Magabiztos, de nehezített kötelező: TARR Andráshida SC-Bicskei TC 0-2 (0-2)

Az ETO Akadémia és a PAFC II is nyert, így nincs változás a 4-6. helyekért folytatott küzdelemben!

2022. május 05. - ventil66

dscf5695.JPGIgazi ékszerdoboz benyomását kelti a Zalaegerszeg területén található tetszetős, csendes sportkomplexum. Mint megtudtuk, a mindennapok korántsem ilyen nyugodtak, hiszen a klubház két szintjét két labdarúgó csapat is használja (a megyei I. osztályban 7. Magnetic Andráshida TE és az NB III-as TARR Andráshida SC) és nem túl baráti a viszony a két alakulat között. Bő 3 órás buszozás után a sereghajtó, már kiesett Andráshida otthonában vendégszerepelt a BTC. Ahogy mondani szokták, a kötelező győzelem elvárásával, de sokszor éppen az ilyen meccsek a legnehezebbek. A csupa fiatalból álló zalai csapat ellen kissé szokatlan összeállítás, a Szűcs -  Gaszner, Hirman, Vékony, Lencsés - Pekowski, Popovics, Dencinger - Sóron, Németh, Peinlich összetételű csapat kezdte az összecsapást. A 10. percig egy-két ívelgetés kivételével nem sok minden történt (némi izgalmat a beinduló locsolórendszer okozott), ekkor egy jobb oldali átívelés után Lencsés készítette le a labdát Némethnek, aki 12 méterről telibe találta a kapust. Folytatáshoz kattints!

Két perccel később Németh próbált kapura fordulni, de Czafit kirúgta alóla a talajt, a játékvezető határozottan 11-est ítélt és Sóron ezúttal is biztos ítélet-végrehajtónak bizonyult (0-1). A 23. percben tűzijáték a hazai csapat kapuja előtt, először Lencsés, majd Sóron lövése pattant ki a védőkről. A 25. percben Popovics jobb oldali sarokrúgása után a kipattanót Németh 18 méterről bődületes erővel lőtte a kapu jobb oldalába (0-2). Két perc elteltével Szinay a bal oldalon lefutotta a nem sokkal korábban sárga lapot begyűjtő Hirmant, 8 méteres lövését Szűcs megfogta. A 31. percben az alapvonaltól 20 méterre, az oldalvonal közeléből szabadrúgást lőhetett Németh, nagy erővel a felső lécet találta el. A 33. percben szerencsétlen módon összefutott a hazai kapus, Kálovits és védőtársa Pataky, a bicskei masszőr Vincze Máté segített nekik a mentő kiérkezéséig. Szükségkapusként mezőnyjátékos állt be védeni, akit aztán sikerült is naggyá tenni a hátralévő időben. Az első félidő utolsó perce két lövèsi kísérletet is hozott, először Németh két csel után a kapus kezébe, majd Popovics 20 méterről mellé trafált.

Az 53. percben Sóron indította Peinlichet, aki elől az alapvonalon túlra mentettek a védők, a szöglet után Pekowski-Németh háromszögelést követően az utóbbi 12 méterről fölé bombázott. Egy óra játékidő elteltével Gaszner átadását Németh lőtte 18 méterről a bal kapufára. Ebben a percben Némethnek és Peinlichnek véget ért a meccs, Lassú és Wágner folytatták, Lassú mindjárt helyzetbe is hozta Sóront, de a 16 méteres lövés nem okozott gondot a kapusnak. A 65. percben Gaszner cselezett a jobbról befelé, majd a Sórontól visszakapott labdát 16 méterről centikkel lőtte mellé. A 68. percben Popovics két csel után lőtt a kapu védő kezébe, majd átadta helyét Kincsesnek. A 71. percben Kincses játszott Dencingerhez, aki 18 méterről mellé lőtt. A 74. percben Gaszner Kincsest futtatta, beadása Sóront nagy helyzetben találta, de a lövés a kapu fölé szállt.

Két perc múlva Molnár és Varga jelentkeztek játékra, Pekowski valamint Lencsés helyett. A 80. percben Wagner célozta meg a kaput 20 méterről, a labda a kapus segítségével a lécről vágódott az alapvonalon túlra, a sarokrúgás után Sóron 20 méterről nagyon fölé lőtt. A következő percben Wágner és Lassú szórakoztak el gólszerzési lehetőséget. Az utolsó percekben még Wagner átadását is fölé lőtte Sóron, majd Kincseshez továbbított, ő sem találta el a kaput. Külónösebb megerőltetés nélkül, rengeteg helyzetet kiakítva és kihagyva, kötelező győzelmet aratott csapatunk a  jövőt építő, de tehetséges játékosokból álló vendéglátók ellen. Folytatás vasárnap 18.00 órai kezdettel a Kaposvári Rákóczi FC csapata ellen, a sikerhez valószínűleg több, koncentráltabb játék kell a mai produkciónál. (tudósított: Venczel József és Komjáthy Péter) Helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!