Bámulatos talpra állás és remek második félidő: Tatabányai SC-Bicskei TC 2-2 (2-0)

Kupahétvége következik, szombaton 16.30-tól a közeli Zsámbékon lép pályára a BTC!

2022. augusztus 22. - ventil66

dscf6547_1.JPGHétvégi beharangozónkban írtuk, hogy a 2019 júniusi osztályozó óta bizony egyetlen Tatabánya-Bicske összecsapást sem tudott megnyerni a fejér megyei alakulat. A jellemző eredmény a döntetlen volt az elmúlt évek NB III-as csatáiban és ez ma sem lett másképp. Az erősen tartalékos BTC jelentős hátrányból mentette döntetlenre a vasárnap esti mérkőzést, úgy, hogy még a győzelemre is volt esélye. Nem tudjuk hogyan tudja ezt produkálni a Grosics Stadion gyepszőnyege, de semmilyen esőzés nem kottyan meg neki. A jelentős mennyiségű hétvégi csapadék, majd a végig zuhogó eső ellenére végig kifogástalan játéktéren küzdöttek a csapatok. Folytatáshoz kattints!

A sérültek, betegek, eltiltottak listája tovább gyarapodott vasárnapra, így a Bicske Tigers maroknyi küldöttsége (mondjuk még mindig jóval többen voltak, mint a hazai B-közép) előtt szokatlan összeállításban, az Illés - Lakatos, Bozsoki, Száhl - Molnár A., Bori, Vékony, Kovács P., Lencsés - Savanya, Kincses összetételben kezdte csapatunk a kezdésre eleredő esőben a mérkőzést. Az első jelentősebb eseményre a 11. percig kellett várni, ekkor óriási gólszerzési lehetőség maradt kihasználatlanul, Savanya vette észre hogy a kapus nagyon kimerészkedett, mintegy 25 méterről a kapura emelt, a vissza futó Lóth a léc segítségével Lencsés elé ütötte a labdát, de ő a kapust találta telibe. A 13. percben Szegleti a bal oldali 16-ős sarkától lőtt be szabadrúgást, Lakatos az utolsó pillanatban mentett a gólra éhes vendéglátók elől.

A 17. percben Bori az oldalvonal mellől ívelt be remek szabadrúgást, a berobbanó Bozsoki fejjel csúsztatott centikkel a jobb felső sarok mellé, óriási helyzet volt! A 22. percben egy előre vágott labda érkezett a bicskei 16-oson kívülre, Illés ahelyett, hogy kirúgta volna a stadionból, cselezni és indítani próbált, azonban Árvai elvette tőle a játékszert és oldalról az üresen maradt kapuba ívelt (1-0). A brutális kapushiba után a 28. percben Molnár T. 20 méterről kissé balról tűzte kapura a labdát, Illés azonban javította a korábbi hibáját. A 36. percben a jobb oldali átívelést Kocsis visszafejelte, az üresen érkező Szegleti pedig 12 méterről, állítgatás nélkül a kapu jobb oldalába lőtt (2-0). A 42. percben Molnár T. 17 méterről tüzelt, Illés fogta a labdát.

A kissé hitehagyottá vált Bicskében a szünetben kettőt cserélt Csordás Csaba (és nyilván megtartotta beszédét is az öltözőben...), Varga, valamint Németh léptek pályára Lakatos és Lencsés helyett. Vékony hátrább húzódott a védelembe, Németh pedig centert játszott a továbbiakban. Az 52. percben ez a taktikai húzás máris gólt eredményezett, Savanya kapott labdát a bal oldalon, ügyesen Németh elé passzolt, aki a kiinduló kapus mellett a kapuba gurított, éppen csak annyira megnyesve a labdát, hogy a hazai kapusnak esélye sem legyen hárítani (2-1). A 68. percben egy a hazai védőkről kipattanó labdát Kincses 25 méterről bődületes erővel a kapu jobb oldalába bombázott (2-2).

A fiatal középpályás már a májusi fehérvári 4-4-es bajnokin is megvillantotta kivételes rúgótechnikáját, most pedig visszahozta a meccsbe a kék-sárgákat. A 70. percben Molnár A. szólózott a jobb oldalon, az alapvonalról vissza gurított labdát Németh épp csak elérte, így oda lett a kínálkozó lehetőség. A 75. percben Savanya helyett a korábbi tatabányai Gaszner lépett pályára. A 77. percben Molnár T. beadását Vékony önfeláldozó bevetődessel szögletre mentette, ami után Árvai kapott jó labdát, Illés, majd ismét Vékony mentett előle. A 87. percben Szegleti jobb oldali beadását az egyedül hagyott Kocsis fejelte mellé. A hosszabbítás harmadik percében egy vendég labdavesztést követően Árvai egy csel után beadott, Letenyei 12 méteres lövése az alapvonalon túlra pattant a blokkról. Az első 20 percben veszélyes vendégcsapat gáláns módon egy félidőnyi előnyt adott a hazaiaknak.

A második játérészben nyílttá váló, igen élvezetes, lüktető mérkőzésen végül mindkét csapatnak adódott esélye a győzelemre, de összességében igazságosnak mondható a döntetlen. Illés kapus több bravúros védéssel igyekezett feledtetni korábbi hibáját. Kupahétvégével folytatódik az idény, a sikeres andráshidai akadályvétel után augusztus 27-én szombaton 16.30-tól Zsámbéki SK-Bicskei TC MOL Magyar Kupa találkozó következik a mindössze 12 km-re lévő szomszédvár otthonában. Nem sikerült a Bicske II csapatának debütálása a fejér megyei I. osztályban, hiszen viszonylag simán vitte el 3-0-ás sikerével a 3 pontot a vendég Ikarus-Maroshegy csapata a Kerecsendi Kiss Márton utcából. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!