Az akarat diadala: Bicskei TC-Dunafém Maroshegy 2-2 (1-1)

Harcos csapatunk emberhátrányban, a 90. percben vetett véget hosszú vereség sorozatának!

2014. november 09. - ventil66

141109B.jpgFiaink mindkét félidőre úgy mentek ki, hogy sorozatban 7 vereség után itt az idő a pontszerzésre, s a közvetlen rivális Dunafém-Maroshegy ellen erre minden reális esélyünk meg is volt.

Az első említésre méltó eseményt a 10. perc hozta, amikor a kiugró Farkast Miklós Balázs a tizenhatos oldalvonalánál gólhelyzetben buktatta. 11-es és talán kissé szigorúan piros lap! Gyimesi László vezető edző kényszerűségből Busait hozta le, a kapuba Hanus Ferenc állt. A sértett büntetőjébe ugyan beleért, de hárítani nem tudta (0-1). Lélektani pillanatban, mindössze 2 perccel később máris egyenlítettünk! Megyesi a szögletéből visszapattanó labdát újra beadta és a szemfüles Szabó Balázs az ötösön felpattanó labdát a kapu jobb oldalába fejelte (1-1).

A 22. percben az egyedül hagyott Oláh Kálmán a tizenhatosról alig lőtt mellé, a 35. percben Megyesi 18-ról lőtt alig mellé, míg 4 perccel később a 20 méterről elvégzett szabadrúgását könnyedén hárította a vendégkapus. Összességében enyhe mezőnyfölényünket hozta az első félidő, sikerült a létszámhátrányt ellensúlyoznunk és a védelem is stabilan állt a lábán. A második félidőhöz kattints!

A második félidőben mindent egy lapra feltéve vettettük magunkat a küzdelembe. Az 50. percben Pozsgai játszotta magát tisztára, beadását Molnár 7 méterről kapásból rúgta mellé. 4 perccel később Oláh lekészítését Pozsgai 19-ről bombázta rá, a védők szögletre mentettek. Az 56. percben Megyesi 10 méteres, éles szögből leadott lövését bravúrral védte a vendégkapus. Egy perccel később a kiugró vendégcsatár mellégurítását jegyezhettük fel, míg az 58. percben újra Molnár célzott pontatlanul. A 63. percben Vörös forgolódott a tizenhatoson belül, 11 méterről leadott lövését a kapus tolta fölé.

Hullámzott a játék, de élvezetes találkozót láthattunk. A 67. percben a vendég Pálinkás ziccerben ugrott ki, lapos lövését Hanus óriási bravúrral tolta oldalra. A 73. percben joggal méltatlankodtak a hazai nézők, miután a földön fekvő vendégvédő kézzel ért a labdába, a síp azonban néma maradt. Fokozódott a nyomásunk, a 76. percben Oláh 12 méteres lövését védte a hálóőr, a távoli ismétlés fölé szállt.

A 81. percben a vendég Farkas ugrott ki a bal oldalon, lövésébe védőink még bele nyúltak, azonban az ismétlést a kapu bal oldalába helyezte (1-2). Nagy versenyfutásba kezdtünk az idővel, s a pontatlanságok ellenére az akaratra nem lehetett panasz. Folyamatos rohamaink a 90. percben értek góllá. Oláh Kálmán forgolódott a vendég térfélen, majd 18 méterről váratlanul ballábas lövésre szánta el magát, s a pettyes védhetetlenül vágódott a kapu jobb oldalába (2-2). A mérkőzés utolsó momentuma a maroshegyi Bence távoli lövése volt a 92. percben, alig ment mellé.

Összességében jó iramú mérkőzésen az egyik pontra mindenképpen rászolgáltunk, ám a 82 percig tartó emberhátrány sokat kivett a fiúkból. Pozitívum, hogy ezt a mérkőzést is uralni tudtuk néhány védelmi megingást leszámítva, ám a mezőnyben sok fordított ítéletet produkáló Nagy Károly játékvezetőt joggal kérte számon a publikum. A megszerzett 1 pont önbizalmat adhat a jövő heti - ismét hazai - Martonvásár elleni találkozóra valamint a szezonzáró, Szár elleni kistérségi "El Classico"-ra.141109A.jpgIgazából egyik edző sem örülhetett maradéktalanul...