a fürediekkel, hiszen a télen jócskán megerősödve, remek tavaszt produkálva kecmeregtek ki a kiesési zónából és már reális eséllyel bízhatnak a bennmaradásban. Kedves gesztusként a klubvezetés a kezdőrúgás elvégzésére az éppen ma születésnapos vezérszurkoló Nagy Attilát kérte fel. Remek futballidőben, bizakodva ugyan, de a sérülések, és eltiltások miatt alaposan felforgatott csapatunk a Szűcs - Gaszner, Hirman, Vékony, Lencsés - Kincses, Popovics, Pekowski - Sóron, Kovács Á., Wágner összetételben kezdte a mérkőzést a veszélyeztetett helyzetben lévő vendégek ellen. Hogy nem feltett kézzel érkeztek a balaton-partiak, már a 2. percben látszott, amikor is Szabó a jobb oldalról elvégzett szabadrúgása után Khiesz közeli fejese alig kerülte el a kaput. Folytatáshoz kattints!

A 6. percben Kincses cselezte magát az alapvonalra, beadását Kovács Á. nagy helyzetben az öt és feles sarkától mellé lőtte. A 14. percben Sóron futtatta a jobb oldalon Gasznert, az élesen középre lőtt labdája a menteni akaró Pécseli lábáról védhetetlenül a kapu bal oldalába vágódott, öngól (1-0). A 24. percben a sorozatban harmadik sarokrúgás után a Szűcsről kipattanó labda már gólba tartott, a védőink üggyel-bajjal, de mentettek. A 38. percben rosszul sikerült szögletrúgásunkat villámgyors ellentámadás követte, amit csak szabálytalansággal tudtak megállítani védőink. A bal oldali 16-os sarka közeléből megítélt szabadrúgást Szabó bombázta a jobb oldali kapufára, a kipattanót Szűcs lábbal mentette. A 40. percben Kovács Á. szöktette a jobb oldalon Sóront, akinek a beadása elsuhant a kapu előtt, mivel belül nem érkezett senki, így a labda akadálytalanul került a vonalon túlra.

Cserék nélkül folytatódott a II. félidő. Az 54. percben Szabó ívelt szabadrúgásból a hazai kapu elé, Pécseli fejelt, Szűcs bravúrjára már nem volt szükség, mert időközben már lest jelzett a játékvezető. Az 58. percben egy rossz váltást követően Bartha került gólhelyzetbe, 14 méteres lövése Szűcsről felpattant, másodjára viszont már nem hibázott, hat méterről a kapuba gurított (1-1). A 61. percben Bartha szöktette Józsát, Szűcs azonban remek vetődéssel mentette a ziccert. A következő percben frissíteni próbált a szakmai stáb, Kovácsot és Wágnert Lassú, valamint Németh váltotta. A 71. percben Popovics jobb oldali szabadrúgását Lassú fejjel csúsztatta kapura, de a vendégek az alapvonalon túlra mentettek, a szöglet után Németh lőtt 20 méterről, de a blokkról lepattant a labda. A 75. percben Hirman ívelt be a jobb oldalról, Lencsés próbálkozott beadással, de sarokrúgás következett, ami után Pekowski fejelt 7 méterről kapura, Erdélyi a léc alól piszkálta ki a játékszert, azonban szabálytalanság miatt a játékvezető 11-est ítélt!

A reklamáló vendégedzőt, Borgulya Istvánt előbb sárga, majd piros lappal büntette, a kedélyek lecsillapodása után a megítélt büntetőt Sóron higgadtan a kapu bal oldalába lőtte (2-1). A 88. percben Kincses 16-oson belüli szerelését látta szabálytalannak Katona játékvezető, kissé könnyű síppal ezt is befújta 11-esnek, amit Szabó a kapu jobb oldalába vágott (2-2). A lefújás előtti percben Józsa indult a kapunk felé, de mielőtt lőhetett volna, a játékvezető joggal, les miatt fújta le az akciót. Helyenként szikrázó csatában kétszer szerzett vezetést csapatunk, mégis kénytelen volt beérni egy ponttal a mai játéknapon. Pozitívum, hogy folytatódott a remek sorozat, hiszen 2021. november 5. óta, legutóbbi 17 bajnoki mérkőzésén mindössze egyszer, a bajnokesélyes Mosonmagyaróvár otthonában kapott ki (1-3) a Bicske. Mindehhez nagyban hozzájárult az NB I-es csapatok által is megirigyelhető szurkolás a Bicske Tigers részéről. Javítási lehetőség szerdán 17.00 órától a már kiesett, sereghajtó Andráshida ellen vendégségben, majd jövő vasárnap 18.00 órától a Kaposvári Rákóczi FC ellen újfent hazai pályán. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni felvételeink megtekintéséhez görgess!