A "Négyek" meccs előtti sztrájkja ellenére helyén volt a bicskei CSAPAT szíve: Bicskei TC-Puskás Akadémia FC II. 3-2 (2-0)

Infarktusos mérkőzésen nyertük meg a kiesési helyosztót a szomszédvár ellen!

2015. március 22. - ventil66

imag2762.jpgNagyot néztek azok a szurkolók, akik az utánpótlás csapatok 5-0 arányú felcsúti győzelemmel zárult találkozója után a megszokott kezdőcsapatunkat várták a bemelegítésre. A 2060.blog értesülései szerint a hétközi költségtérítés kifizetést követően (amely Márton Imre szakosztályvezető tájékoztatása szerint arányban állt a csapat eddigi tavaszi teljesítményével) Pozsgai Mihály csapatkapitány vezetésével, felhívására példátlan módon, az öltözőben, közvetlenül  a mérkőzés előtt (!!!) többen, így Oláh Kálmán, Vörös Zoltán és Vincze Péter is megtagadták a pályára lépést. A szintén kulcsembernek számító Molnár Attila a megjelent hírekkel ellentétben igazoltan volt távol a mérkőzéstől betegsége miatt. Bizonyára fegyelmi eljárás következik, de a hírek szerint a csapatot szorult helyzetében cserben hagyó játékosok a legsúlyosabb szankciók elébe nézhetnek, akár többéves, mindennemű sporttevékenységtől való eltiltás is várhat a "Négyek Bandájára". És persze azt is szeretnénk hinni, hogy senki sem adott tanácsokat a labdarúgóknak példátlan akciójukhoz!

Ilyen előzmények - négy standard játékos kiesése után - természetesen nem voltak illúzióink a tavaszra alaposan felpörgött rivális Puskás Akadémia FC II. csapata ellen, de titkon azért bíztunk benne, hogy a kiesés elleni harcban versenyben tudunk maradni. Huszáros felcsúti rohamokkal indult a találkozó, a 3. percben Gálos egy beívelést követően máris a hálónkba fejelt 6 méterről, óriási szerencsénkre mindezt lesről tette. Még ugyanabban a percben a kiugró Horváth 10 méteres lövését Zabos óriási bravúrral hárította, az ismétlést Gajdos 13-ról vágta fölé. A 10. percben Carvalho egy előre ívelt szabadrúgást 7 méterről rutinosan csúsztatott fejjel a jobb alsó sarokba (1-0). A 15. percben a felcsúti Szabó Dániel szabadrúgását ismét Gálos fejelte fölé lendületből, 7 méterről. Az első 20 perc elteltével látszott, hogy nehezen jövünk ki a vendégek szorításából, de olyankor gyakran sikerült veszélyes támadásokat kialakítani a vendég kapu előtt, volt tartása a BTC-nek!

A 24. percben szöglet után páratlan felcsúti pergőtűz alakult ki a kapunk előtt, az ötösön belül háromszor is próbálkozhattak a vendég csatárok, Zabos is és a védelmünk is végül sikerrel hárított. A 29. percben egy előre ívelést Oláh András a leshatáron vett át, a partjelző zászlaja nem emelkedett és beugró csatárunk a kapussal szemben állva 18 méterről sikerrel gurított a sarokba a kapus lába mellett (2-0). A hazai közönség eksztázisban ünnepelt! A 35. percben Hajdú lőtt, ezúttal 21 méterről elkeseredetten bombázott méterekkel fölé. A 39. percben ugyanő 28 méteres szabadrúgásból lőtt fél méterrel a a bicskei kapu bal alsó sarka mellé. Az első félidő utolsó momentuma Gálos újabb sikertelen fejese volt 5 méterről a bal alsó sarok mellé. A második félidőhöz, a többi eredményhez, aktuális tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints!

Mezőnyjátékkal indult a második játékrész. Az 58. percben Carvalho-t vágták fel a 16-oson, azonban az előnyszabályt követően Radics 18 méterről messze mellé tüzelt. A 64. percben Gajdos kiugorva 14 méterről nagy helyzetben lőtt fölé, mehűlt a bicskei erekben a vér. A 70. percben Bíró játékvezető a sokadik felcsúti reklamálást már sárga lappal büntette, látszott, hogy edzőjükkel az élen nehezen viselik a nem várt hátrányt! A 71. percben Megyesi egy kipattanó labdát 32 méterről alig lőtt fölé, 2 perccel később a vendég Hajdú 16-os lövését tudta másodszorra hárítani Zabos.

A 75. percben megszületett a vendégcsapat szépítő gólja, Nitti Krisztián egy védelmi hiba után középre lőtt labdát vágott laposan Zabos hasa alatt a hálóba (2-1). Tudtuk, hogy nehéz lesz, mert fokozódott a felcsúti nyomás! A 82. percben csak úgy porzott az ötösünk a kavarodás során, de sikerült hárítani. Nem úgy a 86. percben, amikor Horváth Ádám 17 méterről mesterien csavart egy szabadrúgást a bicskei kapu bal oldalába (2-2). Kevés időnk maradt keseregni, mert a BICSKEI SZÍVEK nem adták fel! A 88. percben Megyesi László Radics átadását 19 méterről laposan, higgadtan lőtte a felcsúti kapu közepébe, s ezzel eldöntötte a mérkőzést (3-2).

Emlékezetes mérkőzésen győztünk a rivális ellen, amelyet egyébként ősszel és tavasszal is két vállra fektettünk. Reményeink szerint ezzel kezdetét veszi a BTC hosszú tavaszi menetelése, amelynek során azokkal a labdarúgókkal fogunk harcba indulni, akikre valóban lehet számítani. Legközelebb jövő vasárnap 16.00 órai kezdettel Kislángon. A forduló eddig beérkezett többi eredménye, aktuális tabellája és helyszíni fotóink az alábbiakban.tabella150322.jpg