8 perccel késtük le a tavaszi idény rajtját: Mezőfalva-Bicskei TC 2-1 (2-1)

Nem álltunk messze a pontszerzéstől, de mostantól a jövő heti itthoni, Polgárdi elleni győzelem a cél!

2015. március 01. - ventil66

imag2593.jpgA fejér megyei bajnokság egyik legtávolabbi ellenfeléhez látogattunk vasárnap délután, a mezőny alsó felében tanyázó Mezőfalvához. U21-es csapatunk ígéretes 0-0-val hozta le az előmérkőzést. A felnőtteknél a sérült Gulyáson és a sárga lapjai miatt csak a jövő héten debütáló, frissen igazolt brazil Carvalho-n kívűl mindenki Gyimesi László vezető edző rendelkezésre állt. Wittner József játékvezető sípjelére csapatunk kisebb meglepetésre Zabos Csabával a kapuban kezdte a találkozót.

Nem véletlenül írtunk késésről, legalábbis a fejekben, ugyanis már a 3. percben a bicskei kapuban táncolt a labda. A leshatáron ügyesen kilépő szélvészgyors hazai Boros higgadtan helyezett a kapu közepébe (1-0). "Téli álmunk" sajnos folytatódott, egy baloldali beívelést a 8. percben Sági 8 méterről bombafejessel bólintott a kapu bal alsó sarkába. A 15. percben Molnár Attila bal oldalról 13 méterről alig fél méterről lőtt fölé. Egy perccel később Zabos bravúros vetődéssel tolt ki egy jobb oldali hazai lapos beadást.

A 19. percben elérkezett a szépítés és egyben első tavaszi gólunk ideje. Oláh Kálmán forgolódott, tartotta meg a labdát a felezővonalnál ügyesen, Megyesihez továbbított, aki hosszú indítással találta meg Molnár Attilát, s ő a kapus mellett eltolva higgadtan helyezett a mezőfalvai kapuba (2-1). A 27. percben egyenlíthettünk volna, azonban Radics éles beadásánál Oláh Kálmán 5 méterről rúgott lyukat ordító helyzetben. A 29. percben Megyesi szögletből a felső lécet találta el, míg 2 perccel később a hazai Balázs fejelt az ötösről fölé nagy helyzetben. Paprikássá vált a hangulat, amit jelzett Huber és Oláh páros sárga lapja is.

A 44. percben eldönthette volna a meccset a Mezőfalva, miután egy teljesen felesleges rossz becsúszást követően tizenegyeshez jutott. A büntetőpontra letett labdához Bartus állt és Zabost elfektetve lazán a bal felső sarok fölé lőtt. Nagy szerencsénk volt és némi lélektani előnnyel vonulhattunk pihenőre egy élvezetes első játékrész után. A második félidőhöz, az aktuális tabellához, a forduló többi eredményéhez és a helyszíni fotógalériánkhoz kattints!

A második félidő első 20 perce huszáros bicskei rohamokkal telt el. Fiaink sokat tettek az egyenlítésért, de hiányzott egy kis plusz a játékban és a helyzetkihasználásban egyaránt. Az 55. percben kis szöglet után Megyesi centerezett és Oláh Kálmán 8 méterről talán a meccslabdánkat hagyta ki. A 66. percben Molnár egy csel után 16-ról bombázott fölé, majd a 74. percben szintén az ő ziccerét hárította a hazai kapus Szabó Balázs passza után.

A hátralevő időszakban a 79. percben Szabó Balázs 28 méteres fölé lövése, míg a 85-ikben a kiugró hazai Sági mellé lövése jelentett eseményt. Az utolsó percekben a Mezőfalva már ügyesen ráült az eredményre, jól húzta az időt, s nem érdemtelenül tartotta otthon a 3 pontot. Kár az első 8 perc álmosságáért, dekoncentrált védőmunkájáért, ugyanakkor a futball régi igazsága, hogy gólra játsszák, a helyzeteink ezúttal is megvoltak, de a góllövő cipők élesítése még késik.

Javítási és felzárkózási lehetőség a jövő héten vasárnap 14.30-kor itthon a Polgárdi ellen, immáron Carvalho Adilson-nal a sorainkban. Az alábbiakban látható a legfrissebb bajnoki tabella, a forduló többi eredménye és a helyszínen készített fotóink.tabella150301_1.jpg