Ezer sebből vérezve a vendégcsapat még mindig keresi az igazi arcát: Kaposvári Rákóczi FC-Bicskei TC 3-0 (2-0)

2022. szeptember 05. - ventil66

dscf6700_1.JPGVasárnap reggelre tovább ráncolta homlokát Csordás Csaba szakmai igazgató, miután a rutinos Bozsoki sérülés, a fiatal Kincses pedig betegség miatt nem vállalta a játékot. Mindössze 16 fős kerettel, még a harmadik számú kapus Rigót is a mezőnybe szánva utazott el a csapat a somogyi megyeszékhelyre. Illés - Gaszner, Lakatos, Vékony - Pekowski, Bori, Dencinger (75.p. Kovács B.), Hirman, Lencsés (46.p Németh) - Kovács P. (88 p Rigó), Nyúl (65.p. Varga) összetételben kezdte a mérkőzést csapatunk. Az első percben már szabadrúgást rúghattak a hazaiak, kissé balról, az alapvonaltól mintegy 25 méterről, Kálmán a sorfalba lőtt, majd a lepattanót már csúnyán fölé rúgta. Folytatáshoz kattints!

A 10. percben egy fölösleges szabálytalankodás után jobbról, az oldalvonal mellől Kálmán ívelt középre, Illés ütemet tévesztett, Pintér N. pedig 7 méterről az üresen maradt kapuba fejelt (1-0). Gyorsan jött a "gólra gól", a 14. percben jobb oldali bedobást követően Pintér Máté Pintér Norbert elé tálalt, aki 10 méterről a kapuba lőtt (2-0). A 28. percben a vendég 16-osnál Gál és Lakatos összefejeltek, játékosunk egy látványos turbánnal folytatta. A 33. percben egy nagy védelmi hiba után Zólyomi 10 méterről, nagy helyzetben nem találta el a kaput. Az első játékrész utolsó percében az első valamire való támadásunk futott a bal oldalon, Lencsés futtatta Kovács Pétert, de ő kivezette a labdát az alapvonalon túlra.

A II. félidő nagy vendéghelyzettel kezdődött, Hirman jó ütemben indította a frissen beállt Némethet, aki szorongatott helyzetből lőtt 13 méterről, a labda pedig mindössze centikkel kerülte el Mikler kapuját. A 49. percben a nagy lövőkedvű Kálmán 30 méterről vállalt el egy szabadrúgást, ám csúnyán a léc fölé szállt a labda. Az 56. percben Bori, Gaszner, majd újra Gaszner volt a labda útja, a beadása után Németh lövését blokkolták a védők, és sarokrúgás következett ami nem hozott eredményt. A 74. percben Kálmán szabadrúgása után Pintér M. fejelt 10 méterről, Illés a léc alól nagy vetődéssel piszkálta ki a labdát. Szöglet következett, a legurítást Pintér N. a 16-os sarkától kapura lőtte, a labda Bori Gáboron megpattanva nagy ívben a tehetetlen kapus fölött a hálóba hullott, öngól (3-0).

A 85. percben Bori jobb oldali sarokrúgása után Kovács P. a kapu mellé fejelt. A 89. percben bal oldali beadás után Kovács Lajos 12 méterről fejelt, a labda éppen csak elkerülte a lécet. Az ezer sebből vérző, szárnyaszegett játékot mutató Bicskei TC ellen megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat. Nem nagyon tudott mit kezdeni a vendégcsapat a folyamatos kaposvári letámadással és kevéske helyzetét kihagyva a meccsbe sem tudott visszajönni. Csalódott az a maroknyi, de annál lelkesebb Bicske Tigers-szurkoló is, aki több mint 400 kilométert utazott oda-vissza kedvencei támogatására. Folytatás szeptember 11-én vasárnap, a villanyfényes bajnokik megszüntetésével (ez klubvezetői döntés és hamarosan írunk róla részletesebben is) a rendes kezdési időpontban, azaz 16.00 órától érkezik Bicskére a ZTE II. csapata. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!