Őrült nyitómeccs, kiénekelték a sajtot a vendégek a remekül kezdő hazaiak szájából: Bicskei TC-Móri SE 4-4 (3-0)

2022. augusztus 02. - ventil66

dscf6348_1.JPGÚj idény, új szerelés! Arany csíkokkal díszített, arany számozású hófehér ruházatban fogadta ellenfelét a Bicske, bízva abban, hogy a 2Rule vadonatúj garnitúrája - a babonával ellentétben - nem fog balszerencsét hozni az első idénybeli ütközeten. Három év után újra létrejött a BTC-Mór derbi, amely számos alkalommal emlékezetes csatákat hozott korábban a fejér megyei I. osztályban és most végre a vendégcsapat is csatlakozott bajnoki címét követően az NB III Nyugati csoportjához. Hatalmas érdeklődés mellett, gyakorlatilag telt ház adózott néma felállással a közelmúltban elhunyt újpesti ikonok, Törőcsik András és Kardos József (aki 2003-ban vezető edző is volt Bicskén), valamint Szilágyi György korábbi MLSZ-elnök emlékének. A kezdőrúgást a 70. születésnapját ünneplő törzsszurkoló, az egyesületnél évtizedekkel ezelőtt elnökként is dolgozó Nagy Árpád végezhette el - a klub ajándékaként. Folytatáshoz kattints!

Frontos hétvége zárásaként, kiváló futballidőben a Bicskei TC az Illés - Gaszner, Lakatos, Hirman, Száhl, Molnár - Bori, Dencinger, Kovács P. - Savanya, Sóron, míg az újonc vendégcsapat a Varga H - Finta, Kuczi, Kovács K., Tölgyesi - Ferencz, Lattenstein, Zsédely - Peinlich, Balogh, Varga B. összeállításban kezdett. Érdekesség, hogy pirosban futott ki a zöld gyepre a tavasszal még bicskei színekben futballozó Peinlich Szilárd, majd a hajrában beszállt az emlékezetes bicskei éveket produkáló Sötét Dávid is. Az 5. percben Bori 24 méteres szabadrúgása fölé szállt. A 10. percben Gaszner jobb oldali bedobás a után egy pattanást követően az első bicskei tétmérkőzését játszó Kovács P. kissé jobbról, védhetetlenül a rövid felső sarokba bombázott (1-0). A 22. percben Peinlich a jobb oldali 16-os sarkától lőtt, a hazai kapus azonban szögletre mentett. Három perccel később egy hazai labdavesztést követően Balogh Ferencz elé tálalt, aki csúnyán mellé lőtt.

A 35. percben a megsérülő Gaszner helyén Lencsés folytatta. A 36. percben Ferencz megpattanó 20 méteres lövése már túljutott a kapuson, de a védők még beérték és mentettek. A következő percben Kovács P. ellen szabálytalankodtak a vendégek, Bori ívelését a sértett fejelte kapu fölé. A 40. percben Bori második sarokrúgása után a labda Sóron elé került, aki 13 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtte a játékszert (2-0). A 44. percben Sóron a jobb oldalról centerezett Dencingernek, aki Savanya elé passzolt, a 17 évesen az NB III szintén a mai napon debütáló tehetség pedig ugyancsak 13 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (3-0). A remekül hajrázó Bicske joggal gondolhatta a szünetben, hogy gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.

A 48. percben Lattenstein 20 méteres szabadrúgását követően a megpattanó labdát Illés fejjel(!) mentette. Két perccel később Bori szöktette Kovács Pétert, aki néhány lépés után 12 méterről lőtt a jobb kapufára. Az 54. percben Bori akasztotta a 16-oson belül Varga Balázst, a megítélt büntetőt Lattenstein értékesítette (3-1). Az 57. percben Bori szabadrúgását Kovács F. fejjel megcsúsztatta, majd Varga H. szögletre ütötte, az ismétlés után Lakatos fejesét ütötte az alapvonalon túlra a kapus. A következő percben az ügyetlenkedő védőktől Kovács P. szerezte meg a labdát, kapura tört, de a kifutó kapus elhúzta a lábát, csak sárga lap, ám habozás nélküli 11-es következett, amit Sóron higgadtan a bal alsó sarokba lőtt (4-1).

A Mór továbbra sem gondolta lefutottnak a remek iramú mérkőzést, egy óra játékidő elteltével Peinlich jobb oldali jobblábas beívelését az egyedül felejtett korábbi iváncsai gólzsák Balogh három lépésről fejelte a hálóba (4-2). A 71. percben egy jobb oldali átívelést Lencsés fejelte vissza, de a labda akadálytalanul gurult el a kapu előtt, de az újból visszakerült eléje, Sóronhoz továbbított, ő pedig 12 méterről a kapusba lőtt. A 66. percben Savanya és Molnár helyett Varga László, illetve Kincses léptek pályára. A 78. percben Lakatos elkésett belépője ismét 11-est ért, ezúttal Balogh volt az ítélet végrehajtó, ő sem hibázott (4-3). A 83. percben Bori jobb oldali szabadrúgását Sóron fejelte a kapuba, a játékvezető először gólt ítélt, majd az asszisztenssel konzultálva visszavonta a gólt, kezezés miatt sárga lapot adott, mivel ez már a második volt, joggal járt a piros is. A 87. percben a jobb oldali sarokrúgás után Kovács Krisztián öt méterről senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba (4-4).

A 90. percben egy előre vágott labdával Kovács P. lépett ki, de 14 méterről az oldalháloba lőtt, még ebben a percben Borít Németh váltotta. A lefújás előtt jobb oldali szöglet után Sötétnél volt a meccslabda, de hat méterről, tiszta helyzetből Illés kezébe fejelt. Agyonnyert meccset sikerült döntetlenre hozni a hazai csapatnak az újonc vendégek ellen. Az első játékrészben még a padlón voltak a Móriak, de végül sikerrel álltak fel és szereztek bizakodásra okot adó pontot. Semleges szemmel nézve igen élvezetes, látványos meccset produkált a két csapat az idénynyitón. Bicskén továbbra is gondot jelent a "gólerős" védekezés, amit tetéz, hogy szerdán 17.30-kor az ETO Akadémia otthonában két kulcsemberét is nélkülöznie kell majd Csordás Csaba szakmai igazgatónak. A mérkőzést követően a BTC - krónikus sérülése miatt - közös megegyezéssel szerződést bontott a nemrég igazolt belső védő Hajba Tamással. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Bence). További helyszíni fotóinkhoz görgess!