Elbúcsúzott a legenda, Móri Tamás! És volt egy bajnoki mérkőzés is: Bicskei TC-Balatonfüredi FC 0-0

2022. szeptember 05. - ventil66

image00007.jpegSzerdán elbúcsúzott a legenda! Egy nappal 44 éves korának betöltése előtt köszöntöttük Móri Tamást, aki befejezte az aktív futballt Bicskén. 6 és fél év, 150 tétmérkőzés, ezeken 89 csodálatos gól, bajnoki arany-, ezüst- és bronzérem, illetve számtalan emlékezetes mérkőzés kötődik a nevéhez. Tamás vezető edzőként is segítette a csapatot a 2017-2018-as bajnoki idényben. Az egyesület nevében Tessely Zoltán elnök köszöntötte. Szép volt Morci köszönjük és Isten éltessen sokáig! A köszöntést követően került sor a BTC-Balatonfüred NB III-as bajnoki mérkőzésre. Folytatáshoz kattints!

Végre nem "zsírégető" hőségben, hanem kellemes késő nyári labdarúgó időben és továbbra sem ideális (sérülések, betegség, eltiltás miatt) összeállításban Illés - Gaszner, Bozsoki, Vékony, Száhl - Bori, Dencinger, Hirman - Varga, Németh, Kovács összetételben vette fel a csatát a BTC a Balaton-parti csapat ellen. A 3. percben Bori jobb oldali sarokrúgását Hirman 8 méterről fejjel csúsztatta mellé. A 7. percben egy védelmi megingást Bozsoki elegáns szereléssel javított ki. A 16. percben Eszlátyi fejessel indította Szabó Bencét, aki a kiinduló Illés fölött 22 méterről a kapu fölé emelt. A 24. percben Eszlátyi a 16-ős bal oldali sarkától lőtt kapura, a blokkról pattant az alapvonalon túlra a labda, a szögletrúgás után Csikós kecsegtető helyzetből, 12 méterről mellé passzolt. Fél óra elteltével Gasznert rúgták fel a 16-os oldalvonalánál, Bori beívelését követően Száhl derekáról pattant a kapu felé a labda, Sevingernek nagyot kellett nyújtóznia a mentéshez. A 37. percben Száhl a bal oldalról ívelt be, ami után szöglet következett, Bozsoki lőhetett 14 méterről, a kapust találta telibe. A 39. percben Kovács szöktette Némethet, akinek a 16 méteres lövése kipattant a védőkről, Varga ismételt, szöglet lett a vége. A 42. percben Varga szerzett labdát a vendégek térfelén, Hirmanhoz továbbított, aki 22 méterről mellé lőtt.

A szünetben cserélt Csordás mester, a visszafogottan teljesítő Kovács helyét Kincses foglalta el. Az 53. percben Varga jobb oldali beadását követően Dencinger, majd Kincses fejelt kapura, eredménytelenül. Az 59. percben Száhl megsérült (utóbb érkezett a sajnálatos diagnózisról a hír, miszerint keresztszalag-szakadást és porcérülést szenvedett a fiatal hátvéd), Lencsés állt be a helyére. A 66. percben Pekowski váltotta Dencingert. A 69. percben Lencsés szerelte a vendégvédőt az alapvonalnál, átadását Kincses 8 méterről lőtte rá, a kapusról kipattanót Németh belsőzte kapura, a labda azonban szögletre pattant. Bori ívelt be, Lencsés kiszorított helyzetből mellé fejelt. A 75. percben Varga jobb oldali pontos beadását Kincses tűzte 14 méterről kapu mellé, majd Vékony tört előre, Németh elé továbbított, akinek 16 méteres lövése mellé szállt.

A 80. percben kettős csere csapatunnál, Hirman és Varga helyett Lakatos valamint Nyúl Levente léptek pályára. A 87. percben Gaszner jobb oldali beadását Nyúl pöccintette a kapura, Sevinger bravúrral mentett. Az utolsó percben Bori jobb oldali sarokrúgása után Németh próbálkozott kapura lövéssel 14 méterről, sikertelenül. A hosszabításban Gaszner beadása után Kincses fejelt a kapus kezébe, majd Illés hosszú kapuskirúgása után Gaszner épp csak elérte a játékszert, így a kapuvédőnek nem okozott gondot a mentés. Ismét nem sikerült a győzelem hazai pályán, pedig volt jó néhány lehetőség a gól szerzésére, így maradt a pontosztozkodás. (tudósított: Venczel József, fotó: Strommer Mátyás és Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!