Ezzel a játékkal biztosan nem lennének kiesési gondjaink: Bicskei TC-Sárszentmiklós 3-3 (2-2)

Élvezetes, gólgazdag mérkőzésen szorongattuk meg a tabella ötödik helyezettjét, 6 pontra a bent maradástól!

2015. április 26. - ventil66

dsc_0052.jpgKifogástalan kora nyári napfényes időben, jól előkészített pályán vonultak Rózsa játékvezető sípszavára a kezdőkörbe a csapatok. Komoly feladat várt a BTC csapatára, hiszen a szezonban jóval eredményesebb tabellaötödik Sárszentmiklós látogatott el hozzánk. Optimizmusunkat még az sem gátolhatta, hogy junior csapatunk méretes zakóba szaladt bele - igen rossz napot kifogva.

dsc_0027.jpgÚgy kezdtünk, ahogy azt a szurkolók megálmodták, nekiestünk ellenfelünknek. Huszáros kezdeti rohamaink közepette a 2. percben egy szöglet után kivágott labdát Jelinek kapott vissza üresen a kaputól 7 méterre és igen higgadtan a kapuba helyezett (1-0). Soha rosszabb kezdést! A 7. percben a vendég Gráczer B. egy szöglet után az ötösről alig fejelt mellé, a 13-ikban Molnár 25-ről durrantott mellé. A 23. percben váratlanul egyenlített a Sárszentmiklós, Tóth jobb oldali beadását Nagy Krisztián senkitől sem zavartatva fejelte a hálónkba (1-1). A 30. percben vendégszöglet után Tóth jobb sarokra tartó lövését fogta vetődve Miklós Balázs.

dsc_0036.jpgA 32. percben Oláh egy védővel a nyakán cipelte sokáig a labdát, ám érdemi lövéshez már nem jutott. A 36. percben egy baloldali beívelés után Carvalho-t kilökték a védők a labda alól, s a bíró a tizenegyes pontra mutatott! Molnár magabiztosan a kapu közepénél bombázott a léc alá (2-1)! nem sokáig élvezhettük a vezetést, ugyanis egy percen belül jött a hidegzuhany! Krajcsovics befelé tolta a labdát az ellentámadásnál, majd 20 méterről ballal mértani pontossággal lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-2). A félidő utolsó momentumaként Carvalho ugrott ki lendületesen  a bal oldalon, ám erőtlen beadása elhalt a kapus kezében.

Kifejezetten élvezetes, jó iramú futballt láthattunk, Szabó Balázs jól pótolta a sérült Megyesit a pontrúgásoknál, Molnár Attila kifejezetten nagy kedvvel és jól játszott a középpályán kissé visszavont szerepkörben és Carvalho "sem adta olcsón a bőrét" elöl. A második félidőhöz, a többi eredményhez, bajnoki tabellához és fotógalériánkhoz kattints!

dsc_0048.jpgAz 51. percben Szabó Balázs nagy helyzetben fejelt 10 méterről jó irányba egy beadást, azonban az utolsó pillanatban egy védő fejéről szögletre pattant a labda. 10 perccel később több hosszadalmas ápolási szünet után egy bedobást követően Molnár 20-ról alig emelt fölé. A 63. percben Ismét Molnár lőtt, ezúttal 23-ról a kapufa mellé. A 65. percben már harmadszor szereztük meg a vezetést egy ritkán látható, furcsa góllal! Szabó Balázs szabadrúgásból történt felívelését a vendégkapus suta mozdulattal kiejtette, s az előtte zavaró Carvalho a kapunak háttal állva egy méterről a kapuba sarkazta a pettyest! (3-2). A 76. percben előbb Safar éles szögből, majd Szabó G. veszélyeztette a kapunkat, azonban Miklós mindkétszer bravúrral védett.

A 79. percben következett a mérkőzés kulcspillanata. A Carvalho felrúgásáért megítélt szabadot Radics szemfüles módon gyorsan ellőtte közel 40 méterről, s a meglepett vendégkapus dermedten figyelte, ahogy a jobb kapufa belső éléről kifelé pattan a labda, a kipattanót Oláh nagy helyzetben mellé lőtte. A 80. percben lesgyanús helyzetben lépett ki a csereként beállt vendég Lajtos és 12 méterről Miklós lába mellett higgadtan kiegyenlített (3-3). Kétgólos előny helyett fájó ikszre álltunk és még nem volt vége! A 83. percben Krajcsovics lépett ki és lőtt 12-ről mellé, a 86. és a 88. percben pedig Szabó Balázs próbálkozott előbb 25 majd 20 méterről - sikertelenül. A 90. percben formás kontránk végén Molnár labdáját Carvalho ballal emelte a kapus kezébe. Ezzel maradt a döntetlen a győzelmet érdemlő BTC mérkőzésén, s csak halkan jegyezzük meg: ezzel a teljesítménnyel a mérkőzések nagy részén biztosan nem találtunk volna legyőzőre és most nem a kiesés ellen kellene harcolnunk!

Javítási lehetőség jövő szombaton 17.00 órakor Ercsiben! Továbbra is nyílt a kiesés elleni küzdelem, melyben 6 pontra vagyunk a még bent maradó helyen álló Kislángtól.tabella150426.jpg