Hatalmas javulás kell a bent maradáshoz: Velence-Bicskei TC 6-0 (3-0)

Csapatunk az utolsó helyen várja a kiesés elleni küzdelemben jövő héten Bicskére látogató Puskás Akadémia II. csapatát!

2015. március 14. - ventil66

imag2672.jpgCsak titkon reménykedtünk a meglepetésszerű pontszerzésben a festői elhelyezkedésű tóparti pályán - ami és néhány bravúrgyőzelem ugye nélkülözhetetlen egy kiesés ellen küzdő csapat bent maradása céljából - ám a jóval erősebb Velence csapata már az első félidőben lehűtötte várakozásainkat. U21-es csapatunk 4-0 arányú, sima veresége után Gyimesi László vezető edző hivatalos távolléte (szövetségi ellenőri munkája) miatt Megyesi vezényelte pályára fiainkat a borongós tavaszi időben.

A 2.percben a velencei Kardos egy jobboldali beívelést 14 méterről bombázott fölé, a 7.percben nagy helyzetet hagytunk ki. Pozsgai ügyesen indítottan a jobb oldalon Oláh Kálmánt, aki azonban nem tudta kicselezni a hazai kapust, aki a 16-os sarkánál lábbal hárított. Egy perccel később újabb velencei helyzet, egy baloldali beadást Szalai jobb belsővel 13-ról lőtt a felső lécre. A 9.percben egy 25-ről ellőtt hazai szabadrúgást Zabos és a kapufa közös erővel hárított. A 11. percben a kiugró Molnár lerántásáért megítélt szabadrúgást Megyesi középről a bal kapufa mellé lőtt. A 17-ikben Gál ügyesen csúsztatott bele egy jobboldali szabadrúgásba és a pettyes akadálytalanul jutott a jobb alsó sarokba (1-0).

A 20.percben Molnár forgolódott a bal oldalon, 23 méterről kapura csavart, azonban a bal kapufa mellett hagyta el a labda a játékteret. Egy percre rá Knausz 24 méteres szabadrúgását Zabos bravúros vetődéssel tolta ki a bal alsóból. A 24.percben Oláh bedobását Szabó Balázs 17 méterről alig lőtte mellé. A 28.percben Király J. lecsúszó jobb oldali beadását védelmünk csak nézte, ahogy az a jobb alsó sarokba hullik (2-0). A 32.percben Oláh a jobb oldalon ugrott ki védőjével a nyakán, a jobbösszekötő helyéről 17 méterről leadott erős lövését a kapus ujjheggyel a jobb kapufára tolta, így elmaradt a szépítésünk. A 34.percben már harmadszorra szedhettük ki a labdát a hálónkból! Egy jobboldali szögletrúgást Kovács fejelt a felső lécre, majd a kipattanót a második gólját szerző Gál senkitől sem zavartatva kotorta a hálóba (3-0). 5 perccel később Megyesi baloldali szabadrúgását Pozsgai az ötösről perdítette a kapu mellé, majd a játékrész utolsó percében Megyesi 25 méterről lőtt jóval a kapu mellé. A második félidőhöz, a forduló további eredményeihez, a bajnoki tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints!

A második félidőben visszavett az iramból a magabiztosan vezető Velence, de ez sem volt elég számunkra a gólszerzéshez. Az 50-ikben Szabó Balázs 20-ról, az 55-ikben Megyesi 25-ről majd a 65.percben ugyanő 22-ről volt eredménytelen. Ezt követően magára talált a házigazda és cseréinek is köszönhetően nyomni kezdett. A 71.percben egy erős jobboldali beadást Zabos pechjére éppen Király J. elé ütött ki, aki 12 méterről a kapuba lőtt (4-0), három percre rá ugyanő egy jó passz után higgadtan elfektette Zabost és a jobb alsóba gurított (5-0). A 82.percben jött a hatodik! Szöglet után az elé pattanó labdát Király P. 6 méterről fordulásból vágta a hálónkba (6-0). A 85.percben Vörös majd Oláh próbálkozott, utóbbi még "a kapufát is ki akarta cselezni", így elmaradt a becsületgól. A játékvezető nem hosszabbított, igaz értelme sem sok lett volna.

Összességében közepes iramú mérkőzésen a helyzeteit jól kihasználó, jobb játékerőt képviselő Velence megérdemelten nyert a sokat hibázó védelemmel játszó Bicskei TC ellen.

A helyszínen tartózkodó Széplaki Árpád elnököt a mérkőzés után nehezen bírtuk szóra: "Csalódott vagyok az eredmény miatt, a 6-0-át túlzónak tartom a játék képe alapján. Innentől a bent maradás érdekében már nem nagyon kaphatunk ki többet, s közvetlen vetélytársaink gyengélkedését is figyelembe véve legalább 7-8 mérkőzést meg kell nyernünk a tavaszi idényben. Az első három meccs 1-9-es gólaránnyal elért 0 pontja roppant kevés az üdvösséghez!"

A felzárkózásra és a bent maradó helyhez képest 9 pontos elmaradásunk behozatalára mindjárt a jövő héten lehetőség nyílik a nagy vetélytárs Puskás Akadémia II. csapatának vendégszereplésével, majd utazunk Kislángra és jön a Mór. Az első két találkozóra jogosnak tűnik a 6 elvárt és betervezett pont.