Mesterhármas, 2 hét alatt 9 pont a hazai termés: Bicskei TC-Zsámbéki SK 2-1 (2-1)

6 helyet javítva pozícióján, a 9. helyre lépett előre Csordás Csaba alakulata!

2022. október 22. - ventil66

dscf7068_1.JPGA verőfényes reggel után a kezdésre beborult ugyan az ég, de a körülményekre panasz így sem lehetett. Az ily módon kora őszivé változó időben csapatunk az Illés - Gaszner, Bozsoki, Vékony, Lencsés - Bori, Dencinger, Marsa, Kovács P. - Savanya, Sóron felállásban kezdte - a Bicske Tigers hangorkánjával kísérve - a szomszédvárak összecsapását. Soha nem látott színösszetételben (ennek némi egyeztetési probléma volt az oka), fehér-kékben léptek a zöld gyepre a bicskeiek. A vendégeknél két korábbi bicskei labdarúgó, Sárközi Norbert és Marticsek Gergő is pályára lépett. Az első két percben rúgtunk négy szögletet, eredmény nélkül. A 7. percben viszont már a vendégek veszélyeztettek, Bori szerelt szabálytalanul a 16-os bal oldali sarkánál, a megítélt szabadrúgást a sértett Kerék lőtte a kapu fölé. A 10. percben Bori jobb oldali beadását Sóron fejelte 10 méterről a jobb kapufa mellé. Folytatáshoz kattints!

Két perccel később Bozsoki cselezett, rosszul, Barlangi megszerezte a labdát és néhány lépés után a kiinduló Illés lába között a kapuba gurított (0-1), nagy örömet okozva a parányi, de annál lelkesebb zsámbéki tábornak. A 17. percben Bori ívelte be a jobb oldali sarokrúgást, az egyedül hagyott Marsa pedig 6 méterről a jobb felső sarokba fejelt, megszerezve első bicskei gólját (1-1). A 25. percben Sóron cselezgetett a 16-oson belül, majd gyanús körülmények között került a földre, de a játékvezető nem látott okot a síp használatára. Nem sokkal később Gasznert borították fel az alapvonalnál, Bori beívelését Bozsoki 8 méterről fejelte a kapu mellé. A 37. percben a sokadik Bori-szögletet Bozsoki 6 méterről a kapuba fejelte, mintegy lemásolva az egyenlítő gólt, kijavítva a kapott gólnál elkövetett hibáját (2-1). A 44. percben Bori indította Lencsést, ő Sóront hozta játékba, akinek a 15 méteres lövése a jobb kapufán csattant.

A II. játékrész első eseményeként Sóron emelte be a bal oldalról a labdát, Savanya kissé bátortalanul próbált fejelni, így a védők mentettek előle. Az 54. percben Kovács P. Gasznerhez továbbított, akinek lövésszerű beadása centikkel a léc fölött hagyta el a játékteret. A következő percben Savanya és Lencsés helyett Szokolay, valamint Pekowski léptek pályára. A 61. percben Zsuppán cselezgetett a jobb oldalon, beadott, Barlangi azonban elszalasztotta a lehetőséget. A 63. percben Orosházi ívelt előre szabadrúgásból, Sárközi N. emelt kapura a kissé kint álló Illés fölött, aki nagy bravúrral még visszaért és a léc fölé ütötte a labdát. A 66. percben újabb csere, Kovács P. és Marsa fejezték be, Kincses és Molnár folytatták. Két perc elteltével egy nagy bal oldali bedobást György fejjel megcsúsztatott, a végig veszélyes Barlangi pedig a léc fölé stukkolta a labdát.

A 90. percben Sóron-Szokolay volt a labda útja, ám utóbbi 14 méteres lövése nem okozott gondot Timárnak. A végére maradt még egy csere, Sóron helyett Vicz lépett pályára. A ráadás második percében Orosházi szabadrúgása kipattant a védőkről. Újabb három pontot sikerült begyűjteni nagy csatában, a játéka alapján méltatlan helyen álló vendégcsapat Zsámbék ellen. Megsüvegelendő, hogy a BTC 13 nap alatt mindhárom hazai meccsén besöpörte a 3 pontot, hatalmasat lépve előre a bajnoki tabellán, ahol már a 9. helyen áll. Folytatás vidéki túrával, október 30-án vasárnap 13.00 órakor Nagykanizsán lép pályára a Bicske. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni fotóinkhoz görgess!