Ez a meccs magasabb osztályban is megállta volna a helyét: Bicske II-Gárdony Agárdi Gyógyfürdő 1-2 (1-0)

Nem sok hiányzott az alapos meglepetéshez!

2022. október 30. - ventil66

dscf7089.JPGA nyári felkészülési mérkőzésből (0-10) egyik csapat sem indulhatott ki szombaton délután, hiszen akkor Gárdonyban sok rutintalan fiatallal próbálta meg felvenni a ritmust a Bicske, mostanra azonban már összeállni látszik a BTC tartalékcsapata. A veretlen, NB III-ba visszavágyó listavezető kezdte lendületesebben a mérkőzést, a 2. percben a korábban Bicskén futballozó Bezerédi labdáját Tóth mellé lőtte kecsegtető helyzetben. A 7. percben már a vendég kapu került veszélybe, ekkor Szokolay átadását Kovács Á. pöccintette a kapura, de rövidre sikerült a kísérlet, így szögletre mentettek a védők. Folytatáshoz kattints!

A 10. perc hozta meg a hazai vezető gólt, Kincses remek cselek után az alapvonalról vissza gurított, Szokolay pedig 6 lépésről a kapus lába között a hálóba gurított (1-0). A 24. percben Kovács Á. továbbított Németh elé, aki kissé elkapkodva lőtt 17 méterről a kapu fölé. A 33. percben Mód passzolt Tóth elé, tiszta helyzetből leadott 8 méteres lövését Rigó nagy bravúrral védte. A 42. percben viszont a hazai kapus rosszul sikerült kifutása után Balogh Balázs lőhetett kapura, de a hazai védőkről lepattant a labda, a kisebb kavarodás után pedig sikertelen sarokrúgás következett. A félidő utolsó percében Gere jobb oldali beadását Tóth bombázta kapura, Rigó ezúttal nagyot alakítva védett.

A II. játékrész kezdetét "megnyomták" a vendégek, az 52. percben Gere jobb oldali beadását Bezerédi közvetlen közelről a kapuba pörgette (1-1). A következő percben nagy gól szerzési lehetőség maradt ki a vendégek kapuja előtt, Varga futott el a jobb oldalon beadását Németh 18 méterről ismét a kapu fölé lőtte. Az 55. percben Balogh Balázs 10 méteres lövését Rigó a lécre ütötte, a visszapattanót Tóth fejelte újra a lécre, ezután mentettek szögletre a hazai védők. A 69. percben Kovács Á. futtatta Nyúlt, aki a 16-oson belülre érve mellé trafált. A 85. percben Kincses jobbról begurította a labdát, Németh átlépte, így Kovács B. tisztán lőhetett, de a blokkról szögletrúgás következett, ami nem hozott eredményt.

A végén már úgy nézett ki, hogy a folyamatos gárdonyi nyomás ellenére döntetlennel zárul a találkozó, ám a lefújás előtti pillanatban megszerezték a vendégek a győztes gólt. Egy vaktában előre vágott labdát Tóth lekezelt, majd az érkező Gere elé továbbított, ő pedig kissé kisodródva a kapuba továbbított (1-2). Alaposan megizzasztotta az élen álló gárdonyi csapatot a remekül játszó fiatalokkal felálló BTC II., de igen jó iramú és küzdelmes mérkőzésen végül érvényesült a papírforma. (tudósított: Venczel József, fotó: Komjáthy Péter) További helyszíni felvételeinkhez görgess!