Nem ízlett a szári grund talaja: Szár-Bicskei TC 2-0 (1-0)

A hazaiak keményebb védekezése eldöntötte az "El Clasico"-t!

2014. november 23. - ventil66

IMAG1710.jpgKiemelt érdeklődés mellett készült csapatunk az idényzáró "rangadóra", amely a korábbi évektől eltérően idén a kiesés elleni küzdelem egyik fontos állomásává vált. A hazai szakvezetés egygólos győzelemben bízott a találkozó előtt annak ellenére, hogy kiállításokat követő eltiltás miatt két labdarúgóra (Haász, Vincze) sem számíthattak. Nálunk Miklós visszatért a kapuba, ám Pozsgai sárga lapok miatt ezúttal a lelátóra kényszerült. Sajnálhattuk, mert ezen a - még ehhez az osztályhoz is közel két évtizede változatlanul méltatlan talajú - pályán elkelt volna technikás karmesterünk játéka. A létfontosságú győzelem reményében készültek fiaink a találkozóra.

Rossz előjelekkel kezdődött a nap, hiszen U21-es csapatunk sima 6-1 (3-1) arányú vereséget szenvedett. A felnőttek mérkőzése az NB I-es múlttal rendelkező Kovács J. Zoltán sípszavára kezdődött.

A 2. percben Szabó Balázsnak máris a gólvonalról kellett hárítania egy hazai lövést, majd nem sokkal később a szári Németh lövését kifutva hárította Miklós Balázs. A 6. percben Vörös Zoltán 17 méteres csavart lövését csak másodikra tudta megfogni a hazai kapus. A 8. percben ismét Németh jeleskedett, de szerencsénkre 14 méterről mellé durrantott. A 10. percben ismét izgulhattunk, Miklós mellé tenyerelt egy beívelésnek, de védőink ügyetlenkedésének a bíró lest jelző sípszava véget vetett. A 18. percben megszerezte a vezetést Szár! Egy jobb oldali lövés után védőink lemaradtak Krautsziderről, aki a védőink asszisztálása mellett szinte a gólvonalról a hálóba helyezett (1-0). A 21. percben egyenlíthettünk volna, Megyesi pörgetett előre ívelését Molnár Attila óriási helyzetben kapásból 4 méterről mellé helyezte. A 25. percben Megyesi a kezezés miatt megítélt szabadrúgást 20 méterről alig lőtte mellé, 3 perccel később ismételhetett, amikor egy kifejelt labdát 18-ról kapásból 1 méterrel mellé lőtt.

Lüktető és jó iramú volt az első félidő játéka, felváltva kerültek veszélybe a kapuk és mindehhez hibátlan, a test test elleni küzdelmet engedő játékvezetés párosult. Igazából gondja csak a talajjal volt a csapatoknak, gyakran még a hazai labdarúgók is "eltörték" a labdát a göröngyöknek köszönhetően. A 33. percben újra Megyesi lőhetett szabadrúgást, ezúttal 19 méteres lövését a kapus vetődve ütötte szögletre. A félidő utolsó és sajnálatos eseménye az egyébként jól és mozgékonyan játszó Vörös Zoltán súlyosnak tűnő sérülése jelentette, ami után a 40. percben hordágyon kellett lehozni, helyére Busai állt.

A második félidő némiképp alacsonyabb színvonalat, de továbbra is nagy küzdelmet hozott. Az első negyedórában a mezőnyben küzdöttek a csapatok, mígnem jött a 64. perc és a második szári gól! A jobbról beívelt szabadrúgást Miklós nem tudta megfogni és a jókor jó helyen tanyázó Fenyvesi közelről a hálóba lőtt (2-0). A 68. percben Miklós két alkalommal is bravúrral hárított, a 72. percben Oláh Kálmán egy előre ívelést 5 méterről éles szögből lőtt a felső sarok mellé. A 77. percben Szabó Balázs próbálkozott 22 méteres szabadrúgással, de méterekkel fölé lőtt. A 79. percben Miklós elcsúszott egy szári indításnál, de védelmünknek sikerült hárítania. A 81. percben ordító szári helyzet maradt ki egy jobboldali beadás utáni 5 méteres lövésnél és ezzel el is lőtte puskaporát mindkét csapat. A hátralévő bő 10 perc meddő támadásokkal telt, igazi gólhelyzet nélkül.

Összességében a házigazda csapat rászolgált a 3 pontra, mert jobban alkalmazkodott a körülményekhez és védelme szinte hibátlanul zárt mindvégig. Csatárainknak nem ízlett a szoros védekezés és a szári védelem határozott fejjátéka. Kevés gólhelyzetünkből egyet sem sikerült gólra váltani, s továbbra is a kiesés ellen kell küzdenünk a tavaszi idényben. Jelenleg 5 pont (plusz egy elmaradt mérkőzés) a hátrányunk a még bent maradást jelentő 14-ik helytől.

A szerkesztőségünk által meghirdetett góltotón nem volt telitalálat, így a pezsgőt a tavaszi első mérkőzésre ismételten meg fogjuk hirdetni. A forduló eredményeihez, aktuális tabellához és fotókhoz kattints!tabella141123.jpg