Nagyobb hőfokon égtek a hazaiak: Kisláng-Bicskei TC 1-0 (0-0)

Nem tudtunk élni a lélektani előnnyel!

2015. március 29. - ventil66

imag2822.jpgTöbb mint 100 kilométeres távolsági túrára készült a mai napon bicskei játékos és szurkoló egyaránt. Az a megtépázott Kisláng fogadta csapatunkat, amely a kiesés elleni küzdelemben nagy pofont kapott a szövetségtől fegyelmi büntetések és immáron 12 (!!) levont pont formájában. Joggal reménykedtünk a 3, de legalább 1 pont megszerzésében idegenben is.

A szárihoz hasonló igen gyenge minőségű, göröngyös talajon (értsd: ritkán pattan úgy a labda, ahogy eltervezed - a Szerk.) U21-es csapatunk 7-0-ás vereséggel zárt, a szűkös kereten kívűl mérkőzés közbeni sérülésektől is sújtva. Stumpf játékvezető mindkét csapatot viharos 7 nap után vezényelte újra a kezdőkörbe.

Küzdelmes mezőnyjátékkal indult a találkozó és a 17.percig kellett várni az első említésre méltó eseményre. Egy ötösről visszagurított labdát a hazai Simon 8 méterről belsőzött a bal kapufánkra, nagy szerencsénk volt! A 25.percben Carvalho szerzett labdát és 15 méterről a balösszekötő helyéről méterekkel tüzelt mellé. A 27.percben a kislángi Balogh ugrott ki és éles szögből lőtt mellé. A 34.percben hazai szöglet után röviden szabadítottak fel védőink, de Simon 17-ről csizmaszárral találta el a pettyest, ami a kapu mellett hagyta el a játékteret. A 40.percben újabb hazai kontra, ezúttal Dudar K. vezette a labdát a jobb oldalon, de a 16-os sarkáról gyengén lőtt mellé. A félidő záró akkordját egy veszélyes bicskei akció jelentette. Megyesi zseniális sarkazás után Carvalho-val kényszerítőzött, majd csavart indítással szöktette Molnárt, akit a hazai védők a kaputól 17 méterre buktattak. A jogosan megítélt szabadrúgást Megyesi az oldalhálóba csavarta - sajnos kívűlről (0-0). A második félidőhöz, a forduló eredményeihez, a bajnoki tabellához és helyszíni fotóinkhoz kattints!

A második játékrészben gyorsan döntésre akartuk vinni a tipikus egygólos mérkőzésnek tűnő találkozót. A 47.percben Molnár forgolódott a hazai védők gyűrűjében, majd 8 méterről nagy helyzetben a kapus támaszkodó lábát találta el. Még ugyanebben a percben Carvalho leshelyzetben sarkazott kapura. A 62.percben Juhász lesgyanús helyzetben lépett ki, ziccerét Zabos bravúrral, másodszorra  hárította. A 66.percben megszületett a találkozó egyetlen gólja! Egy baloldali beadást a talaj egyenetlensége miatt a kivetődő Zabos elvétett, védőink nem tudtak felszabadítani és Balogh középről, a 16-oson belülről belsővel félmagasan a kapunk közepébe lőtt (1-0). Sajnáltuk a hazaiak vezető gólját, mert nem volt benne a mérkőzésben! Ezután már magukhoz ragadták a kezdeményezést és a 72.percben egy labda eladásunk után Juhász a leshatárról kilépve centiméterekkel lőtt mellé, majd a 79-ikben a csereként beálló Paluska egy baloldali centerezést 5 méterről lőtt kapura, Zabos a bal alsóból tornászta ki a lövést. A 85.percben Dudar E. lépett ki, 12 méteres löketét a jól teljesítő Zabos védte. A rendes játékidő utolsó percében Megyesi elkeseredetten 35-ről próbálkozott, sikertelenül. Többre már nem maradt idő.

Összességében akart csapatunk, de a hazaiak egy kicsit nagyobb hittel küzdöttek, ahogy mondani szokták jobban haraptak és ami a legfontosabb: az egyetlen és egyben győztes gólt ők szerezték meg, így 4 pontra távolodtunk a még bent maradást jelentő 14-ik helytől. Mi sajnos csak a sárga lapok "versenyében" győztünk 4-2-re, de ebben nagy szerepet tulajdonítunk a hazaiak keménykedéseit és sorozatos reklamálásait nem kellőképpen megtorló Stumpf játékvezetőnek. Javítási lehetőség jövő héten, Húsvét vasárnapján hazai pályán a Mór ellen, 16.30 órai kezdettel!