Biztos győzelem lett a kitartó játék jutalma: Bicskei TC-Lajoskomárom 3-0 (0-0)

Közepes formában játszva is biztosan győzött a bajnokesélyes BTC!

2016. augusztus 22. - ventil66

dscf1033.JPGAz elszalasztott győzelmi esély (Móron 2-2 az elmúlt héten) először lépett hazai pályán gyepre ebben a bajnokságban a bajnokesélyes Bicskei TC. A játékosok pénteken rövid edzést követően a Városi Tanuszodában masszázzsal, fürdőzéssel és szaunázással lazították el izmaikat és hangolódtak a kötelező győzelem igényével járó Lajoskomárom elleni mérkőzésre. Volt is miért törleszteni, hiszen tavasszal az Iváncsa elleni hazai 3-4 mellett mindössze a mostani ellenfelünktől kaptunk ki (0-2).

Raffai Rudolf vezető edző a Milinte 0 - Máté 6, Sötét 6, Köntös 6, Dukon 6 - Bognár 5, Szilágyi 6, Varga 5 - Németh 6, Móri 7, Molnár 5 összetételű tizenegyet küldte ezúttal pályára. Csereként Katona 5 (53.p. Molnár helyett), Rados 0 (76.p. Szilágyi helyett) és Szarvas 0 (76.p. Máté helyett) is lehetőséghez jutott. A hétközi Ercsi Magyar Kupa meccs után ezúttal is Bíró Dániel játékvezető vezényelte kezdésre a két csapatot.

A 8. percben Némethet birkózták le tizenegyesgyanús helyzetben az ötösön, azonban a síp néma maradt. Egy perccel később Móri 20 méterről durrantott jócskán fölé. A 10. percben a vendég Czéhmeiszter vezette középen egyedül a labdát és 23 méterről laposan lőtt a bal kapufa mellé. Ezt követően jó húsz percig kiegyenlített mezőnyjáték folyt, míg nem a 30. percben Varga lépett ki a bal oldalon és a védők az utolsó pillanatban mentettek előle szögletre. A 32. percben Molnár V. beadását Fodor fejelte előre dőlve a hazai kapu mellé. A 37. percben Molnár V. 23 méteres szabadrúgását fogta Milinte. A 43. percben Reichardt lőtt 30-ról, azonban Milinte ezúttal is a helyén volt.

A második félidő erőteljes bicskei rohamokkal indult, Bognár húzta meg a jobb szélen egészen az alapvonalig, jól emelt középre és Móri kapásból leadott 16 méteres lövését Kajári kapus védte. A szögletből Sötét fejelt a kapufára. Az 59. percben egy vendégkontra után megszerezte a vezetést a hazai csapat! Sötét indította Mórit a bal oldalon, akinek remek beadását közelről, látványos csukafejessel továbbította a hálóba Németh (1-0). A 64. percben Móri tértölelő ívelését a rosszul kalkuláló Molnár V. átfejelte kapusa felett - egyenesen a lajoskomáromi hálóba (2-0). A 72. percben kis híján újabb öngólt vétettek a vendégvédők Dukon centerezése után. Gyakorlatilag 5 perc alatt dőlt el a mérkőzés, ami az iramra is rányomta bélyegét. Az utolsó tíz percben újabb rohamokat indított a Bicske, előbb Varga előtt adódott lehetőség, majd a vendég Vései becsúszva hagyta ki a legnagyobb vendéghelyzetet az ötösön. A 89. percben Móri büntetett: Varga passzából 6 méterről higgadtan a kapu közepébe lőve adta meg a kegyelemdöfést (3-0).

Küzdelmes első 60 perc után végül a Bicske biztosan és megérdemelten nyert annak ellenére, hogy a középpályán szívósan védekező és szűrő vendégek sokáig megnehezítették a dolgát. Folytatás jövő szombaton Velencén, először 10.00 órától ifjúsági, majd 17.00 órától felnőtt bajnokival. Komjáthy Bence további helyszíni fotóihoz kattints!