Nem voltak illúzióink a listavezetőnél, de ez kicsit soknak tűnik: Velence FQL System-Bicskei TC 8-0 (1-0)

Egy vereség, amely felvet néhány gondolatot...

2015. szeptember 20. - ventil66

p1920594.JPGSérülések, eltiltások és munkahelyi elfoglaltságok miatt ifjúsági csapatunk után a felnőtt gárda is éppen 11 fővel tudott kiállni a listavezető és - múlt heti veresége ellenére - bombaformában lévő Velence otthonában. Nyigri Richárd vezető edző a Bognár, Szarvas, Máté, Kovács A., Jelinek, Molnár, Oláh, Jaklin, Sólyom, Vincze, Bosnyák összetételű csapatot küldte pályára.

17.perc: Szögletrúgás után Szalai Pálról bepattant a labda a hosszú sarokba (1-0). 47.perc: Jobboldali támadás után az ötösön belül ide-oda pattogott a labda, mígnem 2 méterről újból Szalai Pál volt szemfüles, aki közelről belőtte a második hazai gólt (2-0). 54.perc: Szintén egy kapu előtti tömörülés után Király Péter három védőnk között 3 méterről a bal felső sarokba lőtt (3-0). 72.perc: Ambrus Sándor a félpályától vezetve a labdát jó 30-ról lövésre szánta el magát, a labda a bal felső sarokban landolt (4-0). 75.perc: Bal oldali szöglet után az ötösön belülről háromszor kellett kapusunknak védeni a hazai csatárok lövését, de Csikesz Zoltán lövésével szemben már tehetetlen volt (5-0). 81.perc: Hazai kisszöglet után az oldalvonal és a 16-os oldalvonala között Gulyás-Kovács Géza kilőtte a bal felső sarkot úgy, hogy a kapufa belső éléről pattant kapunkba a pettyes (6-0). 84.perc: Bognár Imre négy védőnk díszkíséretében szerezte a hazaiak újabb gólját (7-0). 91.perc: Totsche Gergő 18 méteres szabadrúgásból szerezte a hazaiak utolsó találatát (8-0). A gól után azonnal vége lett a mérkőzésnek.

Újból csak 11-en tudtunk kiállni több hiányzó játékosunk miatt a mérkőzés előtti hosszas szervező munka ellenére. Hiányzóink: Bencze Márk, Bajrami Arjanet, Vörös Zoltán, Jakab Ákos, Németh Zsolt, Miklós Balázs. A mai mérkőzésen is az utolsó negyedóra volt a kritikus, hiszen ebben az időszakban erőnlétileg teljesen összeroppantunk, ehhez még hozzájárult Vincze Péter belső védőnk 70-ik perctől kezdődő súlyos sérülése is. Röviden összegezve: a pályán tartózkodó játékosaink mindent megtettek, hogy elkerüljék a súlyos vereséget, a 8 kapott gól ellenére is mondhatjuk azt, hogy tartalék nélkül mindenki becsületesen harcolt, de ez a teljesítmény ezen a mérkőzésen ennyire volt elegendő.

Játékosaink már a következő - szintén idegenbeli - Mezőfalva elleni mérkőzésre koncentrálnak, akik ellen, amennyiben létszámban és fejben ott leszünk, akkor meglehet a csapat második győzelme. Ezen a mérkőzésen nem láttuk értelmét a játékosok osztályzattal történő értékelésének. (tudósított: Nagy György)

Szerkesztőségünk sem szeretne név szerint senkit megemlíteni, netán megbántani a hibák miatt, hiszen a pályára lépők legalább megjelentek és kiálltak a bicskei színekért. Ugyanakkor elgondolkodtató és elkeserítő, hogy egy megyei első osztályú csapatban van olyan labdarúgó, aki még jelezni is elfelejti (akár a pénteki edzésen is!!!) a vezetőségnek, hogy a mérkőzésen ilyen-olyan okok miatt ne számítsanak rá. Mindez 1-2 órával a kezdő sípszó előtt derül ki! És itt nem azt várja el senki sem, hogy heti 4 edzésen szakadjon meg egy játékos - hiszen jól tudjuk, hogy a munka, a család az első -, hanem alapvető hozzáállással legalább ne gátolja a számos nehézséggel küzdő és társadalmi munkában dolgozó vezetők munkáját. Nagy György további helyszíni fotóihoz kattints!