Fordulatos mérkőzésen utolsó pillanatos egyenlítés a 41. Telki Kupa bicskei nyitómérkőzésén: Törökország-Horvátország 2-2 (0-1)

2022. augusztus 16. - ventil66

dscf6391.JPG41 esztendős múltra tekinthet vissza a Telki Kupa (korábbi nevén Aranykalász Kupa) nemzetközi utánpótlás labdarúgó torna. Harmadik éve a bicskei BTC Sporttelep is otthont ad rangos MLSZ-rendezvényeknek, tavaly már EB-selejtezőkön is pattogott a labda a Kerecsendi Kiss Márton utcában, ezúttal pedig az idei Telki Kupa Törökország-Horvátország U17-es ütközetére került sor kedden késő délután. A kiadós zivatarfront alaposan feláztatta az általában jó állapotú játékteret, így különösen a pálya középső harmadában fogadta mély talaj a csapatokat. Folytatáshoz kattints!

Kovács J. Zoltán sípszavára (Rózsa Dávid és Ring Kevin voltak az asszisztensei, míg a tartalék játékvezető dr. Altorjay Áron). Már a 9. percben megszerezte a vezetést a horvát csapat, Reic remek labdával indította a jobb szélen Babicot, aki betört a 16-oson belülre, lövését Cevikkan még kiütötte, de Majic elé, aki a kapu közepébe továbbított (0-1). A 16. percben Subasi bal oldali beadása után Arslan a kapuba lőtt, de a lövés előtt szabálytalankodott, így a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást. A 22. percben Kizildemir 30 méteres szabadrúgását üggyel-bajjal védte Hlapcic. A 45+1. percben újból Kizildemir lőtt szabadrúgást ezúttal 17 méterről, a kapusról kipattanó labdát azonban Cetin az üresen tátongó kapu fölé lőtte.

Gyors egyenlítéssel indult a második félidő! A 48. percben Akman indította Yilmazt, akitől Arslan kapta a labdát, ő pedig 10 méterről a léc alá bombázott (1-1). Az 57. percben Reic átívelése után Babic lőtt kapura, de Yasar szögletre mentett. A 85. percben Özcan jobb oldali beadása után Sargint üresen felejtették a horvát védők, de ő 6 méterről mellé fejelt. Két perccel később Tugrul ellen szabálytalankodott az egyik horvát védő, a játékvezető 11-est ítélt, Karahisar pedig higgadtan a kapu jobb oldalába gurított (2-1). A szokottnál több engedélyezett csere miatti hosszabítás negyedik percében Rimac a jobb oldalon az alapvonalig cselezett, visszapasszát pedig Kardum védője szorításában, közelről a hálóba lőtte (2-2).

Összességében a semleges nézők számára is küzdelmes, élvezetes játékot hozott a találkozó. Pontatlanság jócskán akadt a játékban, de  a négy gól némiképp kárpótolt bennünket. A vendégedző, a korábbi 81-szeres válogatott jugoszláv-horvát futball-legenda, majd egy szezonban Puskás Ákadémia-szakvezető Robert Jarni sem lehetett maradéktalanul elégedett a látottakkal. A bicskei játéktér nem sokat pihen, hiszen szerdán máris NB III-as mérkőzésre kerül sor, 18.00 órától a Komárom VSE látogat a fejér megyei házigazdához. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóink megtekintéséhez görgess!