A múlt heti első pont után most már az első győzelem is megvan Fejér megyében: Bicske II-Enying 4-1 (1-1)

2022. október 02. - ventil66

img_4141.jpgDöcögősen indult a bicskei tartalékcsapat őszi idénye a fejér megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban. Pekowski Michal Jan alakulata 5 vereséggel kezdte a bajnokságot, majd az elmúlt hétvégén végre megszületett az első pont a Bodajk elleni gól nélküli döntetlennel. Szombaton újra hazai pályán, de az eső áztatta füves centerpálya helyett műfüvön lépett pályára a Bicske II., ezúttal az erős középcsapat Enying volt a vendég. Csapatunk a Gábriel - Varga, Kámán, Lencsés, Vicz - Kóka (Nagy M. 81.p.), Kincses, Sipos - Szokolay (Garai 68.p.), Németh (Kovács B. 68.p.), Lassú (Szarvas 81.p.) összetételben szerepelt. Folytatáshoz kattints!

A 10. percben Németh 25 méteres szabadrúgását Kovács Zoltán kiütötte, Lassú középre gurított, Lencsés pedig két lépésről a kapuba pofozta a labdát (1-0). A 24. percben a játékvezető szabálytalannak minősítette az egyik hazai védő szerelési kísérletét és 11-est ítélt, Nyikos nem hibázta el a lehetőséget (1-1). A félidő lefújása előtti percekben Kámán először 3 méterről fejjel hagyott ki helyzetet, majd a talajra rúgott 10 méteres lövése pattant a léc fölé. Ami még belefért az első játékrészbe, egy jobb oldali beadást követően Kóka 5 méterről telibe találta a vendégkapust.

A 47. percben bal oldali bedobás után Kalló emelését Gábriel nagy bravúrral védte. Az 55. percben Németh ellen szabálytalankodtak a vendégek a büntető területen belül, a játékvezető ezúttal is a 11-es pontra mutatott, a sértett kíméletlenül vágta a bal sarokba a labdát (2-1). A 61. percben szabadrúgás az alapvonaltól mintegy 22 méterről, balról, Németh nagy erővel a hosszú alsó sarokba bombázott (3-1). A 77. percben egy hosszú indítással Garai indulhatott kapura, Nagy Levente azonban elrúgta előle a labdát a tehetetlen kapus mellett a jobb alsó sarokba, öngól (4-1). A langyos első félidő után a második játékrészben fel javult a hazai csapat játéka és megérdemelt győzelmet aratott, amivel elkerült a kieső helyekről. (tudósított és címlapfotó: Venczel József)