Nem csak a három pontot sirathatja a vendégcsapat: III. ker. TVE-Bicskei TC 2-0 (0-0)

Vasárnap 15.00 órakor szomszédvárak derbije, BTC-PAFC II. következik!

2022. október 03. - ventil66

dscf6880_1.JPGAlaposan rájár a rúd mostanában a Bicskei TC játékoskeretére és szakmai stábjára. Az őszt már eddig is (pedig még csak október első napjait írjuk) számos kisebb sérülés, betegseg kísérte, majd következett Kovács Ádám lágyéksérv-, illetve Száhl Péter keresztszalag-műtétje. A Kerület elleni találkozó súlyos sérültje bicskei oldalról Hirman Kristóf, akinek egy brutális belépő után a bokája ugyan nem törött el, de az MR-vizsgálat eredményétől függően még sanszos lehet egy szalagszakadás. A szerdai ijesztő pillanatok után Király Dávid asszisztens edző a vasárnapi óbudai mérkőzést még a lelátóról tekintette meg, ma azonban már pályára vezényelte 11 évesekből álló gárdáját a csákvári Bozsik-tornán. És a legfrissebb hír! Nem sokkal cikkünk írása előtt értesültünk, hogy Józsa Miklós kapusedző hétfőn délután életmentő tüdőbeavatkozáson esett át, a körülményekhez képest jól van, további tájékoztatást későbbre ígért a család. Folytatáshoz kattints!

A hétközi, 110 percesre sikeredett meccs után, az előző szezonban még magasabb osztályban szereplő óbudaiak fogadták együttesünket. Csordás Csaba szakmai igazgató a találkozó előtt a pálya szélén beszélgetett Aczél Zoltán hazai vezető edzővel, aki jó ismerőse a bicskeieknek, hiszen az elmúlt években több alkalommal is összecsaptunk felkészülési mérkőzésen az általa irányított Dabas-Gyón FC-vel. A Szűcs - Gaszner, Bozsoki, Lakatos, Pekowski - Bori, Dencinger, Hirman, Kovács P. - Savanya, Sóron összeállítású csapat kezdte a mérkőzést. Némi meglepetésre nem ugrott csapatunknak a hazai gárda, ugyan többet birtokolták a labdát, de a kapunkra nem jelentettek komoly veszélyt egészen a 14. percig, ekkor Opavszky jobb oldali szögletét Elek a hosszú oldalról fölé vágta.

A 19. percben Barczi látványos esést produkált a kaputól 23 méterre, Opavszky nagy erejű lövését Szűcs kiütötte, a beívelt sarokrúgást Fejes fejelte kapura, de Szűcs ismét a helyén volt. A 27. percben Gaszner jobb oldalról jól adott be, de Kovács P. elől fejjel mentett egy hazai védő. A 37. percben Opavszky "eltört" lövésszerüsége lett indítás Barczinak, aki jobbról beadott, Elek pedig 10 méterről fölé lőtt. A 44.  percben Sóron Kovácsot futtatta, ő Savanyát hozta játékba, de előle némi üggyel-bajjal mentettek a hazai védők.

A II. félidő egy nagy bicskei lehetőséggel kezdődött, Gaszner kapott remek labdát Boritól, elfutott a jobb oldalon,  beadása Kovácsot találta gólhelyzetben, de a védők szögletre mentettek előle. Alig telt el két perc és előnybe kerültek a hazaiak, Kirják futott el a bal oldalon, éles beadását középen Schuszter lekezelte, lefordult védőjéről és 12 méteről a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). Az 54. percben Kovács P. 22 méteres lövése alig kerülte el a jobb kapufát, majd Bori lőtt 25 méterről kapu mellé. A 60. percben Barczi kiugratása után Preklet került nagy helyzetbe, de hibázott, majd Kozics átívelt a bal oldalról, Szűcs feleslegesen, jócskán elszámolva magát indult ki a kapujából és nem érte el a labdát, Barczinak pedig nem okozott gondot az üresen maradt kapuba gurítani a labdát (2-0).

A közepkezdés után Sóron lódult meg, de gyanús körülmények között elesett, a bírói síp azonban néma maradt. A 65. percben Savanya és Pekowski helyett Szokolay és Lencsés folytatta. A 72. percben Sóron jobb oldali beadását Szmola elejtette, de Kovács P. nem fért a labdához. A 75. percben Szűcs elvétette a játékszert, majd nagy vetődéssel mentett. Újabb cserékkel próbált lendíteni a csapat játékán Csordás Csaba, Dencinger és Kovács Péter jöttek le, Lassú és Molnár léptek pályára. 84. percben Barczi jobb oldali beadása után Lapu a kapufa tövét találta el. A 85. percben is Lapu volt a főszereplő, durván beleszállt Hirmanba a félpályánál, a játékvezető azonnali piros lappal kiállította, Hirman helyett Németh lépett a pályára.

A 93. percben Sóron vezette be a labdát a büntető-területre, a védők szorításában került földre, a sípmester ezúttal sem látott okot a jogosnak tűnő büntető megítélésére. Az esélyesebb hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Csapatunk ezúttal sem hozta a Fradi elleni formáját, azonban ezúttal - elsősorban védekezésben és a középpályán - több jó teljesítmény is akadt. Az egyéni hibákat pedig kegyetlenül megbüntette a mezőny egyik bajnokesélyes csapata. Nehéz folytatás következik, október 9-én vasárnap 15.00 órától a szomszédvárak derbijére, azaz Bicskei TC-PAFC II. összecsapásra kerül sor a Kerecsendi Kiss Márton utcában. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!