Sokadik szoros vereségünk! Bicskei TC-Mór 0-2 (0-0)

Az esélyesebb vendégcsapat ellen végül nem tudtuk borítani a papírformát!

2015. április 05. - ventil66

imag2898.jpgNehezen akar összeállni a bicskei futball tavasza, cikkünk végére talán az is kiderül, miért. Az U21-es mérkőzés későbbi kezdése miatt 10 perces késéssel indult a felnőtt találkozó is a télies bicskei tavaszban, ahol bizony bőven elkelt még a télikabát is. Az utánpótlás mérkőzés 0-8-as vendégsikere után joggal bíztunk abban, hogy sikerül pontot rabolni a jóval esélyesebb, stabilan dobogós Mór gárdájától. Bő 70 percig nem is csalódtunk, de lássuk a részleteket.

Már a 2. percben megszerezhettük volna a vezetést, miután Carvalho éles indítását a jól kilépő Jelinek óriási helyzetben a kapust is becsapva a felső lécre helyezte. Egy perccel később bejelentkezett a Mór is, Klémán a balösszekötő helyéről 23 méterről jócskán fölé durrantott. Ezt követően mezőnyküzdelem jellemezte a meccset, veszélyesnek induló BTC-akciókkal, de a helyzetekig nem tudtunk eljutni. A 20. percben a mi kapunk előtt adódott az újabb meleg helyzet, Zabos melléöklözött egy beívelést követően, majd védőink lábában akadt el a labda, végül Csaba harmadszorra vetődve tisztázott. Hosszú ideig zajlott továbbra is fogcsikorgató küzdelem a pályán, s a 39. percben ismét Carvalho-Jelinek összjátékot láthattunk. A brazil csatár sokáig jól fedezve a pettyest átkígyózott a móri védelmen, majd átadását Jelinek jól lőtte kapura, s a móri kapus csak bravúros vetődéssel tudta megakadályozni a bicskei vezetést. A 42. percben a leshatáron kilépő Petruska 12 méterről ziccerben leadott lövését lábbal védte Zabos, majd a félidő utolsó előtti percében egy baloldali móri beívelést az ötösről fejelt felé Mayer. Bizakodva vonultunk az öltözőbe a félideji pihenőre. A második félidőhöz, a többi eredményhez, bajnoki tabellához és fotóinkhoz kattints!

A 47. percben ezúttal Szabó Balázs vállalkozott a soros szabadrúgásunk elvégzésére, ám 25 méterről leadott lövése bőven elkerülte a bal felső sarkot. A 49. percben Németh Zsolt az egyébként haloványan bíráskodó Hajdu játékvezető jóvoltából vonulhatott zuhanyozni kemény belépője után, kiállítás és emberhátrány! Az 51. percben Megyesi szabadrúgása után a vendégkapus vetődve hárított, míg 10 perccel később Zabos hárított egy móri bombát. A 73. percben megszerezte a vezetést a Mór, Erősen lesgyanús Mayer-kilépés után az alapvonal közeléből lágyan beemelt labdát Osgyán akadálytalanul fejelhette 2 méterről a kapunkba (0-1). A 88. percben egy baloldali beívelést Myer nem tudott eltalálni az ötösön, luftot rúgott - szerencsénkre. A 92. percben egy újabb móri szögletet Mayer az ötösről lőtt mellé és még mindig nem volt vége. A 93. percben megkaptuk a kegyelemdöfést! A ziccerben kiugró Elek 14 méterről magabiztosan lőtt a kapu közepébe (0-2).

Sokadik egygólos mérkőzésünket (mert gyakorlatilag ez is az volt) veszítjük el és a kiesés elleni éles küzdelemben erre nagy ára lehet. Vetélytársaink közül már csak a Kisláng van látótávolságon belül (4 pontra), a többiek szép lassan elhúztak, a Puskás Akadémia II. csapata már 10 pontra van tőlünk.

Hiányzik valami lelki plusz az ilyen kiélezett meccsek eldöntéséhez, mert az akaratban szemmel láthatólag nincs hiány. Aztán nagyon hiányzik a kiegyensúlyozott, korrekt és következetes játékvezetés, amit ebben a bajnokságban csak kevés alkalommal kaptunk meg. Ma is nagyon sok volt a mezőnybeli tévedés, a szabálytalanságok nem egyenlő mércével történő büntetése és a kulcspillanatokban - bár nem álltunk vonalban - a partjelző zászlajának nagy valószínűséggel bizony lengenie kellett volna. És végül a védelmünk, amely ma is több mint 70 percig becsülettel állta a sarat, volt tartása az egész csapatnak a védőmunka tekintetében, de sajnos a vendéggóloknál megint csak jöttek a hibák. Mint tudjuk a futballban a kiinduló pont a kapott gól nélküli védekezés.

Javítási lehetőség jövő vasárnap, április 12-én 16.30 órakor Tordason, de előtte még szerdán 16.30-kor ugyanezen ellenfél érkezik Bicskére Magyar Kupa mérkőzésre. Kétszeresen is lehetőségünk nyílik visszavágni a tordasiak őszi 4-2-es bicskei sikeréért. Íme a többi eredmény, az aktuális bajnoki tabella és helyszíni fotóink.tabella150405.jpg