Küzdelmes nőnapi mérkőzésen hazacsente a 3 pontot a kék-sárga vendégcsapat a sárga-kék otthonából: Bicskei TC-Polgárdi 0-1 (0-0)

Hiányzott a gólveszély a kiesés ellen küzdő bicskei csapat támadósorából!

2015. március 08. - ventil66

imag2628.jpgAz évszakhoz képest kiváló, tavaszias labdarúgó idő várta a pályára lépő játékosokat a Polgárdi bicskei vendégszereplésén. Végül azoknak a szurkolóknak lett igazuk, akik egygólos mérkőzésre számítottak. A Bicskei TC csapatában a védelem közepén kapott helyet az újonnan igazolt brazil Carvalho, Gyimesi mester az utóbbi időben sebezhető védelmet akarta stabilizálni a dél-amerikai játékos csatasorba állításával. Érdekesség, hogy mindkét tizenegy a sárga-kék kombináció színeit választotta a pályára lépéshez.

Kapkodó játékkal teltek az első percek, az első említésre méltó esemény a 12. percben Pozsgai nevéhez fűződik, aki jobb oldalon forgolódott, majd 13 méteres lövését a kapus oldalra kitenyerelte. A 19. percben a vendég Nyakas jó harmincról zudított magasan a kapunk fölé. Négy perccel később Szabó Balázs ügyes sarkazását Molnár 20 méterről lőtte magasan fölé. A 24. percben Oláh a jobbösszekötő helyéről lőtt, a labda a szögletzászlótól nem messze hagyta el a játékteret. A 32. percben az Oláh buktatásáért megítélt szabadrúgást Megyesi a 16-os sarkáról alig lőtte a jobb felső sarok fölé. Az utolsó említésre méltó helyzet a Megyesi szögletéből kipattanó labda Oláh általi kapura ollózása volt az első játékrészből - sajnos nem akadt be.

Összességében jó iramú, de sok pontatlansággal tarkított első félidőt láthattunk váltakozó labdabirtoklással, igazi gólhelyzet nélkül és sok mezőny szabálytalansággal. A második félidőhöz, a bajnoki tabellához, a forduló további eredményeihez és helyszíni fotóinkhoz kattints!

A folytatásban az 51. percben a bicskei védelem rövidzárlata után becenterezett labdát üggyel-bajjal mentették szögletre védőink. Az 53. percben vezetéshez jutott a Polgárdi. Egy előre vágott labdát védelmünk kétszer is rossz helyre továbbított és a szemfüles Nemes 8 méterről laposan a kapu közepébe lőtt (0-1). Az 59. percben Megyesi 23 méteres szabadrúgását a nagy kavarodásban csak öklözni tudta a vendégkapus. Ezután váltakozó és továbbra is pontatlan mezőnyjáték következett, amit Carvalho a 72. percben unt meg, de 35 méteres bombája mintegy 6 méterrel kerülte el a vendégkaput. A 75. percben Megyesi ezúttal a 25 méterről próbálkozhatott a bal oldalról, s már csak centiméterekkel tévesztette el a bal felsőt. Egy percre rá Pozsgai a a balösszekötő helyéről ugrott ki, de 10 méterről magasan fölé lőtt. Újabb Megyesi szabadrúgás következett a 82. percben, ezúttal középről és 22 méterről, fél méterrel fölé. Lassan Mena körbe lövi a vendégkaput! Utolsó szabadrúgás kísérlete a 85. percben 28 méterről indítva a kapu előterében a védőfalban akadt el. A 89. percben az előre húzódó Németh Zsolt 8 méterről fejelt a bal felső sarok mellé. A 91. percben Nyakas 40 méterről lőtte fölé szabadrúgását, sajnos az eredmény ezután már nem változott.

Fájó vereséget szenvedtünk ezen a napon a cseppet sem erősebb Polgárdi Vertikál csapatától. Az iramra és akarásra nem lehetett panasz, azonban nem ízlett nekünk az ezen a szinten igen kemény, határozott polgárdi védekezés, esetenként letámadás. Gyakran már a saját térfelünkön lefaultolták játékosainkat megelőzendő a gyors indításokat. Érdekes, hogy ennek ellenére csapatunk 3 sárgát gyűjtött be az egyetlen vendég figyelmeztetéssel szemben. A leginkább azonban a gól és a kellő számú gólhelyzet hiányzott ma, s Megyesi számos szabadrúgása sem jelentett vigaszt szurkolóinknak. A végelszámolásnál nagyon hiányozni fog a mai 3 pont! A jövő héten a 15-i nemzeti ünnep miatt 14-én látogatunk 15.00 órai kezdettel az erős Velence csapatához.

U21 csapatunk 3-0-ás vereséget szenvedett a vendégek hasonló korú gárdájától. Íme az aktuális bajnoki tabella és a forduló további eredményei, továbbá helyszíni fotóink:tabella150308_1.jpg