Tavaszi repülőrajt kézilabdás lányainknál: Bicskei TC-Rácalmás 31-22 (17-10)

Kettőből kettő, azaz 100 %-os mérleg márciusban!

2015. március 29. - ventil66

handball_the_ball_2.jpgA Bicske TC női kézilabda csapata a második fordulóban a Rácalmás SE női csapatát fogadta. Az őszi forduló találkozóiban 1 győzelem és 1 vereség az egymás elleni mérlegünk. Mivel a tabellán csupán 3 pont előnyünk volt a rácalmási csapattal szemben, így nem volt kérdés, hogy a lányok ma nagyon küzdeni fognak a 2 pont itthon tartásával.

A kezdő sípszó elhangzása után ebben a szellemben kezdték a lányok a mérkőzést, megszerezve az első gólt, majd a rácalmási lányok gyorsan egyenlítettek. Ezt követően csapatunk folyamatosan növelte előnyét, így a félidei szünetre 17-10-es vezetéssel mentünk. Az edző szünetben a jó védekezés fenntartását és az ötletes támadójátékot kérte csapatától. A második félidőben a lányok növelték előnyüket, a mérkőzés végén 31-22 volt az eredményjelzőn.

A mérkőzésről elmondható, hogy egységes csapatként tette mindenki a feladatát, a siker kulcsa a remek védekezésünk volt, pedig egyik meghatározó védekező játékosunk ma nem tudott csapatunkkal tartani. A későbbiekben erre a védekezésre lehet alapozni. A támadójátékunk kicsit hullámzó volt, néha kapkodó, de szerencsére az esetlegesen ebből adódó hibákat szépen kijavítottuk védekezésben. A rövid kispad ellenére a végéig jól bírtuk az iramot, sok könnyű gólt szereztünk indításból, de felállt fallal szemben is többnyire sikeresek voltunk. Összeségében elmondható, hogy az első pertől kezdve meneteltek a lányok, így a mérkőzés végére sima győzelmet arattak, bebiztosítva egyenlőre a második helyet a tabellán 5 pontos előnnyel Rácalmás csapata előtt.

Bicskei TC: Tordainé Varga Ildikó (kapus), Szűcs Judit (kapus), Klupács Anikó 1 gól, Szalma Krisztina 4 gól, Pordán Adrienn 6 gól, Boros Bernadett 6 gól, Balogh Katalin 9 gól, Szöllősi Eszter, Landszman Réka, Lődi Dalma 5 gól

Rácalmás SE: Kálmán Klaudia 1 gól, Adrián Anikó 2 gól, Polgár Erika 4 gól, Gráczerné P. Beáta 7 gól, Kovács Anikó, Farkas Zsanett 6 gól, Csepecz Szandra, Harmath Renáta, Panyik Vivien 1 gól, Varga Nikolett 1 gól

A női csapat következő mérkőzése április 12-én lesz 10.00 órától, amikor Soponya csapatához megyünk. Szép volt lányok, fontos győzelem! CSAK A BICSKE!!! (Tudósított Tordainé Varga Ildikó)